Nasıl toplarım acaba ?

a_dogan29
16-10-2009, 22:38   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
149 mesaj

Arkadaşımdan eski tip bir kasa aldım açılmıyordu hard diski bozukmuş onu çalışan bir pc'nin hard diski ile değiştirdim tam windows açılacakken bilinen hata seçenekleri çıkıyor ;
güvenli mod
ağ sistemiyle güvenli mod
komut sistemiye güvenli mod
en son iyi yapılandırma
windows olağan şekilde başlasın
hangisini seçtiysem de açılmıyor pc kendini resetliyor.
Format atmayı denedim tam yarıya geliyor windows yüklemesi hata veriyor mavi ekran çıkıyor.
Acaba sorun hangi donanımda olabilir.

Son Düzenleme: a_dogan29 ~ 16 Ekim 2009 22:49
Mustafa@PC
16-10-2009, 23:07   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Acaba sorun CD'de olabilir mi ?

Birde tam sistem özellikleri neler ?

a_dogan29
17-10-2009, 01:09   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
149 mesaj

CD de sorun olduğunu olduğunu düşünmüyorum çünkü aynı CD den bir çok arkadaşımın bilgisayarına format attım. Zaten çalışan bir hard disk takmama rağmen windows tam açılacakken pc kendini yeniden başlatıyor. Pc 'nin özelliklerine gelince tam olarak bilmiyorum ama ekran kartı onboard ram'i filan düşük ama kasanın içi çok temiz görünüyor hiç kullanılmamış gibi.

Mustafa@PC
17-10-2009, 01:48   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Siz çalışan bir harddiski başka bir anakarta takarsanız restart atması gayet doğaldır, bu durum o sabit diskin yada anakartın bozuk olduğu anlamına gelmez. O sabit diskteki sürücüler ile anakart sürücüleri uyuşmuyorda ondan...

Siz bence CD'yi yinede değiştirin öyle deneyin. Eğer halen yapmaya devam ederse başta ram olmak üzere tüm donanımlardan şüphelenebilirsiniz. Tabi bu şüphelerinin içinde ekran kartı ve tahmin edeceğiniz gibi işlemci en az şüpheli konumunda olmalı :)

Kurulumun neresinde restart atıyor ?

efekerem
17-10-2009, 12:11   |  #5  
Yıllanmış Üye
875 mesaj

muhtemel bir donanım çakışması var mavi ekran hatası veriyorsa siz hata kodunu ya da çeşitini buraya yazarsanız yardımcı oluruz.

a_dogan29
17-10-2009, 13:03   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
149 mesaj
Alıntı: Mustafa@PC  
Siz çalışan bir harddiski başka bir anakarta takarsanız restart atması gayet doğaldır, bu durum o sabit diskin yada anakartın bozuk olduğu anlamına gelmez. O sabit diskteki sürücüler ile anakart sürücüleri uyuşmuyorda ondan...

Kurulumun neresinde restart atıyor ?
Benimde uyumsuzluk sorunu aklıma geldiği için format attım ama windows bileşenlerinin yüklendiği ekran çıkıyor tahmini süre 39 'dan 36 kadar düşüyor sonra mavi ekran çıkıyor.Acaba ram de sorun olabilir mi ?