Mozilla, Firefox EULA'yı bitiriyor!

CHIP Online
19-09-2008, 15:20   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Mozilla, Firefox'ta yer alan EULA'yı (End User License Agreement) kaldırmaya hazırlanıyor.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Mozi ... bitiriyor_8762.html

Mozilla'dan henüz yapılan açıklamada, şirketin Firefox EULA'nın tamamen kaldırılması yönünde bir karar aldığı duyuruldu.

Kişisel blogunda bu konuya değinen Mozilla'nın üst düzey yetkilisi Mitchell Baker, içeriğin FLOSS (Free/Libre/Open Source Software) tabanlı olması halinde bile, EULA gibi bir sistemin son derece rahatsız edici olduğunu anladıklarını ve EULA'nın artık Firefox'ta yer almayacağını dile getirdi.

"Bundan sonra, Firefox kullanıcılarının hepsine FLOSS lisansını anlatmak istiyoruz." şeklinde sözlerini sürdüren Baker, Mozilla'nın EULA savaşının Firefox'un 3.02 sürümünün yayınlanmasıyla başladığını da sözlerine ekledi.

Not: Hatırlayacağınız üzere daha önce yayınladığımız bir haberde, Google'ın da gelen yoğun şikayetlerin üzerine Chrome'da yer alan EULA'daki (End User License Agreement) bazı maddeleri kullanıcıların lehine değiştireceğini sizlere duyurmuştuk.

Tüm konu: Mozilla, Firefox EULA'yı bitiriyor!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Mozilla'nın EULA'yı kaldırmasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

bycentrino
19-09-2008, 17:45   |  #2  
bycentrino avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
210 mesaj

Bilmemki ben o anlaşmaya sadece I Accept deyip geçtiğim için pek bi şey düşünemiyorum.
Bu arada Google Chrome'da yer alan EULA sözleşmesindeki maddeleri kaldırınca bizim özel verileri almıyor mu sizce? pek inandırıcı değil açıkcası

unart
19-09-2008, 20:15   |  #3  
unart avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
77 mesaj
bycentrino
Bilmemki ben o anlaşmaya sadece I Accept deyip geçtiğim için pek bi şey düşünemiyorum.
Bu arada Google Chrome'da yer alan EULA sözleşmesindeki maddeleri kaldırınca bizim özel verileri almıyor mu sizce? pek inandırıcı değil açıkcası
Aynen bende hiçç dikkat etmem.Oku oku bitmiyor birde binlerce site olduğunu düşününce pöhh ...:)

Fattur
20-09-2008, 11:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Floss?
-
Bu arada Google Chrome'da yer alan EULA sözleşmesindeki maddeleri kaldırınca bizim özel verileri almıyor mu sizce?
-
hayır dostum rahat! olabiilrsin.Google bu.Tabiiki de alıyor