msn simplite

HPQ-User
24-02-2008, 00:28   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

özkan sormuş:
msn simpilite 2.2.karşılıklı kullanıldığı takdirde konuşmaları şifreleyen bir proğram olduğunu duydum. konuşmaların 3.şahısların  ellerine geçmesini engelliyormuş.msn ve benzeri proğramlarda kullanılabiliyormuş.sizce bu proğramı kurmak ne kadar doğru.konuşmlarımız şifreleniyorsa bu başka casus yazılımlar tarafından anlaşılmayacağına garanti verebilirmi.sizce bu proğrama güvenmelimiyiz.belkide proğram sahipleri konuşmalarımzı arşivleyip saklayabililermi.msn güvenlik adına başka ne tür yollar la korunabiliriz.buna benzer ama güvendiğiniz başka güvenlik yazılımları varmı.msn için olmalı....sevgiler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
AMD 3500 64 BİT.KİNGSTON ANAKART.ASUS EKSTREME EKRAN KARTI.512 KİNGSTON RAM.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.12) Gecko/20080201 Firefox/2.0.0.12

Aras Yurtman
06-03-2008, 12:52   |  #2  
Aras Yurtman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
571 mesaj

Şifrelenmiş yazışmaların şifresinin çözülmesi oldukça zordur (hâttâ imkânsıza yakındır). Şifreniz ele geçirilmediği sürece yazışmalarınızın güvenli olduğundan emin olabilirsiniz. Ama bilgisayarınıza bulaşan keylogger gibi bir kötü amaçlı yazılım, şifrenizi ele geçirerek ya da yazdıklarınızı kaydederek sahibine gönderebilir.

Simplite'ın gerçekten yalnızca bu iş için yazılıp yazılmadığını (yani mesajlarınızı bir yere gönderip göndermediğini) bilmiyorum ama programın user agreement'ına ya da dergilerdeki incelemelerine bakarak bunu anlayabilirsiniz.