MSN messenger'daki status problemiyle ilgili...

rebulanyum
07-10-2007, 14:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Ben messengerda statusunu "çevrimdışı göster" olarak belirtenleri de ayrı bi şekilde görebilmek istiyorum: bu mumkun mudur?

CU_GS7
07-10-2007, 15:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Mümkün değildir..

rebulanyum
07-10-2007, 15:18   |  #3  
OP Taze Üye
18 mesaj
CU_GS7
Mümkün değildir..
neden? mesela engelleyenleri görebiliyoruz buna imkan var: bu neden olmuyor?

CU_GS7
07-10-2007, 15:35   |  #4  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
rebulanyum
CU_GS7
Mümkün değildir..
Engelleyenleri de göremiyoruz..
Sen nasıl görüyorsun??

Mümkün değil, çünkü microsoft böyle istemiş..
O özellik görünmediği için özellik zaten..

shiddet
07-10-2007, 16:55   |  #5  
Taze Üye
11 mesaj

mümkün değil

rebulanyum
07-10-2007, 20:20   |  #6  
OP Taze Üye
18 mesaj
CU_GS7
rebulanyum
CU_GS7
Mümkün değildir..
Engelleyenleri de göremiyoruz..
Sen nasıl görüyorsun??

Mümkün değil, çünkü microsoft böyle istemiş..
O özellik görünmediği için özellik zaten..

CHIP forumlarında biraz gez: bununla ilgili açılmış başlıklar var; yani seni engelleyenleri gorebiliyorsun: hata bunu soyle yapıyorsun: messengerda araçlara tıkla sonra da seçeneklere tıkla oradan da guvenlik kısmını seç. guvenlik kısmında engellemek istediğin insanları seçebiliyosun ama biz onu yapmicaz tabii. Oradan merak ettğin kişiyi seçip engellenenler listesine alıyorsun ve o listede seçtiğin adamın üzerine gelip sağ tuşla tıklıyorsun: eğer açılan menude "sil" komutu etkin durumdaysa seni engellemiş demektir diğer durumda ise engellememiş demektir.
Demek ki sen bilmiyormuşsun ama bu ayıp diil tabi: hatta sana boş bir uğraş olarak bile gelebilir. Ama benim bildiğim kadarıyla böyle yazılımlarda herşey mumkundur:)

CU_GS7
08-10-2007, 04:43   |  #7  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
rebulanyum
CHIP forumlarında biraz gez: bununla ilgili açılmış başlıklar var; yani seni engelleyenleri
CHIP forumlarını bana mı öğretiyorsun??
Sen bütün forumları gez, yine de engelleyenleri görmeyi bulamazsın..Çünkü mümkün değil!!
rebulanyum
hata bunu soyle yapıyorsun: messengerda araçlara tıkla sonra da seçeneklere tıkla oradan da guvenlik kısmını seç. guvenlik kısmında engellemek istediğin insanları seçebiliyosun ama biz onu yapmicaz tabii. Oradan merak ettğin kişiyi seçip engellenenler listesine alıyorsun ve o listede seçtiğin adamın üzerine gelip sağ tuşla tıklıyorsun: eğer açılan menude "sil" komutu etkin durumdaysa seni engellemiş demektir diğer durumda ise engellememiş demektir.
İşte bu yöntemle sadece ve sadece seni silenleri anlayabilirsin..
Sen CHIP forumlarında bu konuyla ilgili açılmış olan konuları okumuş olsaydın, oralarda da aynı cevabın verilmiş olduğunu görürdün..
Böyle 1 konu açma gereği duymazdın..
rebulanyum
Demek ki sen bilmiyormuşsun ama bu ayıp diil tabi: hatta sana boş bir uğraş olarak bile gelebilir.
Demek ki yanlış bilen biri varsa bu da senmişsin..
Ayıp değil tabi, yanlışın doğrusunu öğrenmek lazım en kısa zamanda..
rebulanyum
Ama benim bildiğim kadarıyla böyle yazılımlarda herşey mumkundur:)
Israr etme boş yere..  Her şey mümkün ama engeleyenleri bulma MSN serverlarına ulaşmadan mümkün değil..

Son Düzenleme: CU_GS7 ~ 08 Ekim 2007 04:44
theironman
08-10-2007, 08:44   |  #8  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

CU'ya tamamiyle katılıyorum; o kadar da söyledim SİLME ile ENGELLENME aynı şeyler değil diye, ama inatla bazılarımız anlamamakta ısrar ediyor.

rebulanyum
08-10-2007, 13:57   |  #9  
OP Taze Üye
18 mesaj

Doğru haklısınız yanlışkullanmışım kelimeyi ama şöyle bişey var: ister engellenin ister karşı taraf kendini offline göstersin, ister karşı taraf bizi silsin yine de sonuç aynı oluyor yani offline gözüküyor bizde. Anlamaya çalıştığım şey buydu: yani farklı durumlarda aynı sonucu veren bir yazılım varsa ortada mutlaka o sonuçtanda farklı durumlara ulaşılması gerekir diye dusunuyorum: hatta demin siz soylediniz beni silenleri yukardaki yontemle anlayabliyorum: e nasıl oluyor bu o zaman? Çünkü benim başlangıç noktam karşımdaki kişinin offline olarak durması:  derdimi anlatabilmişimdir umarım

sonuç olarak bu bir açıktır bence ve neden mümkün olmasın ki? en baştan henüz böyle birşey başarılamadı veya ben hiç rastlamadım diye bir yorum yapsaydınız ben de uzatmayacaktım meseleyi?

Yine de teşekkür ederim(sonucta sorumun cevabını aldım).

CU_GS7
08-10-2007, 19:42   |  #10  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
rebulanyum
en baştan henüz böyle birşey başarılamadı veya ben hiç rastlamadım diye bir yorum yapsaydınız ben de uzatmayacaktım meseleyi?
İyi de "mümkün değildir" gibi çok kesin bir yanıttan sonra, sen engelleyenleri görebiliyoruz ama deyip üstüne yöntem söyleyince yok yere uzatan sen oldun..

nevi
09-10-2007, 12:15   |  #11  
Yeni Üye
35 mesaj

Arkadaşlar msn de bekleyen 5 istek var ama ben günlerdir açamıyorum. Sürekli sayfa götüntülenemiyor diyor. Neden acaba nasıl halledebilirim?

theironman
09-10-2007, 18:18   |  #12  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj
nevi
Arkadaşlar msn de bekleyen 5 istek var ama ben günlerdir açamıyorum. Sürekli sayfa götüntülenemiyor diyor. Neden acaba nasıl halledebilirim?
MSN penceresinde space'in yoksa bile o tuşa bas, çıkan sayfada isteklerin görünecek, oradan girebilirsin; normalde isteklere ulaşamıyorsun o şekilde genelde, hata veriyor, ama dediğim şekilde kesin sonuç alabilirsin.

nevi
09-10-2007, 22:27   |  #13  
Yeni Üye
35 mesaj

Şu msn in yeni ifadelerini yükleyemiyorum. msn plus yüklü. yükleyen var mı.Bilgisayar kitleniyo gibi oluyor.

theironman
10-10-2007, 15:42   |  #14  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj
nevi
Şu msn in yeni ifadelerini yükleyemiyorum. msn plus yüklü. yükleyen var mı.Bilgisayar kitleniyo gibi oluyor.
yeni başlık açar mısın, burası yeri değil.

nevi
11-10-2007, 11:51   |  #15  
Yeni Üye
35 mesaj

tamam kızma, açarım tabii yeni başlık...

herkese iyi bayramlar...

nevi:)