Mozilla'dan HDMI akış çubuğu MatchStick!

CHIP Online
01-10-2014, 20:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google ve Microsoft'tan sonra, Mozilla da "çubuk" işine girmeye hazırlanıyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/moz ... tchstick_49875.html

Resimlerle: Microsoft tarihinden 14 donanım

HDMI çubuğu modasına[url="%200"] Microsoft'tan sonra[/url] Mozilla da Kickstarter'da fon topladığı MatchStick ile katıldı.


Mozilla'nın ürünle aynı isimdeki bir firmayla beraber geliştirdiği Matchstick, Google'ın geçen sene çıkan Chromecast medya akış çubuğuna oldukça benziyor. Kickstarter sayfasına göre Matchstick, ona fon sağlayan ilk kullanıcılara 12 dolar gibi uygun bir fiyattan satılacak. Ancak haberi yayına hazırladığımız saat itibariyle ürünü destekleyenlerin sayısı 500'ü geçmiş bulunuyor.


Gücünü çift çekirdekli işlemcisinden alan Matchstick, Full HD içeriği TV'ye yansıtmak için yeterli olan 1GB RAM ve 4GB dahili depolama alanına sahip. Çubuk yazılımsal olarak kilitli olmayacağından geliştiriciler, onunla istediklerini yapma konusunda özgür olacaklar. Matchstick'e akış yapma desteği sunacak olan platformlar arasında tüm platformlardaki Chrome ve Firefox web tarayıcıları ve Android, iOS için "flinging" uygulamaları var.


Kickstarter kampanyasını destekleyen kullanıcılar, Kasım 2014 ve Şubat 2015 arasında ek hediyeler kazanma fırsatını da yakalayacaklar.

Tüm Konu: Mozilla'dan HDMI akış çubuğu MatchStick!

Resimlerle: Microsoft tarihinden 14 donanım

Kaynak: www.chip.com.tr