MSN'den pc'ye girmek olur mu?

butterfly79
18-09-2007, 13:53   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
56 mesaj

Msn adresimi yıllardır kullanıyordum fakat bir ara bir sürü tanımadığım e-mail gelmeye başladı.Açmadım sildim.hatta ayarladım e-mail adresimi,sadece tanıdığım kişilerden mail almak üzere.Bir süre sonra,tanımadığım kişiler msn-e eklemeye başladı.Engelledim engelleim.. Bu arada tanımadığım kimseden ne dosya aldım ne e-mail.ini açıp baktım. Belki sadece yanlışlıkla engelle butonuna basacağıma,kabul ete bastım ama sonra hemen engelleyip sildim tekrar.Birgün msn.i açtığımda,engelleyemeyeceğim kadar çok adres eklenmişti.Engelledikçe bitmiyordu,ekleniyordu.Şifremi kırmışda değillerdi.E-mail adresimi kullanabiliyorum fakat msn.i açamıyorum.Sonuçta başka bir adres aldım.Fakat bir arkadaşım bana birini msn.e eklediğimde,ekle mesajı geldiğinde,bilgisayarıma girebileceğini söyledi.Bilgisayarımda hiçbir değişiklik yoktu,virüs programı vs var hepsi.Oyun oynarken mavi ekran çıktığı için format atıldı. Benim merakım,bu kadar adres nasıl ekleniyor ve yanlışlıkla tanımadığım bir adresi aeklersem veya ekleyip bana yazar cevap verirsem,benim bilgisayarıma girebilirmi,dosya almadan,sadece yazarak?

CU_GS7
18-09-2007, 14:49   |  #2  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Adresini ulu orta bir yerde yazdıysan (mesela forumlar, arkadaşlık siteleri, bazı üyelikler vs..) bu kadar çok kişi ekleyebilir..Buna başka bir açıklama düşünemiyorum..
Ama buna çözüm olarak alternatif mail ile bu tür yerlere giriş yapmanı öneririm..Msn adresinle değil de mesela bir Gmail hesabıyla..

MSN'den senin PC'ne kim neden girmek istesin ki??Nasa'yı ilgilendiren çok gizli bilgilerin mi var??Bu konuda çok endişelenme..Girerse girer..Sonra 1 format atarsın,bye dersin..
MSN'den sadece yazı ile bu mümkün değil..Antivirüs'ün varsa PC'ye girme işlemi, sen izinleri vermediğin sürece zaten mümkün değil, ki senin PC'ni kim ne yapsın??

butterfly79
18-09-2007, 15:32   |  #3  
OP Üye
56 mesaj

Adresimi hiç bir yere yazmadım. Arkadaşım,msn.e bu kadar adres ekleniyorsa kesin bilgisayarına girmişlerdir ve nedeni budur dedi... Yoksa doğru kim ne yapsın bilgisayarımı..Bende msn.e ekleyince bilgisayara girilebilyormu onu merak ettim ..Başıma bi daha aynı şeyin gelmesini önlemek için.Birde bir sorum daha var, bilgisayara girdiklerinde,C diskini mi görebiliyorlar yoksa D'yide görüyorlar mı ve ben bilgisayarımda casus olduğunu anlayabilirmiyim?

CU_GS7
18-09-2007, 15:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Bilgisayara tam anlamıyla giren tüm diskleri de görebilir..
Sen casus olduğunu test etmek ve rahatlamak için,
kesinlikle 1 antivirüs kur..Önerim bu KIS7 veya Nod32 olsun..
Bir de Ad-Aware ve Spy-Bot S&D ile spy taraması yap..
Bunlar sonucunda PC temiz çıkarsa, yani bir şey bulamazlarsa artık boşuna endişelenme..
Başka 1 msn adresinden devam edersin..MSN'e sadece ekleme ile PC'ye girilmez..

Borga-x
18-09-2007, 15:42   |  #5  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj
CU_GS7
Bilgisayara tam anlamıyla giren tüm diskleri de görebilir..
Sen casus olduğunu test etmek ve rahatlamak için,
kesinlikle 1 antivirüs kur..Önerim bu KIS7 veya Nod32 olsun..
Bir de Ad-Aware ve Spy-Bot S&D ile spy taraması yap..
Bunlar sonucunda PC temiz çıkarsa, yani bir şey bulamazlarsa artık boşuna endişelenme..
Başka 1 msn adresinden devam edersin..MSN'e sadece ekleme ile PC'ye girilmez..
Katılıyorum. En kısa zamanda kendıne guvenılır bır Antıvırus kur benımde onerım Kaspersky Internet Securıty.

butterfly79
18-09-2007, 15:54   |  #6  
OP Üye
56 mesaj

Teşekkürler.İçim rahat etti. Elbet bilgisayarımda devlet sırrı yok elbet ama herkes gibi resimlerim,iletişim bilgilerim vs olabiliyor ve dünyada ne insanlar var,rahatsız edici.Yoksa başka korkum olmaz,birde pc'imin kullanılmaz hale gelmesinden korkarım elbet,o derece bir virüs olmasından.
Mac Affee ve ad-aware kullanıyorum şu an.

butterfly79
18-09-2007, 16:19   |  #7  
OP Üye
56 mesaj

Birde bazen bir uyarı çıkıyor. Sık sık olmuyor. Uyarıda,şu bellek şu belleğe başvurdu gibi birşeyler yazıyor. Tam hatırlamıyorum. Bu ne anlama geliyor? Dün bilgisayarı kapatırken çıktı mesela..

Borga-x
18-09-2007, 16:21   |  #8  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

ekran goruntuusu koyarsan daha ıyi olur. Sıstemını herhafta adaware ıle guvenlı kıpte taramanı öneririm.

butterfly79
18-09-2007, 16:25   |  #9  
OP Üye
56 mesaj

Ok. Teşekkürler. Bir daha yakaladığımda, kaydeder koyarım mesajın görüntüsünü.

crixallis31
18-09-2007, 20:13   |  #10  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

Spy adına spyware doctoru öneririm ama malesef ad-aware spybot gibi ücretsiz değil ama mükemeldir spy konusunda.Eğe sistem temizse ve sen forumlara falan msn adresini vermemişsen.msn listesinde bulunduğun arkadaşların toplu msj atmışsa birilerine seninde msn adresin gözükür böylece etrafa yayılır bazı fırsatcılar özellikle kız isimi taşıyosa msn alınca bu yola msn i sağa sola verir böyle yayılır gider.Malesef başına gelen bu ise çözümü yok.Yeni bir msn alıp sadece güvendiğin insanlar kat ve yeni bir sayfa aç onuda yapmşsın zaten.

theironman
20-09-2007, 12:18   |  #11  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
CU_GS7
Adresini ulu orta bir yerde yazdıysan (mesela forumlar, arkadaşlık siteleri, bazı üyelikler vs..) bu kadar çok kişi ekleyebilir..Buna başka bir açıklama düşünemiyorum..
Ama buna çözüm olarak alternatif mail ile bu tür yerlere giriş yapmanı öneririm..Msn adresinle değil de mesela bir Gmail hesabıyla..

MSN'den senin PC'ne kim neden girmek istesin ki??Nasa'yı ilgilendiren çok gizli bilgilerin mi var??Bu konuda çok endişelenme..Girerse girer..Sonra 1 format atarsın,bye dersin..
MSN'den sadece yazı ile bu mümkün değil..Antivirüs'ün varsa PC'ye girme işlemi, sen izinleri vermediğin sürece zaten mümkün değil, ki senin PC'ni kim ne yapsın??

Farklı düşünmüyorum, uluorta asla adresini paylaşma, profilinde de olmasın, ve özellikle forumlarda mesajlaşırken adresi açık yazma gafletinde bulunma. Bunun yanında sırf bu tip forumlara girmek, ve kullanmak için bir tane adres alırsın, ama gerçek hesabını senin isteğinin dışında kimse de öğrenemez.

matrax551
22-09-2007, 16:11   |  #12  
Yıllanmış Üye
801 mesaj

nod32 spyware yakalayamıyo.diğerleri kadar marifetli deil.