Monster Dahili Kamera Devredışı

Burak745
16-10-2023, 21:01   |  #1  
Burak745 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Oyun oynarken bir anda hub bağlantı noktasında güç yüklenmesi dedi  ve sonra aşağıdakiler oldu.

Hocam selam. Monster Tulpar T7 v21.1.4 laptopa sahibim. Oyun oynuyordum ve bir anda kulaklığım, farem, ve laptopun dahili kamerası devre dışı oldu. Yeniden başlattım bilgisayarı sorun devam ediyordu. Temiz her şeyi sıfırlayan format attım sorun hala devam ediyor. Aygıt yöneticisinde kameram gözükmüyor. Formattan sonra faremi takıyorum çalışmıyor ama başka mouse takıyorum çalışıyor. USB girişlerinin hepsi çalışıyor flash bellek ile ve diğer mouseyle denedim. Sorun farede değil çünkü kamera da yok oldu bir anda. Şimdiden teşekkürler.

seto__
26-10-2023, 12:20   |  #2  
seto__ avatarı
Yönetici
Teşekkür Sayısı: 41
869 mesaj

Bazen sorunlu USB hublar baglanan cihazlarin bozulmasina sebep olabiliyor. Anlik voltaj yukselmesi gibi seyler de bu soruna yol acabiliyor. "hub bağlantı noktasında güç yüklenmesi " uyarisi aldigina gore anlik guc dalgalanmasinan kaynaklanmistir diye dusunuyorum. Eger oyleyse bozulan cihazlar icin yapabilecepin bir sey yok muhtemelen. Yine de bir tamirciye gostermeyi deneyebilirsin.