MS-Windows Updatenin,Son 5/6 Yıl Değerlendirmesi.

Turkish Developer
02-11-2009, 22:15   |  #1  
Turkish Developer avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
671 mesaj

Dünyanın en büyük yazılımcı firması Microsoft ,işletim sistemlerinin ve kullanıcılarının kişisel bilgi güvenliklerini korumak ve kollamak maksadında, her ayın ikinci haftasındaki salı günlerinde farklı yazılımlarının üzerine güncelleme paketlerini sistemler aşılamaktadır.

Son işletim sistemini (Windows 7) piyasaya süren Microsoft , geçmiş clientleri Windows Vista ve Windows XP işletim sistemleri için bu yönde ciddi çalışmalar gerçekleştirdi. Microsoft 5 - 6 yıllık zaman diliminde tamı tamına 450 ye yakın paket ile 800 civarında var olan çeşitli güvenlik açıklarını kapatmayı gerçekleştirmiştir.  Bu açık sayısının Üç'de biri ''Kritik - Öncelikli'' güncellemeye hakim oldu.

Özellikle 2008 (150 üzerinde) ve 2009 (Henüz son iki ayın güncelleştirmesi yayımlanmadan 165 civarında) yılı Microsoft un oldukça güvenlik güncelleştirmesini gerçekleştirdiği yıllar olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle geçtiğimiz ay yayımlanan '' Microsoft - Windows October ( Ekim ) Update '' rekor yamayla kapatmıştı...

Turkish Developer
CHİP Online

alper8118
02-11-2009, 22:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
553 mesaj

bnm pc her zaman güncel ancak ben bu günceleştirmlerin çoğunun önemsiz olduğu kanaatindeyim

mancukya
04-11-2009, 14:42   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

insanlari yaniltmak o kadar kolayki ?
Bu sorunlara cevap versin o arastirmayi yapan kisiler.
1 Kacinci Linux kerneli ve kacinci paketlerin degisik versiyonleri Ubuntu vs vs hepsinin bu updatle olan dönemde kacinci sürümleri cikmis.
2 Bu akadar senede Mac kac isletim sistemi ve kac tane yama yayinlayip hatta bazilarini kaca satmis.
3 Firefox ve Opera internet explorer 6 yerlerde sürünèrken irili ufakli kac tane sürüm cikarmislar ?
Bu örnekleri dahada cogaltirim ama bazen amac ve hedef belli bilmiyen inaniyor ama takip edenler madalyonun öbür yüzünüde biliyor.
Bazilari cakallik yaparak sürüm adi altinda yada degisik isimlerle bu isleri yaparak piyasada güven imaji evrmeye kalkiyor ama gercekler öyle degil.

Boracalin
05-11-2009, 00:02   |  #4  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj
Alıntı: mancukya  
insanlari yaniltmak o kadar kolayki ?
Bu sorunlara cevap versin o arastirmayi yapan kisiler.
1 Kacinci Linux kerneli ve kacinci paketlerin degisik versiyonleri Ubuntu vs vs hepsinin bu updatle olan dönemde kacinci sürümleri cikmis.
2 Bu akadar senede Mac kac isletim sistemi ve kac tane yama yayinlayip hatta bazilarini kaca satmis.
3 Firefox ve Opera internet explorer 6 yerlerde sürünèrken irili ufakli kac tane sürüm cikarmislar ?
Bu örnekleri dahada cogaltirim ama bazen amac ve hedef belli bilmiyen inaniyor ama takip edenler madalyonun öbür yüzünüde biliyor.
Bazilari cakallik yaparak sürüm adi altinda yada degisik isimlerle bu isleri yaparak piyasada güven imaji evrmeye kalkiyor ama gercekler öyle degil.
Katılıyorum... Adamlar güncelleştirme çıkarıyor diye kötü oluyorlar...

Miroğlu_80
20-11-2009, 19:07   |  #5  
Yeni Üye
43 mesaj

Windows update olmasaydı windowslar çökerdi yamalarla ayakta duruyor...

edi_67
21-11-2009, 01:57   |  #6  
Üye
92 mesaj

ama crek kulanan lar dikat etmeli  ubdate otamatik güncelemeyi acik barakanlar ,duyduma göre
win 7 icin bir ubdate gelecekmis ,onu yükleyince crek kulananalar yakalanacakmis ,mickrosoft bikmis
artik bu korsan creklerden,vistada müdahale etmemis ,ama win 7 de dikatli olcaklarini yazmis ,pc artz ve pc magazin , nin aciklamalari ymis ,microsoft ,bunu daha kimseye duyurmamais ama o dergilerde microsoftun yakinlarindanmi ,calisanlarindanmi ne sizmis bu söylenti