MS'den Surface cep dedikodusuna son!

CHIP Online
26-03-2013, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft'un Nokia hakkında yaptığı son açıklamalar, aylardır bitmeyen bu söylentiye perde çekti!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ms- ... suna-son_39360.html

Resimlerle: Lumia 920'yi denedik: Çok özel kareler

Microsoft'un Surface isimli tablet modelini piyasaya çıkarmasının hemen ardından, birçok teknoloji analizcisi, firmanın "Surface Phone" adı altında, Windows Phone 8 işletimi kullanan üst uç bir akıllı telefon üreteceğini iddia etmişti.


Microsoft ise bu iddia ortaya atıldığı günden bu yana geçen sürede konu hakkındaki söylentileri sürekli reddetmişti. Nitekim firmanın kıdemli pazarlama müdürü Casey McGee'den gelen bir açıklama ile birkez daha Microsoft markalı ceplerin önünü tıkadı. "Microsoft olarak Nokia'ya o kadar yakınız ki Lumia serisi telefonları kendi çocuğumuz gibi hissediyoruz" şeklinde yaptığı açıklama, şirketin kendi telefonunu üretmeyeceği şeklinde yorumlandı.


Diğer taraftan, Pocket-lint isimli sitenin McGee ile yaptığı röportajda; "Nokia ile yakınlığımız gerçekten çok büyük. Üretilecek yeni bir cihazın parçaları da ilk olarak bizim elimize geçiyor ve bu ürün hakkında söyleyeceklerimiz dikkate alınıyor." şeklindeki sözleriyse, durumun ciddiyetini ortaya koymaya yetti. Konuşmasının genelinde, Nokia ile aralarındaki diyalogdan çok mutlu olduklarına da değinin McGee, sadece Nokia ile değil, birçok farklı firma ile yakın olduklarını ve çoğu zaman fikirlerinin diğer firmalar tarafından kabul görmesinden dolayı işlerinden keyif aldıklarını da sözlerine ekledi.


Microsoft belki yeni bir telefon üretmeyecek ama son dönemlerde birçok firmaya büyük ölçüde maddi destek sağladı ki bunlardan birisi de yakın zamanda HTC 8X için Eylül ayında cebinden çıkardığı milyonlar oldu.

Tüm Konu: MS'den Surface cep dedikodusuna son!

Resimlerle: Lumia 920'yi denedik: Çok özel kareler

Kaynak: www.chip.com.tr