N900 veya başka seçenek

CarlJohnson
04-09-2010, 19:12   |  #1  
CarlJohnson avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,081 mesaj

Arkadaşlar telefonumu degistiricem artık 1.5 senelik beraberligin ardından kendisinden baymak üzere oldugumu fark ettim :) en fazla 1000 tl verebilirim.Iphone 3gs falan alamam yani veya htc hd2 :) QWERTY klavye istiyorum telefonda..ekrandada olabilir ama terchim sürgülü klavye cıkması..bataryası dayanıklı olmalı 1320 MaH veya 1500 mah mesela..bu fiyata alabilecegim en iyi telefon nedir? ben N900 almak istiyorum ama adam gibi yorum yok pek biyerde kullanıcı yorumu olarak.ne dersiniz..(chip incelemede olumlu olumsuz seylere baktım en cok kafama takılan bir süre sonra birseyler gorebilmek için ekrani silmek zorunda kaldık ibaresiydi..bu telefonun ekran koruması falan var yani extra olarak satılıyor ya su ekran koruma zımbırtıları onlar bu sorunu çözmekte yardımcı olmaz mı acaba :) )

Son Düzenleme: CarlJohnson ~ 04 Eylül 2010 19:22
Feyk
04-09-2010, 20:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,269 mesaj

En fazla 1000 tl verebilirim diyorsan SAMSUNG S8500 WAVE i öneririm şahsen kullandım süper bir telefon

CarlJohnson
04-09-2010, 20:47   |  #3  
CarlJohnson avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

samsung wave cok güzel duruyor 1ghz işlemci amoled ekran kapasitif olması vs sanırım turkcell e gidip denicem telefonu bir bakayım nasıl olduguna..bnde d900i vardı rezalet bir tel.ondan sonra samsunga karsı anti patim olustu hic ilgilenmedim samsung modellerle..ama tşekkür ederim not ettim kenara cok güzel duruyor :)
evet arkadaslar baska öneriler? ve N900 hakkında yorumlarınız..ilk önceligim N900 çünkü..

Feyk
04-09-2010, 20:55   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,269 mesaj

Yaw sınıfta d900i ile top oynuyorduk hiç birşey olmuyordu çok sağlam telefonu niye rezalet dedinki:D:D
Biliyorum eskiden samsung hiç beğenilmezdi ancak son zamanlarda yaptığı çıkışlara bakarsak nokiayı geçicek gibi görünüyor yeni telefonları baya iyi ayrıca bendede s5603 var pek memnun değilim ama onunla aynı fiyatlı olan 5800 XM yi kullandığımda benim telefonum ne kadar iyiymiş dedim.:dd
Ayrıca birde SAMSUNG GALAXY S de çok iyi bir telefon bunada bakmanı öneriri beklenen satış barajlarını çoktan aştı

CarlJohnson
04-09-2010, 21:06   |  #5  
CarlJohnson avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

hocam o şey 1500 tl yaw..

Feyk
04-09-2010, 21:08   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,269 mesaj

Evet onu unuttum o zaman SAMSUNG WAVE al derim

CarlJohnson
04-09-2010, 21:12   |  #7  
CarlJohnson avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

samsung galaxy nin bataryası wave kadar dayanır mı? biri Lithium-Ion digerini bilmiyorum ama..chip incelemede wave in rekor kırdıgı yazıyor..sayın chip editörleri ve uzmanları samsung galaxy s in bataryası ne kadar dayanır tahmin var mı acaba

Son Düzenleme: CarlJohnson ~ 04 Eylül 2010 23:10
Feyk
04-09-2010, 23:25   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,269 mesaj

http://www.ereyon.com.tr/urun/sa ... ttype=Properties#pt burda ürün özelliklerine girip güç özelliklerinden bakabilirsin

CarlJohnson
05-09-2010, 00:01   |  #9  
CarlJohnson avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

Li-Po yazıyor bataryada wave de ise Li-ion ama arastırdım simdi dostum Li-Po Li-ion un devamı niteligindeymiş bataryası baya kaliteli yani..hayırlısı ya bakalım su an 3 telefon arasındayım wave-galaxy-n900..galaxy i kurcalayabilecegim biryer bilmiyorum henuz bu ay turkcell de 1475 tl den satısa sunulacakmıs belki getirirlerde kurcalarım..haftaiçi wave i kurcalamaya gidicem led ekranı vs cok güzel ilgi cekici..N900 hakkında henuz kullanıcı yorum tam bulamadım yani nette incelemeler varda henüz benim için yeterli degil..bazıları demiş cok iyi bzıları demiş kötü.net birsey lazım.birde bu baskıya dayalı dokunmatige alıstım (nokia 5800 kullanıyorum 1.5senedir) hissetmeye dayalı olan kapasitif ekranda rahat yazabilirmiyim bilmiyorum :) birkac kere denedim beceremedim.bir ihtimal galaxy i beklemeyi düşünüyorum(sayende ogrendim o telefonuda )

Son Düzenleme: CarlJohnson ~ 05 Eylül 2010 00:05
NoteBook
05-09-2010, 16:43   |  #10  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

Sony Ericcson Xperia X10 Mini
450 Dolar. 

CarlJohnson
05-09-2010, 19:32   |  #11  
CarlJohnson avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,081 mesaj
Alıntı: NoteBook  
sanırım mini sini degilde direk kendisi alıcam :)) samsung galaxy nin turkcell e gelmesini ve biraz kurcalamayı bekliyorum..büyük kısmını nakit geri kalanı taksitle almayı düşünüyorum..galaxy i begenmezsem direk xperia x10 ama büyük modeli :) 

samsung wave i deneme şansım oldu bugun nokia x6 yı denedim htc hd2 ye bak xperia x10 kurcaladım..
xperia x10 cekiciligi hızı mesaj yazma rahatlıgı buyuk ve yuksek cozunurluklu ısıl ısıl ekranı+bataryasıyla tam not aldı benden..biraz daha araştırıcam tabi..
samsung wave hos gozuksede parmaklarım biraz buyuk oldgu için ve resistive ekrana alıstıgım için kullanmakta azcık zorluk cektim..
X6 yı hic begenmedim acıkcası 5800 kullanıyorum ve 5800 dan daha memnunum acıkcası ekranının kucuk olması da biraz rahatsız etti.
htc hd2 herseye ragmen cok guzel ozelliklere mükemmel performansa sahip olsada normal bir kullanıcı için veya cok mesaj atan evden dısarı cok cıkan biri olarak benim için fazla buyuk geldi..dısarıda dikkat cekmesi ayrı (xperia vs de ceker) ama boyutlarından dolayı kullanım rahatsızlıgı yasadım fazla buyuuuk!gereksiz buyuk acıkcası :) özel taşıtı olan biri olsam düşünebilirdim ama otobus minibus fazla kullanan biri için fazla buyuk ve rahatsız :)
samsung wave o boyuta vs gercekten cok güzel bir telefon kesinlikle bütçeye gore alınablir..biraz daha fazla para koycam derseniz xperia x10..daha da param var derseniz su anlık samsung galaxy s öneriyorum :)

NoteBook
06-09-2010, 19:30   |  #12  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

HTC gerçekten harika bir telefon bir de fiyatı da iyi olsa :)
HTC yi fiyat konusunda kınıyorum :)

CarlJohnson
07-09-2010, 20:57   |  #13  
CarlJohnson avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

HTC lerin hepsi özelligi çok iyi olsun olmasın nedense deli paraya satılıyor..ben gittigimde birkaç modeline baktım çok şaşırdım acıkcası..HD2 nin fiyatı birazcık sıkıntı Samsung galaxy s vs gibi sadece azcık daha küçük eni dar olsaymıs iyi olurmus :) 4.3 inç ekran fazla büyük oluyor tel..4 inç ten yukarısı tel denmez artık

NoteBook
11-09-2010, 14:07   |  #14  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

HTC 'nin fiyatının kendi emsalindeki telefonlara göre daha pahalı olmasının bir kaç nedeni var.
1-Kullanılan işletim sistemi ve programlar kolay kolay çökme, silinme , kaybolma vs.. gibi olumsuz etkenlere yol açmayacak şekilde sağlam olması.
2-Gerçek anlamda HTC kullanan kişilerin kolay kolay bu telefonu satıp başka bir telefon kullanmak isteyecek kişiler olması.Bu yıllardır mercedes kullanan kişilerin mercedes'i bırakıp fiat 'a binmek istememeleri gibi bir şeydir.Bir kez alırlar ama ömür boyu onunla giderler.
3-HTC marka telefonun bundan 3-4 yıl önceki telefonlarında kullanılan bazı teknolojiler bile günümüzdeki teknolojilerden daha üstün sayılabilir.Yani HTC marka bir telefonu elinize aldığınızda kullanım olsun programsal sağlamlık vs.. olsun sizi en az 3-4 sene başka telefonlardan uzak tutmaya yetecektir.
4-Telefonda çökme vs.. gibi bir sorun kolay kolay olmasa bile, olduğunu varsayarsak veri kaybı kolay kolay olmuyor.Windows işletim sistemlerinde bulunan Sistem Geri Yükleme mantığındaki programsal özellikler ile telefonda çöküntü yaşadığınızda verilerinizin %90 'a erişebiliyorsunuz.Ama örneğin Nokia marka bir telefonda çöküntü yaşadığınızda verilere ulaşmak için Recovery mantığında derinlemesine tarama yapmak için kullanılan programlar ile silinen dosyaları bulmak ile uğraşmanız gerekir ki çok da fazla şansınız yok diyebiliriz.
5-Fiyat olarak aslında çok büyük paralar değil.Ama Türkiye şartlarına göre evet çok büyük paralar.Mesela , bundan 5 yıl önce 3230 ilk çıktığında fiyatı 1250 TL idi günümüz rakamlarına göre.Asgari ücretin 300 TL civarlarında olduğu bir dönemde bir telefon 1250.Çok büyük bir rakam.Şu anda örneğin HTC HD2 1500 TL civarında.Nokia 3230 'un piyasaya çıktığı tarih ve fiyatı ile HTC HD2'nin piyasaya çıktığı tarih ve fiyatıı karşılaştırdığınızda aslında öyle abartı bir fiyat değil.Ama HTC HD2 almak isteyen insanların maddi güçleri ön plana çıktığında evet halen pahalı.

Sonuç olarak, fiziki ve programsal özellikleri göz önüne alındığında, alındığı tarihten itibaren bütün özellikleri ile en az 5 yıl sizi rahat idare edebilecek bir HTC HD2 marka telefonun satış fiyatının 1500 TL civarında olması bence çok büyük bir rakam değil.Maddi zorluklar ikinci plana atılırsa tabi (:

Mustafa Can
11-09-2010, 16:27   |  #15  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

Bence N900 den vazgeçme içinde birebir linux var istediğin bütün linux uygulamalarını açarsın yazılım sıkıntın olmaz... Mesela Bada sistemi yeni bir platform onda işine yarayacak programlar bulunmayabilir :)

N900 Lxde çalıştırıyor :)
Android De çalıştırıyor
Mac Os X de çalıştırıyor video sahibine göre çalıştırabilen tek telefon bu :)

Son Düzenleme: Mustafa Can ~ 11 Eylül 2010 16:40
CarlJohnson
11-09-2010, 19:18   |  #16  
CarlJohnson avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

amcam bütün işletim sistemlerini yüklemiş walla telefona..ama bu biraz telefonun annesini aglatmak gibi bişi bence :))

NoteBook
11-09-2010, 22:22   |  #17  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

Telefondaki mevcut işletim sisteminin yerine başka bir işletim sistemi yüklemek uzun vadede çok karlı bir iş değil bence.
Bu biraz da Wolkwagen marka bir otomobile Bmw motoru takmaya benzer.
Yani cihaz üretilirken içerisindeki parçaların birbirleri ile uyumu orjinal işletim sistemine göre hazırlanmıştır.Bu orjinal işletim sistemi yerine başka bir işletim sistemi yüklemek ilk bakışta bir sorun çıkarmıyor gibi düşünülse de çok olumlu bir sonuç doğurmayacaktır.
Ama yine de, başka tür işletim sistemleri yükleyip çalıştırabilmek güzel bir şey , özgürlük adına (:

Mustafa Can
11-09-2010, 22:59   |  #18  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj
Alıntı: NoteBook  
Telefondaki mevcut işletim sisteminin yerine başka bir işletim sistemi yüklemek uzun vadede çok karlı bir iş değil bence.
Bu biraz da Wolkwagen marka bir otomobile Bmw motoru takmaya benzer.
Yani cihaz üretilirken içerisindeki parçaların birbirleri ile uyumu orjinal işletim sistemine göre hazırlanmıştır.Bu orjinal işletim sistemi yerine başka bir işletim sistemi yüklemek ilk bakışta bir sorun çıkarmıyor gibi düşünülse de çok olumlu bir sonuç doğurmayacaktır.
Ama yine de, başka tür işletim sistemleri yükleyip çalıştırabilmek güzel bir şey , özgürlük adına (:
Bence sadece mac os x abartı olmuş Lxde zaten linux tabanlı Android ise her telefonda çalışıyor :)