MS, şirketlere XP'yi bırakmalarını önerdi!

CHIP Online
14-10-2011, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft, neredeyse her gün Windows XP'ye saldırmaya devam ediyor. Son açıklama içeride...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ms-s ... i-onerdi_29710.html


Resimlerle: Windows XP'den Windows 7'ye kolay geçiş!

Microsoft, büyük şirketleri Windows XP'den Windows 7'ye geçmeye ikna etmeye çalışıyor. Şirket, Temmuz ayında blog'unda bu yönde bir ricada bulunmuş, Eylül ayında bunu tekrarlamıştı. Şimdi ise resmi Windows blog'undaki yeni bir gönderide Windows XP'nin 10. yılını kutlarken iş yerlerinin Windows 8 işletim sistemine geçmesini ciddi bir şekilde düşünmelerini önerdi.

Microsoft'tan Rich Reynolds tarafından gönderilen yeni blog girdisinde Windows XP'nin yeni arayüzünün kullanıcıların işini kolaylaştırdığından ve fotoğrafları dijital kameralardan almanın ve yönetmenin XP ile daha kolay olduğundan bahsedildi. Reynolds, Windows XP'nin "zamanı için mükemmel bir işletim sistemi" olduğunu da sözlerini ekledi.

Ancak Reynolds'a göre Windows XP'nin yapamadığı, Windows 7'nin yapabildiği şeyler de var. Reynolds bunun için uçaktan WiFi yoluyla şirket ağına güvenli bir şekilde bağlanarak sunumu üzerinde çalışmasını, arkadaşlarının bu işe katılmasını örnek gösterdi ve bunu 10 yıl önce yapmanın imkanının olmadığını söyledi.

Reynolds, Windows XP'nin Nisan 2014'ten sonra resmi desteğinin sonuna geleceğini de hatırlattı. Peki ya şirketler direkt olarak Windows 8'e geçmek isterlerse? Reynolds bunun için de Gartner araştırma grubunun bir raporundan alıntı yaparak Windows 7'yi atlayıp direkt olarak Windows 8'e geçmenin tehlikeli olabileceğini söyledi.

Tüm konu: MS, şirketlere XP'yi bırakmalarını önerdi!

İzleyin: Windows 7 tabletin gücü!

Resimlerle: Windows XP'den Windows 7'ye kolay geçiş!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows XP'yi 2014'den sonra da kullanmayı düşünüyor musunuz?

orkan.akgun
14-10-2011, 15:27   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
74 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2010

hiç bir firma ms un ricası için eski bilgisayarlrını degiştirerek (parça veya işletim sistemi)kurulu düzenlerini bozarak para harcamaz buna sadece gereksiz der ve geçer...

hakean
14-10-2011, 20:21   |  #3  
hakean avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,572 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2010

aynen katılıyorum