msn sorunu(sürüm msn 8.1)

HPQ-User
21-04-2009, 22:52   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ahmet sormuş:
slm.. ayırca kolay gelsin.. msn i açtığım zaman msn adresimde bulunan çevrim içi kullanıcılara benim tarafımdan bi ileti gidiyor yalnız bunu ben göndermiyorum kendisi otomatik atıyor. iletide şöyle yazılar çıkıyor( bu resim senin mi veya youtuba girmek için yükle) gibi yazılar gönderiliyor.. ancak bu gönderilen yazılarda herhangi bi link yok yani başkası  tarafında heklenmemiş ve ben msn yi açtığım zaman bu iletiyi gönderiyor.. üstelik sürekli msn açık durumda bunu zaman zaman yapıyor. şöyle bi ileti de çıkmıyor yani msn niniz başka bir yerde oturum açtığınız için burdaki oturum kapatıldı diye bir iletide çıkmıyor karşıma ynai başka bi yerde oturumun açılması diye ib durum da söz konusu değil.. msn yi açtığım zaman hızlıca bu yukarıda bahsettiğim iletileri gönderiyor çevrim içi olan kullanıcılara ve bu ieltileri gönderdiği zaman görebiliyorum yani çevrim içi 3 tane kullanıcım var diyelim hızlıca 3 pencere arka arkaya açılıyor ve bu ieltileri gönderiyor ve pencereler çok hızlı bi şekilde tekrar kayboluyor yani bu iletileri saniyelik bi sürede gönderiyor ve ben bunu görebiliyorum ama çok hızlı yani ulaşılacak gibi değil tabiki.. ve ondan sonra oturum kapatmak istediğim zaman bana başka pencelerelerin açık olduğunu söylüyor eğer devam ederseniz bütün pencereler kapanacaktır diyor halbu ki ben o pencereleri hiç göremiyorum yani görünürde yok ama dedim ya çok hızlı açılıyor ve hemen kayboluyor.. çevrim içi olan kullanıcıların üzeine gidip çift tıkladığımda açmıyor pencereyi çünkü pencere daha önce açılmış ve ben göremiyorum.. yaptığım şey bütün çıkış yapmak oluyor yani görmediğim bütün pencereler kapatılıyor o sra ve tekrar girmek zorunda kalıyorum..tekrar girdiğim zaman ise yapmıyor ama arada belli süre geçtiği zaman yine yapıyor.. lütfen yardım edin.. üstelik adawer trojen yakalam programı ile bütün bilgisayarı tarattım ama yinede bu sorun çözülmedi.. msn i kaldırdım farklı sürümleri kullandım yine yapıyor bunu.. ama başka bilgisayarda msn ye girdiğim zaman böyle bi sorun vermiyor sadece benim bilgisayarda veriyor.. ve bi ara lig tv yi izlememk için bi şu programı indir diye bi gereksiz email gelmişti bana o programı indirdim ama kuramadım programa çift tıkladım program kurulmuyor sadece tik sesi çıkıyor ve eskis haline dönüyr..ondan sonra bu hatalar çıkmaya başladı...yardımalrınız için şimdiden teşekkür ederim.. umarım vaktinizi almamışımdır.. beni sabırla dinlediğiniz için teşekkür ederim...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel core duo 1.86 işlemci.
1 gb ram
128 ekran kartı
120 gb hardisk
marka: asus x51r  (laptop)
işletim sistemi yasal değil ama güncellemeler kapalı.. güvenlik duvarı açık.. avira antivürüs kurulu(ücretsiz sürüm)..  msn 8.1 kurulu...ttnet adsl... kablosuz internet.. internet hızı 1024 mgbpc

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.8) Gecko/2009032609 Firefox/3.0.8

Kaya Erdoğdu
21-04-2009, 23:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,281 mesaj

Bilgisayarında virus war sen en iyisi format at kis yükle tarat dicem ama garanti olsun diye format at

bektash
21-04-2009, 23:18   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

Combofix - Hijackthis - Spybot taratabilirsin ;)

trinity
22-04-2009, 18:20   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

combofix  in yanında trojan remover ı da kullanmayıda unutma

boteahmet
24-04-2009, 14:26   |  #5  
Taze Üye
11 mesaj

hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.. bu soruyu ben sormuştum..Kaspersky Internet Security 2009 ile tarattım bilgisayarı 1788 tane trojen buldu hepsini temizledi çok iyi oldu.. artık msn saçma sapan iletiler göndermiyor..

Turkish Developer
24-04-2009, 14:36   |  #6  
Turkish Developer avatarı
Yıllanmış Üye
671 mesaj
boteahmet
hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.. bu soruyu ben sormuştum..Kaspersky Internet Security 2009 ile tarattım bilgisayarı 1788 tane trojen buldu hepsini temizledi çok iyi oldu.. artık msn saçma sapan iletiler göndermiyor..
Büyük Bir Zararlı Kitlesine Ev Sahipliği Ediyormuşsunuz Demekki Geek

Geçmiş Olsun...