msn için bir bakrsanız

HPQ-User
19-05-2009, 14:16   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

pelin sormuş:
arkadaşlar uzun süredir msn ye giremiyordum.en denediğimde gelen kutusunu açmaya çalışınca; ödüllü hizmetimize KAYDOLUN 2gb alan güvenlik falan demişler sonra yandaki kısma tekrar giriş yapmam gerekiyor açmam için bunu nasıl geçebilirim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
-

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.10) Gecko/2009042316 Firefox/3.0.10

Süleyman.
19-05-2009, 14:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bilgisayarınıza büyük ihtimalle zararlı (truva atı, solucan vs.) girmiş. Güncel bir güvenlik yazılımıyla taratın. Tavsiyem Kaspersky Internet Security 2009. Ayrıca Malwarebytes, Spyware Doctor yazılımlarıyla da taratın. Ve hiçbir şekilde, bu şekilde açılan pencerelere kullanıcı adı ve şifrenizi girmeyin. Temiz bir bilgisayardan, msn gibi hesaplarınızın şifrelerini, parola sıfırlama bilgilerini değiştirin.

Ancak benim şahsi kanaatim, sisteme bir kere zararlı bulaştıysa, en güvenli yol formatlamaktır. Şöyle bir söz var: Kabus görmektense uyanık kalmak yeğdir. Zararlı temizleme programları, bence, zararlı girmesin diye kullanılmalı. Eğer bir zararlıya maruz kalınmışsa, % 100 temizlediklerinden ben şahsen emin olamam.

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 19 Mayıs 2009 14:26
pelinpelin
19-05-2009, 14:42   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
63 mesaj

arkadaşım bu bir mail değilde sadece giren kutusuna tıkladığımda böyle bir msj geliyor.adres ve parolayı yazınca gelen kutum açılıyor.

Ödüllü hizmetimize kaydolun.
2 GB alan; tüm öğeleriniz için daha fazla depolama alanı
Yeni tasarım; kendi renklerinizi ve düzeninizi seçin
Gelişmiş güvenlik; şüpheli e-postalar için renk kodları
Kaydolun
Zaten bir MSN Hotmail hesabınız var mı? Sadece oturum açın ve Windows Live Hotmail'e geçme fırsatı elde edin. Tüm klasörleriniz, iletileriniz, kişileriniz ve randevularınız da sizinle birlikte gelecek.

böyle bişey
napmam lazım acaba bağlantı adresi https:// şeklinde pek anlamam ama güvenli gibi

Son Düzenleme: pelinpelin ~ 19 Mayıs 2009 14:46
Süleyman.
19-05-2009, 14:50   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Büyük ihtimalle, bir "phishing sitesi". Sizden kullanıcı adı ve parolanızı girmenizi istiyor ve bunu ele geçirmiş oluyor. Microsoft'un böyle bir uygulaması olduğunu sanmıyorum. Zaten çok daha fazlasını ücretsiz veriyor. 2 GB ödüllü hizmet nasıl oluyormuş? Bana son derece şüpheli geldi. Zaten üstelik posta kutunuzun içindeyken, niçin sizden kullanıcı adı ve parolası istesin tekrar?..

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 19 Mayıs 2009 15:44
pelinpelin
19-05-2009, 15:26   |  #5  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
63 mesaj

yani msn açık.sonra bir uyarı iletisi geliyor bu sayfanın güvenlik sertifkası güvenilir kisiden ama süresi dolmuş falan diyor...
resim eklemeye çalışcam ilgin için sagol arkadaşım