msn'de ses sorunu

HPQ-User
12-06-2008, 01:49   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

serkan sormuş:
merhaba msn de sesli konuşurken ses karşıya yankı yaparak gidiyor benim konuştuğum ses bana tekrar geri geliyor kendi konuştuğumu kendim duyuyorum bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız tşk ederim iyi günler...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
windows xp

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

cbilgen13
12-06-2008, 01:59   |  #2  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,441 mesaj

dostum sorun senden değil karşı taraftanda kaynaklanabilir..sadece bir kullanıcıda mı bu sorun war yoksa genel olarak mı böyle önce bilmemiz gerek..eğer sadece bir kullanıcıda sorun varsa karşı taraf sesi çok fazla açıyordur..yada laptop tarzı bir aletle bağlanıyorsa bazı modellerde dahili mikrofon speakerlara çok yakın oluyor sorun bundan kaynaklanıyor olabilir..karşı taraf speaker ve mikrofon sesini biraz kısabilir...

sorunu genel olarak tüm kullanıcılarda yaşıyorsan msn araçlar menüsü altında ses ve görüntü ayarları sekmesinden deneyerek uygun ses ve görüntü ayarlarını yapabilirsin...

bir diğer seçenek windows'un kendi altında bulunan manuel ses kaydedici özelliği war sanırım donatılar eğlence'nin altında ordan bir ses kaydı yapıp dinle eğer ordada ekolu yankılı kayıt alıyorsa ses kartının kullandığı yazılım altından mikrofonun eko ayarlarını varsayılan olarak sıfırla yada yaptıysan herhangi bir deiğişiklik normal değerlere geri çek... umarım yararlı olur..kolay gelsin..

z_oneal
12-06-2008, 09:57   |  #3  
z_oneal avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
712 mesaj

Bu öyle sorun değil aslında. Mikrofonla hoparlörü uzak tut ve seslerini eşitle hoparlör çok yüksek olursa yankı yapar. Sen yinede msn kötü diyorsan skype dene o daha iyi. sesli konuşma ve görüntüde...

57mm
12-06-2008, 10:01   |  #4  
Yıllanmış Üye
336 mesaj

eko ayarlarıyla oyna yada hoparlörün sesini kıs. radyo programlarındada olur ya hani yada tv programlarında "televizyonunuzn sesini kısın" derler. işte bu yüzdendir

serkanaslan
14-06-2008, 00:38   |  #5  
Yıllanmış Üye
228 mesaj

sesini kıstım yine aynı sorun bende değil arkadaşta olduğunu anladım çünkü başka bir arkadaşla denedim sorun yok

cbilgen13
14-06-2008, 01:15   |  #6  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,441 mesaj

bende öyle söylemiştim zati :D:D