n' olur şu 5.1 sistemi için yardım

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
ustaad
26-02-2006, 20:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Benim Philips 5.1 Ses sistemim var. Sistemin 3 adet analog ses girişi var.Yalnız Bana hediye gelen laptopun onboard ses kartı 5.1 uyumlu değil.2 girişi var speaker ve mikrofon.Harici ses kartı almayı düşünüyorum yalnız kartların da iki girişi var ama 5.1 uyumluluğu var.Ben harici ses kartınım iki girişiyle benim 3 analog girişli sistemini çalıştırabilir miyim birini takmadan da olur mu......
Bi de usb den bağlanan flexy nin mini ses kartı var.Onun iki girişi var bir de benim ki .Bu şekilde çalışırmı sistem????(5.1 external Usb ses kartı flexy)
Digital ses kartları hakkında bilgi...
Şimdiden teşekkür ederim....

virtue28
11-03-2006, 13:12   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Hediye laptopundaki speaker stereo dur. yani 2 kanal. Ses kartı almadan da idarelik kullanabilirsin. Stereo kablo yaptır. Bir ucu laptopa girecek stereo uç olsun biğeri ses sistemine girecek  2 tane çıkışı olan bir kablo olsun. Sonra çoklayıcı al 1 veya 2 tane. (bir ucu tek girişli diyer ucu 2 cıkışlı olan 10-12 cm uzunlugunda bir kablodur.1-1,5 ytl bulabilirsin)  Sonra bunları mantıklı alarak tak. Gerçek 5+1 olmaz ama şimdilik idare eder. Ben jaaz 9940 kullanıtorum bu şekilde. Benimkide 6 li girişi var ve stereo olan uydu alıcısını bu şekilde 5.1 olacak  şekilde bağladım. Saygılarımla...Gülümseme

Son Düzenleme: virtue28 ~ 11 Mart 2006 13:16
ufuks
11-03-2006, 15:16   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj

Arkadaşım stereo kablo yaptırmanada gerek yok.Küçük parçalar var.İki girişi tek giriş haline getiryo.Onlar işini göürü.Git elektronikciden iste 1 milyon bişi.Kendine ii bak