mp.4 video dosyasını yürütürken sorun yaşıyorum.

kadirxcanx
21-03-2019, 21:11   |  #1  
kadirxcanx avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Bikaç gündür mp.4 dosyalardan video izlerken sorun yaşıyorum. İşin garibi sorun yaşamadığım video dosyası da mp.4 uzantılı. Sorun tam olarak şöyle: Videonun akışı devam ediyor, altyazılar devam ediyor ama görüntü donuyor. Her zaman değil ama parça parça oluyor bu olay, yani video boyunca yaşıyorum. 

Bikaç gündür yerli yabancı kaynaklardaki gerçek çözümmüş gibi görünen her şeyi denedim; sorun yaşadığım video dosyasını çeşitli yürütücülerle açmayı denedim olmadı, grafik sürücümü güncelledim yine olmadı, yürütücülerde önerilen ayarları denedim yine olmadı. Bazı mp.4 videolarının açılıp bazılarının açılmamasını göz önünde bulundurduğumda sorunun benden kaynaklı olmadığını düşündüm ama yine de bi bilene danışmak istiyorum.

Soruna ışık tutması açısından iki adet video dosyası bilgisi atıcam resim olarak. (Atamadım bir hafta atamıyomuşum bu ne saçma sistem) Birinde sorun yaşıyorum birinde tereyağında kayar gibi ilerliyor video, hiçbir sorun olmuyor. Sorun yaşamadığım dosya soldaki. Sağdaki donup duran sıkıntılı dosya. Bu iki dosyanın genel görünümü.

Bu da aralarındaki tek fark. Ayrıntılar bölümü. Soldaki sorunsuz oynattığım video dosyasında çeşitli özellikler varken sağdaki sorunlu dosyada bilgi yok. Ne anlama geldiğini bilmiyorum tabii ki.

Yardımcı olursanız sevinirim. Günlerdir bu sorunu yaşıyorum.

Teşekkürler.

Sistem Bilgilerim
  • Casper Excalibur
  • Windows 10 Home 64-bit
  • Intel Core i7-7700 HQ
  • nVidia GTX 1050 4GB
  • Opera
  • - Kullanmıyorum -
  • 16 GB
  • Android 7.0 (Nougat)
  • - Tabletim yok -
  • Turkcell