MW3'den PC'ye Özel Bilgiler

djremix
23-10-2011, 16:40   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
64 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2009

Call of Duty serisinin son iki oyununda olduğu gibi, Modern Warfare 3'ün online içerikleri de, PC'ye özel farklı sistemlerde işleyecek. İşte başlıyoruz;

Steam'de $69.99'dan ön siparişe sunulan Modern Warfare 3, yakında ön yüklemeye de sunulacak. Böylelikle PC'ciler oyunun çıkışıyla birlikte aksiyona dalabilecek. Ayrıca oyun Steamworks desteği sunduğundan achievementleri içerecek ve kutulu sürümler Steam'den kayıt ettirilebilecek.

Infinity Ward yaptığı açıklamayla birlikte Call of Duty 4: Modern Warfare'in ve Call of Duty: Modern Warfare 2'nin kendilerine yardımcı olduğunu, Modern Warfare 3'ün online temellerini bu iki oyunun birleşimiyle sağlayacaklarını açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre Modern Warfare 3'deki online sunucu seçenekleri ikiye ayrılacak. Bunlar dedicated server ve lobi sistemi. Ranked oyunlar için oyuncular lobi sistemini, keyfî oyunlar için ise dedicated server sistemini kullanabilecekler. Ranked kısımı her oyun modunu içermiyorken, unranked maçlarda her türlü işleme destek sunuluyor. Ayrıca dedicated sunucular, Black Ops'daki gibi belirli sunucu şirketlerinden alınmak zorunda da değil. Kendi sunucularınızdan Modern Warfare 3 için bir oyun açabilirsiniz.

Ranked ile unranked oyunlar arasındaki fark, rankedda seviyenizi yükseltebileceksiniz ve silahlar açabileceksiniz. Unranked oyunlarda ise seviyeniz yükselmeyecek, oyunda olabilecek silahlar, sunucu sahibinin dilediği şekilde değişecek.

Yapılan açıklamaya göre Call of Duty: Modern Warfare 3'deki multiplayer maçlar 18 kişi ile sınırlı olacak. Ancak bu cümle sonrasında bir ekleme de yapılmış. 18 sayısı, oyunun çıkışından sonra gelecek güncellemeler ile birlikte değişebilir.

Aynı şekilde oyunun modlama araçları da, çıkışıyla birlikte sunulmayacak. Bu araçlar çıkıştan sonraki güncellemelerle birlikte oyuna eklenecek.

Son olarak Call of Duty: Modern Warfare 3'ün güvenlik sistemi, son iki oyunda olduğu gibi yine Valve'in hile koruma sistemine emanet edilecek.

Son Düzenleme: djremix ~ 23 Ekim 2011 16:40