monıtorume goruntuyu ulasdıramadım

mekaray
23-06-2008, 01:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

slm arkadaslar bu gun bı pc topladım gigabyte p35 anakart core duo 2  2.66mhz islemcı 160 hdd falan fılen aldım kadıkoyde bır bılgısarcıdan eve geldım her parcasını takdım ama nedense bır turlu monıtorume goruntuyu ulasdıramadım
parcaları pasca pcde denedım asagıda yazdım
elektırık gelıyor
monıtor saglam
ekran kartı saglam
aama nedense bır turlu goruntu yok hıcbır uyarı sesıde yok omrumde ilk  defa karsılasdım boyle bır seyle ben anakart arızalı dıye bır sonuca wardım sızce nedendır yardım edersenız sevınırım arkadaslar sımdıden tesekkurler...

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 23 Haziran 2008 10:18
mekaray
23-06-2008, 04:40   |  #2  
OP Taze Üye
12 mesaj

arkadaslar tam 2 saattir beklıyorum belkı bırısı bı cozum yolu sunar yada bı fıkır soyler dıye ama herkes bakıp cıkıyo nedenır sizce

AnchryA
23-06-2008, 04:43   |  #3  
AnchryA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
734 mesaj

Öncelikle    bilgisayarınızla ilgili tüm detayları yazarsanız   daha kesin  sonuçlar sunabiliriz.

Anakart   / marka / modeli
işlemci  / marka / modeli
ekran kartı / marka / modeli
Ram  / marka / model

biraz  bilgi vermelisin kesin sonuç için.

Ama  şu  verdiğin bilgilere bakarak şunu söyleyebilirim.  Eğer ankartın  ekranKartı(VGA) destekli'yse   bu desteği  BIOS ayarlarından kapatmalı  ve monitör bağlantısını  anakarta değil ekran kartına   yapmalısın.

yinede bu  kesin  değil sadece ihtimal.    Bilgi  ver biraz

mekaray
23-06-2008, 04:51   |  #4  
OP Taze Üye
12 mesaj
Shadow_BoY
Öncelikle    bilgisayarınızla ilgili tüm detayları yazarsanız   daha kesin  sonuçlar sunabiliriz.

Anakart   / marka / modeli
işlemci  / marka / modeli
ekran kartı / marka / modeli
Ram  / marka / model

biraz  bilgi vermelisin kesin sonuç için.

Ama  şu  verdiğin bilgilere bakarak şunu söyleyebilirim.  Eğer ankartın  ekranKartı(VGA) destekli'yse   bu desteği  BIOS ayarlarından kapatmalı  ve monitör bağlantısını  anakarta değil ekran kartına   yapmalısın.

yinede bu  kesin  değil sadece ihtimal.    Bilgi  ver

slm arkadasım
anakar gigabayte nın g35 dıe bır modelı 775 soket lı olan yenı cıkmıs galıba
eklran kartı pci asus 512 mb en8600gt
ram 2 gb kinkston(2 adet)
işlemci intel core 2 dou e6756 2.66 ghz 64 bit (socket 775 4 mb cahce 1333 mhz)
ve bırde bu anakartın uzerınde kendı erkan kartı yok on board degıl sadece ses vb onboard kardes
hıc bır goruntu ve ses hı bır sey yok pcde sadece fanlar calısıyor.
sorun ekran kartı monıtor ve guc kaynagında da degıl.

AnchryA
23-06-2008, 04:57   |  #5  
AnchryA avatarı
Yıllanmış Üye
734 mesaj

Ama  herhangi bir   Bip   vb.   hiçbir uyarı yok mu ?

eğer   hiçbir uyarı yoksa.

Zaten diğer  parçaları farklı bir  makinede denemişsin.     İşlemcini' de   farklı pc  de deneme  şansın varsa     denemende  fayda  var.  Ona göre   Anakart' a    sorunlu gözüyle  bakabiliriz.   Yeni alınmış dahi olsa     sorunsuz olacak diye bir  kaide yok.

mekaray
23-06-2008, 05:03   |  #6  
OP Taze Üye
12 mesaj
Shadow_BoY
Ama  herhangi bir   Bip   vb.   hiçbir uyarı yok mu ?

eğer   hiçbir uyarı yoksa.

Zaten diğer  parçaları farklı bir  makinede denemişsin.     İşlemcini' de   farklı pc  de deneme  şansın varsa     denemende  fayda  var.  Ona göre   Anakart' a    sorunlu gözüyle  bakabiliriz.   Yeni alınmış dahi olsa     sorunsuz olacak diye bir  kaide yok.

evet kardes sabah insallah onu denıcem işlemcıde yoksa banko ana kart ama işlemcıde de olsa sonuca bı uyarı sesı verır onuda vermedı daha ilk defa boyle bı seyle karsılasdım sasırdım walla bakalım ne olcak zaten dun 22 yanı dun aldım herhalde aldıgım yer gerı alır alırsa asusla degıstırmeyı dusunuyorum yada msı tabı alırsa ama alması gerekıyo galıba 10 gun içinde degısım olması lazım bakalım ne olcak sence bunu geri alırlar mı...
GIGABYTE G33MS2L G33 DDR2 VGA+GLAN+SATA2 16X ekran kartı war gosterıyo ama bende yok

AnchryA
23-06-2008, 05:10   |  #7  
AnchryA avatarı
Yıllanmış Üye
734 mesaj

Kardeşş    Anakart modeline bakarak   VG  desteği olduğunu  görüyorum   yani ,  BIOS' dan halkledilebilecek gibi  geliyo bana   ama   Onboard   monitör  girişi(ekrankartı) yok diyorsun. Yanılmıyorum dimi !   Sen  3-4 saat sonra    al sistemini  ve    satın aldığın yere  git. ve   toplattırmayı bi dene  bakalım :)

Onlar toplayabilecek mi.  ( gerçi    bunla hiç uğraşma !  yapamazlar   bugun git  yarın gel hesabı sallarlar seni ) Sorununu direk anlat  ve anakartını iade edip Asus'la değiştir.   üstüne  belki 20-30 lira verirsin ama   seni oraya tekrar götürmez :) Eğer   gigabyte 'ı orda  denemek isterlerse  engelleme  baksınlar kurcalasınlar.  Alacağın  Anakart' ta  VGA   olmasın kardeş.  harici ekran kartı kullanıyorsun zaten.

mekaray
23-06-2008, 05:13   |  #8  
OP Taze Üye
12 mesaj
Shadow_BoY
Kardeşş    Anakart modeline bakarak   VG  desteği olduğunu  görüyorum   yani ,  BIOS' dan halkledilebilecek gibi  geliyo bana   ama   Onboard   monitör  girişi(ekrankartı) yok diyorsun. Yanılmıyorum dimi !   Sen  3-4 saat sonra    al sistemini  ve    satın aldığın yere  git. ve   toplattırmayı bi dene  bakalım :)

Onlar toplayabilecek mi.  ( gerçi    bunla hiç uğraşma !  yapamazlar   bugun git  yarın gel hesabı sallarlar seni ) Sorununu direk anlat  ve anakartını iade edip Asus'la değiştir.   üstüne  belki 20-30 lira verirsin ama   seni oraya tekrar götürmez :) Eğer   gigabyte 'ı orda  denemek isterlerse  engelleme  baksınlar kurcalasınlar.  Alacağın  Anakart' ta  VGA   olmasın kardeş.  harici ekran kartı kullanıyorsun zaten.

ewet eywallah kardes o kadar bakdım bende bılgısayar okuyorum olsa anlardım ama yok yanı ekran kartı kendınde yok benım sana yazdıgım baska bı serısı onun az once gordum ozellıkler farklı bakalım gıdıcem oraya ne olcak alırlar insallah geri

AnchryA
23-06-2008, 05:33   |  #9  
AnchryA avatarı
Yıllanmış Üye
734 mesaj

Yumuşak  davranma !  Taviz  verme.     Tek seçenek koy oda  değiştirme olsun :)

Bilgisayarcı   onu senden açık şekilde bile alsa  bi yolunu bulur. ya geri yollar  yada  kullanabilirse   kasalardan birine millete   takar :)

Neyseki    Pc okuyan birisin kardeş.  yoksa   sırasıyla  aldığın parçaları saydır..   modellerini ögren.   başka pc' de  denet   olmadı başka yöntemler  geliştir :)   İnsanın karşısındakininde  az çok  pc  bilmesi güzel.   Zaten pc den  anlamayan biri  parça alıpta  toplama  gibi bi işe kalkışmaz sanırım.

Neyse  kardeş.   neticeyi  yazarsan buraya iyi olur ;)

Reborn91
23-06-2008, 08:05   |  #10  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

++++ birde motinoturun 22 inç ise 8600 gt nin yüksek çözünürlüklerde o monitöre yetişebilecegini sanmıyorum..

Borga-x
23-06-2008, 09:14   |  #11  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

RAMler yerıne oturmuşmu onu kontrol et. Genelde ses vermıyor ve goruntu gelmıyorsa sorun RAM'lerde.. RAMleri yuvalarında ıken sağa sola dogru hafıfce yasla.

bektash
24-06-2008, 01:55   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,997 mesaj

ram ile monitorun ne alakası var adam hic bir uyarı yok diyor.arkadasım Pas gecin bu mesajı lutfen
Ekran sağlan Uyarı yok diyorsun Ekran Tüplü İse monitoru acıp direncleri tup cekirdeğini kontrol etmeni isterim TFT LCD ise yuvaları kontrol et. Eğer sorun yoksa Bağlantı Kablosu İnclerini kontrol et problemi cozuceksin