Müthiş Eleman internette iş arıyor!

CHIP Online
05-07-2008, 04:41   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Aldığı ödüller ve kazandığı yarışmalara rağmen iş bulamayan genç, bakın nasıl bir çözüm bulmuş.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Muth ... is-ariyor_7639.html

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde İşletme Yöneticiliği Yüksek Lisansı eğitimini sürdüren Umut Yaşar Kıyıkcı, özelliklerine ve aldığı ödüllere rağmen iş bulamayınca, ailesinin de desteğiyle "www.muthiseleman.com" adlı bir internet sitesini kurdu.

Sitede özgeçmişi, ödülleri, projeleri ve başarı belgelerine yer veren Kıyıkcı, "Türkiye'nin en müthiş elemanı" yazılı kartvizit de bastırdı. Memleketinde bir firmada iş bulup çalışmak istediğini belirten Kıyıkcı, her konuda kendisini geliştirdiğini söyledi. Kurduğu site aracılıyla ve kartvizit dağıtarak iş aradığını belirten Kıyıkcı, kendisi ve kurduğu ilginç site ile ilgili olarak şunları söylüyor:

"İlköğrenim yıllarımdan beri her zaman yepyeni fikir proje ve çalışmalar içerisinde bulundum. Daha önce çalıştığım bazı kurumlarda, yeni stratejiler, kampanyalar ve projeler üreterek büyük katkılar sağladım. Genç yaşıma rağmen bugüne kadar o kadar çok ödül aldım ki, kendime 'müthiş eleman' yakıştırması yaptım. Şu an master yapıyorum. Ekonomiden, kültür sanata, bilişimden, stratejik iş planlarına her zaman kendini yenileyen, geliştiren, dinamik, ufku geniş ve sürekli başarı odaklı, hedef odaklı bir kişiliğe sahibim.

İstanbul Ticaret Odası (İTO), Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM), Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı gibi ülkemizin en gözde kurumlarında hem çalıştım, hem stajlarımı tamamladım, ama şu an işsizim. İki ay önce kendimi işadamları ve kurum yöneticilerine tanıtmak için "www.muthiseleman.com" adlı siteyi kurdum. Bu site aracılığıyla kendime iş arıyorum. Çok becerikli ve yetenekliyim. Büyük bir firmada patron danışmanı, CEO'luk yapabilirim. Başarılarımı sitemde belgelerle birlikte paylaşıyorum. Benim gibi elemanlar çok az bulunuyor ülkemizde. Büyük patronlar, benim gibilerini arıyor ama bulamıyor. Ben de, işadamlarına kendimi tanıtmak için bu siteyi kurdum. Bankacılık, finans sektörü gibi alanlarda uzmanım. Büyük bir iş düşündüğüm için, böyle bir site kurdum."


Tüm konu: Müthiş Eleman internette iş arıyor!


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Kıyıkcı'nın iş aramak için bulduğu yöntem sizce nasıl?

Nefilim
05-07-2008, 10:12   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

fena deil ama ne kadar etkılı olacak