Mybook açılmıyor?

miyumui
14-12-2011, 16:03   |  #1  
miyumui avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
23 mesaj

Merhaba arkadaşlar,
3 yıldır gözüm gibi baktığım ve düzgün bir şekilde kullandığım 640GB WD Mybook hard disk, dün ilk defa açılmadı. USB kablosunu ve adaptörünü taktıktan sonra normalde Led ışığının yanması, birtakım sesler vermesinin ardından pcde direkt görünürdü. Bu sefer açıldığına dair sesler geliyor ama ne ışığı yanıyor, ne de pc görüyor. Adaptörünü düşürmüştüm, belki yanmıştır diyerek başka bir adaptörde denedim, yok yine aynı şey oldu. Başka pcde denedim, önce gördü o pc, sonra yeniden görmemeye başladı, ancak o pcde takılıyken aletin ışığı yanıyordu. Hiçbir şey anlamadım. Diskle değil de elektrikle ilgili bir sorun olduğunu sanıyorum ama çözebilmiş değilim. Diskleri yönet'ten de diskim görünmüyor bu arada. Kabloların temassızlığından mıdır diye de kontrollerimi yaptım ana ondan da değil. Elektrikle çalışan hard diskler, soğumadan hareket ettirilmez diye biliyorum, dün soğumasını fazla beklemeden kaldırmıştım, ondan mıdır bilmem ama nasıl çözerim bu sorunu lütfen yardımcı olun. Garanti süresinin de dolmasına 1 hafta kaldı. İçindeki bilgileri de kaybetmek istemiyorum. Neden oluşmuş olabilir bu sorun, ve çözümü nedir? 
Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

miyumui
14-12-2011, 16:19   |  #2  
miyumui avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
23 mesaj

Ayrıca şöyle bir şey var, iki notebookta denedim, açılmıyor ancak masaüstü bilgisayarda açılıyor. Bu nedir şimdi?