msn ADSL i klitliyor

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
hattat
31-05-2005, 11:36   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

msn 7.0 kullanıyorum ve zoom x4 adsl modemim var. bilgisayara  mikrofon taktım ve sesli sohbet olayına giriim dedim, bağlanamdım. çok kez denedim fakat hep iptal edildi mesajını aldım. birkaç  denemeden sonra bazen bağlanıyor ama bu sefer de modem sapıtıyor. ethernetten bağlı olmama rağmen sesli bağlanı kurunca usb ışığı da yanıyor ne alakası varsa. tabi bu zaman bağlantıda gidiyor.

acaba sorun nerdedir. bağlantıdamı, modemdemi, portlarda mı, ses kartımda mı.

dediğim gibi modem zoom x4. yardımcı olursanız sevinirim. birde bilen varsa kasa da ses kartına bağlı herhalde iki kablolu tane jack çıkıyor. bunlar boşta ve ne işe yarrarşar. benim sorunum la bir ilgisi var mı dır.

hasansancar
31-05-2005, 12:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
417 mesaj

normalde ses kaydediyor mu?

free_x_man
31-05-2005, 16:43   |  #3  
Yıllanmış Üye
475 mesaj

sorunun hakkında bir tavsiyem maalesef yok.fakat ses kartındaki kabloların ne işe yardığını biliyorum.o jacklardan biri turuncu diğeri de pembe diye hatırlıyorum.onları ses kartındaki aynı renkle belirtilmiş girişlere takacaksın.böylece eğer kasanda ses kartından hariç ayrı bir mikrofon veya kulaklık girişi varsa bu donanımları doğruca kasandaki ilgili girişlere takarak kullanabilirsin.eğer takmazsan kasandaki bu girişleri kullanamazsın onun yerine ses kartındaki girişleri kullanmak zorunda kalırsın.pek ihtimal vermiyorum ama belki de sorunun bundan kaynaklanıyordur.umarım yardımcı olabildim.

hattat
31-05-2005, 21:51   |  #4  
OP Yeni Üye
21 mesaj

normalde ses kayı ediyor. bu problem sadece msn de sesli sohbet yaparken çıkıyor. diğer arkadaşa da kabloların açıklaması için teşekkür ederim

hasansancar
01-06-2005, 17:19   |  #5  
Yıllanmış Üye
417 mesaj

bende böyle sorun var acaba seninkiyle bir mi bilmiyorum
''görüntülü konuşma davetini kabul edebilirsiniz,ancak bölgenizde  henüz bu hizmet kullanılmıyor'' böyle bir ileti alıyorum.Gülümseme

hattat
02-06-2005, 14:35   |  #6  
OP Yeni Üye
21 mesaj

hasansancar,   arkadaşım sesninkisi benden de beter :) bende sadece ses problemi var. başka bir dert yok. senin problemin ise belki msn hesabına kayıt olurken ülke kısmına ne girdiğindir. burayı kontrol et bakalım ne gözüküyor.  bunu şu şekilde yaparsın. hotmail hesabına gir. options yada prefences var sağda üstte. ordan my profil e gir. orda country kısmına bak. Türkiye yi işaretle. belki bu yolla düzeltirsin.

bir de kayıt ülkenizi amerika yaparsanız bir takım ek özellikler geliyor. msn ye. örneğin konuşma sırasında smile kopayalama gibi...

umarım doğru cevabı verebilmişimdir.
.

hacker_23
02-06-2005, 20:04   |  #7  
Yıllanmış Üye
744 mesaj

sorunun cwp gayet basıt msn7.0 kullanıyorsun msn ses ve goruntu sıtemını daha ıyı yapıyım derken iice berbat etmıs ornegın bu herkesde oluo msn kendıde bunu bugları arasına aldı zaten durduk yere webcam davetı ve webcam acııkken kendılıgınden kapanma

hasansancar
03-06-2005, 09:36   |  #8  
Yıllanmış Üye
417 mesaj

sorun karşıdanmış yinede teşekkür ederim arkadaşımGöz kırpma

Son Düzenleme: hasansancar ~ 03 Haziran 2005 09:38
computerdelisi
05-11-2005, 22:23   |  #9  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

GEÇTE OLSA Bİ cevap vereyim

arkadaşım bende de aynı sorun oluyodu.. msn 7.0 kullanmaktaydım
sende benim gibi bilgisaayrın kafasını bulandırmışsındır. bi format at hiç bi sorun kalmıyor..