Mouse Orta Tuşu Oyundan Atıyor.

HPQ-User
01-08-2009, 09:34   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Deon sormuş:
Sorun ilk başta herhangi bir oyun, program veya sekmede orta tuşa yanlışlıkla basma ile başladı. Vista ' da orta tuş normalde pencereler arası geçiş sağlayan 3D görünümlü özel bir görüntü açıyordu. Ben bu yüzden olabileceğini düşünüp chip forumlarından bu özelliği kaldırma yolunu seçtim. Bu sorunu çözme yolu Regedit ile yapılan bir işlem ile DWM diye bir klasör açıp içine disallowflip3d yazıp değiştir=1 yaparak yeniden başlatınca çözdüm. Ama hala ve hala oyunları açtığımda orta tuşa tıklandığı anda beni oyun dışına gönderip masaüstüme geri döndürüyor. Oynadığım oyunlar bunu test ederken Counter-Strike, Diablo 2, Red Alert 3 vs.. ki RA 3 te orta tuş ile kamerayı rotate eden bir özellik var basılı tutularak yapılan. İmkansız kullanılmıyor ve sorun beni çileden çıkarıyor. Tutorial in bile 3. aşamasında bu var ve devam edemiyorum sorun yüzünden. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Microsoft Wheel Mouse Optical 1.1A USB Ps2 kullanıyorum.

İnternet Tarayıcı: Opera/9.64 (Windows NT 6.0; U; tr) Presto/2.1.1

Erhan Tiryakioğlu
01-08-2009, 10:29   |  #2  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

Çözüm Önerisi : Sistem Geri Yükleme Yapın Ve Tekrar Deneyin Yüksek İhtimal Olacaktır...

Süleyman.
01-08-2009, 11:30   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Denetim Masası > Donanım ve Ses > Fare adımından farenizin ayarlarını kontrol edin. Eğer fare için Microsoft'un bir kontrol yazılımı varsa ve bu yazılımı yüklemiş iseniz onu da kontrol edin, tuşlar ne yapmaları için ayarlanmış bir bakın.

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 01 Ağustos 2009 11:31