MS: "Windows 8'i iPad'den önce planladık"

CHIP Online
18-12-2012, 18:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows'un yeni patronundan gelen açıklama, Apple - Microsoft arasında yeni bir kavgaya yol açabilir

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ms- ... lanladik_37561.html

Resimlerle: Windows 8 RTM yapı 8518'den görüntüler

Microsoft'ta Steven Sinofsky'nin boşalan koltuğunu dolduran Julie Larson-Green, Windows 8'i iPad'den dahi daha önce planladıklarını söyledi. MIT'e konuşan Windows'un yeni başkanı, Windows 8'de dışardan hiç etkilenmediklerini iddia etti.


"iPad'i yeni tasarımımız hazır olduğunda gördüm. Heyecanlanmıştık. Mobil ve dokunmatik alanında yaptığımız birçok geliştirme, iPad'de benzer bir biçimde karşımıza çıktı" diyen Larson-Green, Windows 8'i ilk iPad ve Windows 7'den bile önce, Haziran 2009'da planlamaya başladıklarını söylüyor. "Farklılıklarımız da vardı" diyen Larson-Green, donuk simgeler yerine masaüstünde canlı kutucuklar kullanmak istediklerini, buna ek olarak uygulamalar arasında paylaşıma izin vermeyi düşündüklerini söylüyor. Larson-Green'e göre çoklu görev de oldukça önemliydi ve kullanıcılar, iki şeyi aynı anda yapabilmeliydi.


Dokunmatik olmayan bilgisayarları hayal bile edemediğini söyleyen Larson-Green, gelecekteki bilgisayarların büyük bölümünde fare ve klavyeye ek olarak dokunmatik özelliklerin de bulunacağını düşünüyor.

Tüm Konu: MS: "Windows 8'i iPad'den önce planladık"

Resimlerle: Windows 8 RTM yapı 8518'den görüntüler

Kaynak: www.chip.com.tr