Msn Saldırı

CrAzY_AlKoLiker
06-07-2007, 17:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Mrb
Öncelikle olay şu şekilde gerçekleşiyor.
Msn de resimlerimi görmek istermsin diye bir msj alıyorum listemde bir kişiden ve bu msjı o gönderdiğinin farkında değil. ve bunu ben kabul edip açmaya kalkarsam veya kabul edersem bile banada aynı şey oluyor ve bende farkında olmadan herkeze yolluyorum. Benm sorum şu ilk öncelikle bunu nasıl temizleyebilirm. Ve bunu yapanı bulma imkanımız varmı ?

Not: Gonderilen dosya myalbum.rar uzantılı
içerisindeki dosyada scr uzantılı. bilginize

Gerekirse msn adresim cihangedik86@hotmail.com

ilgilenen arkadasa şimdiden teşk ederim.

Kolay gelsin iyi çalışmalar

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 06 Temmuz 2007 18:58
adeep
06-07-2007, 18:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
177 mesaj

en güvenli yolu tanıdık dahi olsa sana bişe gönderirse ona sor senmi yolladın ne var içinde vs..Ve bizim şöyle bir artımız var.genelde virusler ingilizce oluyor(myalbum.rar).ve msn iletişiminide kontrol eden bir antivirus programı(kaspersky,nod32,norton gibi) kullan ve yanında spybot search&destroy ve ad-aware2007 antispy programları kulllan..

CU_GS7
06-07-2007, 18:47   |  #3  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Aynı olayla ben de karşılaştım..

Kaspersky ile full scan yaptım..100küsür tane trojan buldu..Sildi hepsini..Şimdi hiçbir sorun yok..

Yani senin yapacağın, Kaspersky ile tam tarama yapmak ve temizlemek.. (3 saat sürdü bende en son taramaKahkaha)

CrAzY_AlKoLiker
06-07-2007, 19:17   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

BU OLAY DA KENDİME GÖRE ANLATTIM AMA TABİKİ BENM BASIMA GELMEDİ :) BEN BİLGİ İŞLEMCİYİM BENM MERAKIM BUNU YAPAN O ANDA ONLİNE YAPIYOR GİBİ GELDİ CUNKU HAKATEN ANLATILMASI GEREKEN DETAYLI BİR KONU ASLINDA HER NESE KASPERSKY BU SORUNU ÇÖZÜYORSA DENİCEM O MAKİNEDE TEŞK EDERM KENDİNİZE İİ BAKIN ARKADASLAR :)

CU_GS7
06-07-2007, 19:22   |  #5  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
CrAzY_AlKoLiker
BU OLAY DA KENDİME GÖRE ANLATTIM AMA TABİKİ BENM BASIMA GELMEDİ :) BEN BİLGİ İŞLEMCİYİM BENM MERAKIM BUNU YAPAN O ANDA ONLİNE YAPIYOR GİBİ GELDİ CUNKU HAKATEN ANLATILMASI GEREKEN DETAYLI BİR KONU ASLINDA HER NESE KASPERSKY BU SORUNU ÇÖZÜYORSA DENİCEM O MAKİNEDE TEŞK EDERM KENDİNİZE İİ BAKIN ARKADASLAR :)
Ne yani bilgi işlemcinin başına gelmesi onun için br hakaret anlamına mı geliyor??Çok gereksiz bir yazı olmuş bence..
.SCR dosyası içinde gizli trojan var ve açıldığında kendini sürekli kopyalıyor; o anda açık port durumunda olan msn üzerinden yayılmayı sürdürüyor..
Kabaca anlatım olsun madem,detaylısını başka forumlarda araman gerekecek..Burdan daha detaylısını sana anlatacak biri olduğunu sanmıyorum..

Bir de bu bilgisayar dünyası,bilgi işlemci trojan yemez diye bir kuralı kabul etmez..

CrAzY_AlKoLiker
07-07-2007, 14:15   |  #6  
OP Taze Üye
3 mesaj

:) hayır canım hakaret olarak algılamadım tabiki bende insanım benmde bos anıma gelebilir tabiki.

bu arada kaspersky ilede tarama yaptım  awast ile de ikiside buldu bişiler sildi ama ingiliz yazıyı yollamaya devam ediyor hala..
bazen suda oluyor msn i actıgım zaman bi kaç tane konusma penceresi arka arkaya yanıp sonuyor ben acmadıgım halde sonra listedeki kimseyi acamıorum...
sonuç olarak sorun hala devam ediyor bunu format atmadan nasıl çözeriz ?????

asimileci
07-07-2007, 14:20   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

bedava antivir bedava bit defender yada 3 aylık yasal keyli kaspersky artı ad-aware varsa dert etme kardeşim

tuncyazilim
07-07-2007, 21:04   |  #8  
Taze Üye
15 mesaj

bende de lisansli panda antivirus var ama bu soruna dur diyemiyor. Bu *.scr dosyasi kendisini nerelere kopyaladigini bilen arkadaslar bana  yazabilir mi?

CU_GS7
07-07-2007, 21:09   |  #9  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Kaspersky ile "full scan" yaptım,bu sorundan formatsız kurtuldum..
Bir çok yere kopyalıyor kendini..Bende windows C'de yüklü iken Kasper D ve E'de aynı isimli trojan bulup sildi..

Windows/Prefect 'e kopyalıyor mesela..Daha bir çok yere Document&setting vs uzantıları..

asimileci
09-07-2007, 10:05   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj
tuncyazilim
bende de lisansli panda antivirus var ama bu soruna dur diyemiyor. Bu *.scr dosyasi kendisini nerelere kopyaladigini bilen arkadaslar bana  yazabilir mi?
kaspersky yada bedava antivir kullan pandayı bırak başına bela alırsın

theironman
10-07-2007, 09:36   |  #11  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

o an virüsler çalışıyor durumda olduğundan sistem tamamen temizlenemeyebiliyor; o yüzden dos ekranında da tarama yapmanızda fayda vardır.

asimileci
10-07-2007, 11:20   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

kaspersky herşeyi söker alır en iyisi gelsin dert etme