MS hiç beklenmedik bir olay ile sarsıldı

CHIP Online
09-03-2012, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft, belki de en önemli isimlerinden birini kaybediyor... İşte yazılım devini sarsan istifa!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ms-h ... sarsildi_32426.html

Resimlerle: Efsane oyunlar

Microsoft yeni konsol çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürdüğü şu sıralarda, hiç beklemediği bir haberle sarsıldı.

Dungeon Keeper, Populous ve Black & White gibi efsanevi oyunların tasarımcısı ve de programcısı olan Peter Molyneux firmada çalıştığı son beş yılın ardından işinden istifa edeceğini beyan etti. Molyneux, bizzat kurmuş olduğu Lionhead firmasının, Microsoft tarafından satın alınmasının ardından, firma ile çalışmaya başlamıştı.

Kendi bloğunda, Fable serisi için çıkacak son yapımın ardından, Microsoft'tan ayrılacağını belirten ünlü tasarımcı, "Verdiğim karar, içerisinde fazlasıyla karmaşık duygular barındırıyor; Microsoft'tan ve 1997 yılında kurucu ortaklarından bir tanesi olduğum Lionhead Studios'u bırakıp gitmeden önceyse Fable: The Journey isimli oyunu tamamlamak istiyorum." diyerek açıklamasına devam etti.

"Black & White, Fable gibi oyunlarda birlikte çalıştığım insanlar olsun, Kinect platformunu tasarlama esnasında ter döktüğüm yoldaşlarım olsun, bu insanlarla yaptığım işlere hep tutkuyla bağlı kalacağım. Nitekim artık bağımsız, yeni bir maceraya yönelmemin vaktinin geldiğini hissediyorum."

Yaptığı açıklamalarına, yeni açacağı firmanın ismini de eklemeyi ihmal etmedi Molyneux: 22 Cans... Bu yeni girişimde eski Lionhead ekibinin en önemli isimlerinden bir tanesi olan Tim Rance ile çalışacak olmasıysa cabası. Bakalım oyun sektörüne bunca yıl ter döken Peter Molyneux, oyun severlerin sevgisini 22 Cans ile de kazanabilecek mi?


Tüm konu: MS hiç beklenmedik bir olay ile sarsıldı

Resimlerle: Efsane oyunlar

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Microsoft'un geleceğinde ne görüyorsunuz?

erkan1994
10-03-2012, 17:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
355 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2011

ne göreyim ne görebilirim bence ben daha iyi olmasını umuyorum görüyorum ama tabi yanılabilirim de fakat macrosoft un microsoft'un daha iyi ileriye gitmesi hepimiz için en iyisi en iyileri olacaktır hele bir de steven sinofsky baş'a geçerse yani CEO olursa işte o zaman harika olur harika bir dönem olur ama son olarak sinofsky'nin de gönülden istemesi lazım Bu işi ona göre microsoft daha iyi yerlere gidebilir bence