Msn Messenger Kendi Kendine Kapanıyor

alarmaa
09-01-2008, 19:07   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Msn messengerda son birkaç aydır sorun yaşıyorum msni tamamen sildim yeniden yükledim hatta şimdi son versiyonunu yükledim ama sorun hala devam ediyor arkadaşlarımdan bazılarında böyle sorunlar olsada herkesde olmuyor sanıyorum

bilgisayarımda zone alarm yüklü zone alarmdan msn messengerin internete çıkışını full yapmama rağmen sorun hala devam ediyor

bu sorunun nedenini bilen varmı?

(sorun sadece çevrimiçi biriyle konuşma penceresi açıp slm yazıp entera basınca msn çevrimdışına çıkıp kapanıyor)

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 09 Ocak 2008 19:10
alarmaa
09-01-2008, 19:13   |  #2  
OP Taze Üye
14 mesaj

Bu arada araştıma yaparken birşey keşfettim msn plus ve mess patch yükledim sonra port analiz programlarıyla küçük bi araştırma yaparken farkettimki msn plus yükledikten sonra msnimin msn plus yüklü diğer çevrimiçi msnlerle ileti şeklinde gizli iletişim (casuslukmu bilemiyorum) yaptıklarını öğrendim bunun msn plus scriptleriyle felan alakası yok sadece msn plus son versiyonuyla alakalı yanlız yukarıdaki mesajda yazdığım sorunla msn plusun alakası yok çünkü msn plus yüklemeden ve yüklü olmadan önce de bu sorun vardı yardım edecek kimse yokmu

alarmaa
10-01-2008, 18:35   |  #3  
OP Taze Üye
14 mesaj

Ben iddaa ediyorum msn plus da sponsor kurmasanız bile msniniz casuslu oluyor hatta kısaca microsoft + msn plus casusunuz oluyor üstüne ileveten scriptler ide katarsak baya bi casusunuz oluyor bunlara zone labsı ve systrayda çalışan uygulamaların en az 3/1 ini de katarsak baya bi casususumuz oluyor en iyi ihtimalle şöyle diyebiliriz microsoft + msn plus + zone alarm scriptleri ve systraydekileri çıkardık yani
ama sonuçta msn plus kesin %100 temiz değil

paranoyak bi yaklaşım oldu ama şunu da unutmamak lazım bilgisayar ortamında hiçbir zaman %100 güvenlik sağlamak imkansız birşey

msn sorunumu çözdüm nasıl çözdüğümü tam olarak bilemiyorum ama kurcalaya kurcalaya başardım şimdi tekrar cnin imageni dvdye kopyalıyorum

sorunun nedenini bana daha net olarak yazacak biri çıkar diye düşünmüştüm ama yinede adramiti arkadaşımız yeterince açıklamış teşekkürler

son olarak sorunun windows servicelerinden biratenisinden kaynaklandığını anladım antivirüslerle spywarelerle ad awarelerle tarttım tertemiz çıktı hatta antirootkitlerle de scanladım yine temiz çıktı neyseki şimdi sorun kalmadı teşekkürler