MSN adreslerine dadanan zaralıı

Tuti Urmeylander
31-07-2008, 00:33   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
469 mesaj

Bir hafta kadar önce yeğeninden bir uyarı aldım.Güya MSN anlık ileti vasıtasıyla çevrimdışı iken ona, yeğenimin kendi adıyla başlayan bir link göndermişim.Aslında öyle bir şey gönderdiğim yoktu.Daha dün bir bayan arkadaştan da aynı yönde bir ileti aldım.Ona da benden habersiz yine o arkadaşımın adıyla başlayan bir link göndermişim.Bu gün az önce,bu defa tersi bana oldu ve MSN adreslerimde kayıtlı olan bir arkadaşımdan bana, yine benim adımla başlayan bir link geldi ve arkadaşımın olaydan haberi yok.Her üç olayda da az buçuk deneyimimiz olduğu için hiç birimiz,bizlere istemimiz dışında gidip gelen bu linklerı tıklayıp açmadık.Sistemimi bende mevcut olan Avira Antivirüs Home Edition ile tarattım her şey temiz görünüyor. Ad-Aware2008 de her şey normal.Sistemimde de başka da çizgi dışı gibi görünen de bir şeye rast geldiğimi söyleyemiyorum da bu tuhaflıklara neden olan şey nedir ve de bu sıkıntılı tuhaf durumdan,benim veya adres defterimde bulunanların canı yanmadan nasıl kurtulabilirim.Oldukça uzun oldu kusura bakmayın.Durumu başka türlü de açık olarak anlatamazdım sanıyorum.Katkılarınızı bekliyorum,lütfen.Şimdiden teşekkürlerimle. Turhan

Feel Good
31-07-2008, 11:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj

Bu sadece sizde deil merak etmeyin. Bana bi günde ne kadar gelio. Hepsini sallıyorum. Reklam amaçlı sanırsam onlar!

Banned
31-07-2008, 11:59   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

banada devamlı msnden böyle ne idüğü belirsiz şeyler gelip duruyor hiç birini açmadan direk siliyorum.olmadı sistemin yeterliyse Kaspersky ilede bir güvenli modda tarat bakalım.

GazI_9o9
31-07-2008, 13:54   |  #4  
GazI_9o9 avatarı
Yıllanmış Üye
1,126 mesaj

bunlar ne linki acaba?fake mail falan mı yoksa bir site vs. reklamı mı

SAİNT
31-07-2008, 14:35   |  #5  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

arkadaşlar trojan benim düşüncem aynısı banada oluyor ama çok saçma şeyler yazıyor yok seni engelleyenleri gör yok müzik indir artık bunun modası geçti hırsızlık yapıyorlar sonrada çıkıp ben hackerim diyorlar :))))

bektash
31-07-2008, 16:23   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

=D Ne trojanı Yahu. Arkadaslar onu kapatmak icin Hijackthis kullanın O2'leri siLin ClickBar diye bir Link var bunları fixleyin yedekleri silin ve sistemi resetleyin düzelecektir ;)

Tuti Urmeylander
04-08-2008, 00:52   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
469 mesaj

Zaman ayırıp verdiğiniz cevaplar için hepinize teşekkürler.MSN ile istem dışı gelen/giden linkler şu şekilde.En son bana gelen (()   benden de yeğenime giden (()şeklinde. Bu tarz linkler MSN adres listemde gitmeyen kimse kalmadı gibi.

panda34
04-08-2008, 01:23   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj

Benim Msn'de de bi arkadaştan geliyodu böyle mesajlar
hatta uyardım ama ciddiye almadı , sonra yine geldi o linkli mesajdan
engelledim sildim yeter ya zaten doğru düzgün girmiyo msn'e ,
girdiği zamanda sadece virüslü link geliyo :D