MSN hata:81000395 hakkında

HPQ-User
23-07-2008, 10:56   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

tolga sormuş:
msn hata kodu:81000395 cozumunu sizlerden rica ediorum..internette buldugum coumlerde isimlerin yanlıs yazıldıgını soluolar fakat yanlıs yazmadıgım halde msnımı acamıyorum..bu konu hakkında yardım edebılırmısınız..

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
toshiba satellite a200 modelini kullanmaktayım

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.1) Gecko/2008070208 Firefox/3.0.1

Kapalı Hesap (53751)
23-07-2008, 10:58   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Bu hata koduyla o kadar çok karşılaştıkki dün forumdan bir arkadaşın başına geldi 1 saatte düzeldi.Yani çözüm bilmiyorum ama geçici deniyor.

Crazy_SakaryaLi
23-07-2008, 11:08   |  #3  
Yıllanmış Üye
258 mesaj

ewet dün bi arkadaşında başına geldii...şöle bilgisayarı kapat biraz takıl çay felan iç...sonra aç bilgisayarı ozaman açılabilir...

mhe_21_
23-07-2008, 11:15   |  #4  
Yıllanmış Üye
115 mesaj

İnternet hatlarını kışın soğuk,yağmur vb. etkiliyor, yazında sıcak vb. etkiliyor. Bu sorunların halledilmesi biraz zaman alıyor.Servis sağlayıcıları da bu sorunları yaşıyor. Ayrıca Hotmail servislerinin o kadar da iyi olduğu söylenemez.Bekle düzelecektir. İyi günler.

Reborn91
23-07-2008, 11:47   |  #5  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

aynısı dün benimde başıma geldi derken şimdide başıma geldi benimde msn açılmıyor yine =) sanırım geçici bir sorun merak edecek birşey yok. Birazcık msne giremeyeceksin o kadar :)

Hiper£l£v£nKids
23-07-2008, 12:46   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

Bekle /:

pctrans
23-07-2008, 16:32   |  #7  
Yıllanmış Üye
542 mesaj

ben 3 gündür giremiyorum sildim tekrar yükledim msn i daha yapmam gereken bişi var mı bu vistayı yapan yazılım sorumlularının allah bin belasını versin recep ivedik hesabı  bu ne manyak yaşam tarzı yaa benim hata koduda 80048821 ama sadece benim msn açılmıyo herkesinki açılıyo acaba hack mi oldu bilmiyorum

LYDER
23-07-2008, 16:33   |  #8  
LYDER avatarı
Yıllanmış Üye
733 mesaj
mhe_21_
İnternet hatlarını kışın soğuk,yağmur vb. etkiliyor, yazında sıcak vb. etkiliyor. Bu sorunların halledilmesi biraz zaman alıyor.Servis sağlayıcıları da bu sorunları yaşıyor. Ayrıca Hotmail servislerinin o kadar da iyi olduğu söylenemez.Bekle düzelecektir. İyi günler.
Beğendim arkadas kalıtlıyorum evet ıyı forumlar

gokselbasol
23-07-2008, 19:56   |  #9  
Taze Üye
7 mesaj

doğrudur arkadaşım 395 hata kodu yanlış kullanıcı adından kaynaklanır
ama böyle bir durumla tekrar karşılaşırsan dns ayarlarını değiştir yani modemini kapatıp aç tekrar bağlanmayı dene
dns dememin nedeni ise ağların yüklü olması ve portların msn e ulaşamaması

gokselbasol
23-07-2008, 19:58   |  #10  
Taze Üye
7 mesaj

Msn Messenger 80048820 Hata Kodu ve Çözümü

1) İnternetinizin olup olmadığını kontrol edin.
2) Bilgisayarınızın saatini ve tarihini kontrol edin
3) Explorerın proxy ayarlarının otomatik bul seçeneğini kaldırın.
explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) connections (bağlantılar) Lan setting içindeki Automatically detect settings(otomatik proxy bul)seçeneğini kaldırın.
4) MSN Messenger 7.5i başlatın.sonra msn de "Tools" menüsündeki "Options." seçeneğini açın.orada "Connection," ve "Advanced Settings." seçeneğini açarak "SOCKS." seceneğini kaldırın okeyleyerek setting bölümünden çıkabilirsiniz.
5) Explorerın ayarlarındaki advantec seçeneğini ayarlayacağız.
explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) menüsündeki advantec (gelişmiş) sekmesindeki security altındaki
"Check for server certificate revocation" (sertifika ile iilgili alanı) sekmesinin chekini kaldırın.
"Use SSL 2.0" sekmesini işarateleyin
"Use SSL 3.0" sekmesini işarateleyin
6) Sonra da msn messengerınızı tamamen kapatın. System treyden de kaldırın. Daha sonrada başlat çalıştırdan
aşağıdaki komutları yazın. Her komutu yazıp okeylediğinizde reğisterin başarılı bir şekilde yapıldığına dair mesaj gelecektir. İşleminizi bitirdikren sonra msni tekrar çalıştırın.çalışmazsa makinenizi restart edip deneyin.
Yine sorun devam ederse msni update seçeneği ile kurun.

umut76
24-07-2008, 03:51   |  #11  
Üye
61 mesaj

Sanirim bu sorun AVG den kaynaklaniyor. En azindan bende oyle. Eger AVG kullaniyorsaniz Web Shield de Instant Messaging altinda MSN protection i acin ve oyle bir deneyin.

waybe
24-07-2008, 07:02   |  #12  
Yıllanmış Üye
2,376 mesaj

bazen beklemek çözüm olabiliyor

Turacw
24-07-2008, 08:39   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj

Msn sürümün nedir ? 8.0 üstü kullanıyorsan 7,5 kur bakalım girebilecekmisin...

nobodyactually
24-07-2008, 08:52   |  #14  
Taze Üye
3 mesaj
umut76
Sanirim bu sorun AVG den kaynaklaniyor. En azindan bende oyle. Eger AVG kullaniyorsaniz Web Shield de Instant Messaging altinda MSN protection i acin ve oyle bir deneyin.
vuu! işe yaradı! =)

HoRTLoCk
24-07-2008, 18:05   |  #15  
Taze Üye
7 mesaj

arkadaşlar bu konu hakkında tüm yorumları okudum hepsi gereksiz olduğunu düşünüyorum..
Bilgisayarıma 1 ay içerisinde en az 60 kere format attım ve hala bu sorunu çözemedim..
Şimdi kısaca anlatayım sorun şu bilgisayarıma fdix attım yeniden kurdum programları kurdum tüm herşeyi en iyi şekilde kurdum en ufak bir eksiklik yok.
Kullandığım yazılım XP
ilk açılışta msn açılıyor msn 7.5 kullanıyorum kendimi bildim bilelide 7.5 kullanırım biraz geride kalmış gibi görünsede benim hoşuma sade oluşu gidiyor ve 1 haftadır giremiyorum sürekli olarak format atıyorum bilgisayara ama henüz çözümünü bulamadım tüm forumları gezdim tüm cevap yazanların dediklerini uyguladım ancak hala olumsuz giriş yok hep aynı cevabı alıyorum bilgisayara 2saat önce format attım açtım msn açıldı.. sonra bilerek reset attım açılmadı kapattım 30dk bekledim çay içtim yok şuan yine açılmadı.. bilgisayarda hız olarak veya teknik bir sorun yok herşeyi çalışıyor gayet hızlı.. ancak bu sorunun nedenini inanın çözemedim..
Bu konu hakkında forumlarda yazan genel sorun çözümü bu olamaz..

Hata 81000395: Windows Live Messenger oturumu açamıyorsunuz

1- E-posta adresinizin aşağıdaki ölçütleri karşıladığından emin olun:
Yalnızca bir (@) işareti içerir.Art arda gelen noktalar (.) içermez. Örneğin, kullanıcı..adı@etkialanı.com adresine izin verilmez, ancak kullanıcı.adı1.adı2@etkialanı.com adresine izin verilir.Kısa çizgi (-) veya nokta (.) ile başlamaz.
Yalnızca aşağıdaki karakterleri içerir:Büyük veya küçük harfler, Rakamlar, Alt çizgi karakterleri (_) Kısa çizgiler (-) Noktalar (.) 64 veya daha az sayıda karakter içeren bir kullanıcı adı vardır.
2- Kimlik bilgilerinizi yeniden girin ve Messenger oturumu açmayı yeniden deneyin.

Bu konu hakkında bilgili arkadaş varsa tekrar bu foruma cevap verebilir mi?

umut76
24-07-2008, 18:12   |  #16  
Üye
61 mesaj

HoRTLoCk eger antivirus olarak Avg kullaniyorsan, yukarda onerdigim yontemi bir dene bence ama baska bir sey kullaniyorsan yinede antivirus ve firewall ayarlarini bir kontrol et.
bende de ayni problem oluyordu daha dogrusu son birkac gundur oluyordu ve avg de belirttigim sekilde ki ayari acinca rahatlikla girmeye basladim.

HoRTLoCk
24-07-2008, 18:16   |  #17  
Taze Üye
7 mesaj

hiç vir virüs koruması kullanmıyorum ++ güvenlik duvarı herşeyi devre dışı bıraktım?
yani çalışan 1 güvenlik sistemi mevcut değil?

HoRTLoCk
24-07-2008, 19:05   |  #18  
Taze Üye
7 mesaj

Hala girmiyor deli olacağım ya!!!!

harryistalk
24-07-2008, 21:08   |  #19  
Taze Üye
11 mesaj

BEN BURAYA CVP YAZMIŞTIM AMA AYNI KONUDAN BAŞKA Bİ BAŞLIK ACILMIŞ BURADAKİLERİDE BİLGİLENDİRİİM KESİN ÇÖZÜM ARKADAŞLAR AMA GECİCİ OLABİLİYOR...

MSN Messenger 7.5 için 81000395 Numaralı Hata Kodu ve Çözümü

-Saatin yanındaki MSN Messenger simgesine sağ tıklayın ve "Çıkış" seçeneğini kullanın.

-Buradan http://fs3.filehippo.com/7423/aa ... ce92/ccsetup209.exe CCleaner adlı programı indirin.

kurulumunu gerçekleştirin.

-Masaüstündeki CCleaner sembolüne tıklayarak programı çalıştırın.

Kayıt Defteri > Sorunlar için Tara! tuşuna tıklayın.

-Tarama işlemi bitince aktif olan Seçili Sorunları Çöz... tuşuna tıklayın. Sizden yedekleme yapmak isteyip istemediğiniz sorulacak. Evet seçeneğine tıklayın ve daha sonra Belgelerim klasörü altına ilgili yedek dosyasını Kaydet tuşuna tıklayarak kaydedin.

Sorunları Çöz! tuşuna tıklayın.

-MSN Messenger'ı başlatın ve oturum açmayı deneyin.

EGER HALA OTURUM ACAMIYORSANIZ 7.5 TE TEMİZLİĞE BAŞLA BUTONUNA TIKLAYARAK BUTUN CACHE Yİ TEMİZLEYİN O ZMAN %99 ORANDA OTURUM ACILACAKTIR DENEDİM BENDE OLUMLU SONUC VERDİ

Ancak Microsoft ne kadar daha eski sürümlerin birkaç değişiklik yapılarak kullanılmasına izin verir emin değilim...

Güncelleme: Galiba sorun bir Windows Live hizmeti çerezinden (cookie, tanımlama bilgisi) kaynaklanıyor. Geçici internet dosyalarını ve çerezleri sildikten sonra yeniden oturum açmayı deneyin.
CCleaner ile yapmak için "Cleaner > Temizliğe Başla":

Son Düzenleme: harryistalk ~ 24 Temmuz 2008 21:11
onlineTR
24-07-2008, 21:12   |  #20  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

ya bu herkesın sorunu ha bu aralarr benımde acılmıyoo denıyecemm cokk sagoll...