MS CEO'sundan Android'e taş, iPhone'a ise...

CHIP Online
22-10-2011, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

MS'in en tepesinden gelen açıklamalarda Android yerden yere vuruldu, iPhone ise...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ms-c ... ne-a-ise_29843.html

Resimlerle: Windows Phone 7'li yeni cep canavarları!

Microsoft'un hareketli ve gür sesli CEO'su Steve Ballmer, Android'li cepleri kullanmak için bilgisayar bilim adamı olmak gerektiğini söyledi. Ballmer'ın iPhone'ları da çok hoş bulduğu ortaya çıktı.

San Francisco'da düzenlenen Web 2.0 Summit'te gazetecilere konuşan Steve Ballmer, "Windows Phone'u kullanmak için bilgisayar bilim adamı olmanıza gerek yok, ancak Android için gerek var... Android telefonların beni heyecanlandırması oldukça zor." Ballmer, iPhone 4S'deki sesli kişisel yardımcı uygulaması Siri'nin de bir hayranı olduğunu ortaya çıkarırken, şu sözleri söyledi: "Apple iyi bir rakip, ancak farklı bir rakip. iPhone ve Windows Phone elinizde oldukça iyi hissediliyor ve ikisi de fiziksel olarak çok güzel görünüyor..."

"Ama bir Windows Phone alıp kullandığınızda... bilgileriniz önünüzde ve ortada... ve simge denizleri vs. arasında yüzmenize gerek yok. Bir Windows telefonu işinizi yapar."

Windows Phone'un şu an yapamadığı şey ise, pazar payını genişletebilmek. Mango güncellemesine rağmen Microsoft, şu an RIM, Apple ve Google'ın gerisinde dördüncü sırada bulunuyor.

Tüm konu: MS CEO'sundan Android'e taş, iPhone'a ise...

İzleyin: Galaxy Nexus resmen tanıtıldı!

Resimlerle: Windows Phone 7'li yeni cep canavarları!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Ballmer'ın bu açıklamalarına katılıyor musunuz?