Mount And Blade Warband'ın En Muhteşem Modları

CoSTa
16-10-2020, 14:41   |  #1  
CoSTa avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2020

Mount and blade: warband,  orta çağ temasına sahip olan tek oyunculu rol yapma video oyunu olan mound and blad’in geliştirilerek hem tek oyunculu hem de çok oyunculu oynama imkanı veren bir geliştirilmiş bir paketidir.

Warband, istediğiniz karakter bürünerek istediğiniz dönemde oynayabileceğiniz bir video oyunu olan Mount and blade’in devamı niteliğindedir. İlk olarak ocak 2019’da dünya oyun tutkunlarına tanıtılan oyun TaleWorlds tarafından geliştirilerek Paradox Interactive tarafından yenilenerek yeniden piyasaya girdi. Warband orjinal oyunun altıncısı olarak tanıtılmış ve oyunda bulunan birbirinden farklı milletler, din gibi siyasi seçenekler bu modda arttırıldı. Oyuncuların istedikleri gruplara üye olarak kendi gruplarını kurması ve bu grupları ile oyuna başlamasına imkan veren mod orjinal oyundan daha geniş bir alt yapıya ve çok oyunculu mod seçeneklerine sahiptir.

Kullanıcılarından genellikle çok olumlu yorumlar alan oyuna eklenen çok oyunculu özelliği ile oyun kendini fark ettirdi ve bilgisayar oyunu tutkunlarının ilgisiniz üzerine çekti. Satışa sunulmasının ardından dünya genelinde 100 bini aşkın bir satış rakamına ulaşan oyunu bilgisayar oyunu severler tarafından gelmiş geçmiş en iyi rol yapma oyunu olarak gösterildi. Sürekli yenilenen oyun sahip olduğu modlar ile pc gamer tutkunlarının gözdesi haline geldi. 

Çıkışında beri Birbirinden farklı oyun moduna sahip olan oyunun modlarından biri olan explorer mod yani diğer bir deyişle dünyayı keşfetme modu ile kendi atınıza atlayıp  istediğiniz yeri kendi başınıza keşfedebilirsiniz ve askerlerinizi orduya tek tek nediniz alıp kendi ordunuzu kurabilirsiniz.

Bu modda mutlaka pusula kullanmanız gerekir pusulanızı yanınızdan ayırmayarak yolunuzu pusula bulabilirsiniz.Ayrıca oyunda seyahat ettikte harita üzerinde gittiğiniz tüm bölgeleri görmeniz mümkündür. 

Mod içerisinde siz şehirde yürürken halkın kendi işine devam etmesi ve halkın kıyafetlerinin devletine ve milletine göre değişmesi sizi etkileyecektir. Modda hem müslümanların hem de hıristiyanların gözünden o dönemi görebilir ve birbirleri ile ilgili fikirlerini de gezginlerden öğrenebilirsiniz. Yeni dünya modu 1521 yılında geçen bir moddur. Astek başkenti 1521 de İspanyollar tarafından işgal edilmesi ile modun ana konusu bu şekilde şekillenmiştir. Dönemin tüm özelliklerini birebir yansıtmıştır. Oyunun sahip olduğu diğer bir mod olan Osmanlı'nın yükselişi modu ile 1300 yılında Kayı beyliğinin nasıl kurulduğunu görebilir ve bir devletin nasıl kurulduğunu görebilirsiniz. İlgi çeken özellikleri teknoloji ağacı ve inanç sistemleri bunun haricinde rüzgarlar, dalgalar gibi animasyon özelliklerinin bulunması kullanıcılarının ilgisini çeker. Modların sahip olduğu birbirinden farklı özellikleri ile oyuncu kitleye geniş bir seçenek sunar. Bu bazıları senaryolu bazılar ise tarihi gerçekçiliğe sahip olması nedeniyle PC gamer tutkunlarını etkiler.