Ne denediysem olmadı!!!

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
efedra
31-03-2005, 23:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Arklar bikaç yabancı wallpaper sitesine girdikten sonra bazı siteler kendiliğinden açılmaya başladı, bazen masaüstüne kısayollar atıyolar.. Antivirim Bitdefenderdı şimdi kaspersky kurdum tarattım, ms antispyware, spy sweeper, spybot, ad-aware  çare olmadı.. Format atmaktan başka tavsiyesi olan warmı acaba? Xp pro kullanıyorum ve bu msjı yazarken de iki defa açıldı explorer sinirimi bozuo bu siteler yardımlarınızı bekliyorum lütfen...

Eyüp Korkusuz
01-04-2005, 07:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Program ekle kaldıra bak orda kurulu olup olmadıklarını görebilirsin karspersky ve adaware programlarını güncelledikten sonra güvenli modda tarama yapıyorsun dimi???? Yoksa vay haline...

yas
01-04-2005, 14:38   |  #3  
Yıllanmış Üye
592 mesaj

*Kullandığın antivirüs ve spyware'leri güncelleyip de kullan. Olmadı Güvenli Mod'da açta tarat.
*SP2 yüklü ise Explorer'a eklenen spylardan yanlarındaki tikleri kaldırarak kurtulabilirsin. Nereden yapılıyor dersen bilmiyorum ben de sp2 yok. Menüleri bir karıştır derim.

free_x_man
01-04-2005, 16:34   |  #4  
Yıllanmış Üye
475 mesaj

bu linkte prpobleminin cevabı mevcut.istediğini seç ve uygula.ayrıca listene eklersen ileride karşılaşabileceğin bir çok soruna da kısa yoldan çözüm bulabilirsin.bilgilerini bize yazan lazrailefsanesi Gülümsemearkadaşa da teşekkürler.

Son Düzenleme: free_x_man ~ 01 Nisan 2005 16:35
lazrailefsanesi
01-04-2005, 16:49   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Yettim gayri dayan.

*** EDIT: Küfürlü konuşma burada istenmiyor - Selçuk İslamoğlu ** bir hijacker yemissin gibi görünüyor büyük ihtimal girdigin sitelerden farketmeden tıkladıgın bir Activex uygulaması yüzündendir.Kendini yardımcı program diye tanıtım senin exp. yamaladı kendini.Simdi program denemekten bıktın biliyom ama sunları once done olmadı elle tek tek nasıl silecen onları yazacam.

spware Search& Destroy programinı bir dene olmadı,

adresinden "hijack this" programını indir.
Prog.

Scan de calıstır.
Karsına gelen pencerede sana yabancı gelenleri sil.
(search bar, search assistant,url,main,acrobat,google, gibi olanları silme)
bunun dısında olanları yandaki kutucugu doldur ve Fix Checked ı tıkla.

makinayı bastan baslat.Arada bildigin duaları oku :)

Dualar  tutmadı mı bi ihtimal alemde bi numara Coolwebsearch' le tanısma fırsatını kazanan sansız kullanıcı olabilirsin.Coolwebsearch ise yedigin nane

(adresi tam verememiş olabilirim. program adı CW Shredder.Bu programın yazılım amacı coolwebsearch yok yetmek.Ayrıca bir kac türevinide buluyor.
res attın gene geliyo mered.Ömrümü yedin lean seklinde bi nara ile
kayıt defterine saldırabilirsin

1)Tüm web tarayıcılarını ve acık olan uygulamaları kapat.Baslat->calıstırdan msconfig yaz ve gelen pencerede win acılısta
calısan tüm SÜPHELİ programları kapa.(hepsini degil)Aynı sekilde görev yöneticisini kullanarak süpheli uygulamaları sonlandır.Kullanılan dosyaları bi yere not et.
2)Exp. actıgında sana zorla dayattıgı sitenin sayfada yanyana gecen bin tane kelimeyi (saka saka bir kac tane yeter) kopyala.Sayfranın basında coolwebsearch gibi birseyler geciyorsa bunları alman yerinde olur.
3)WİN+F tus kombinasyonu ile arama penceresini ac.birinci alanı vos bırak ve alttaki Containing Text yazan yere kopyaladıgın kelimeleri yapıstır.Sabit disklerini sec incik cıncık arat.Biraz zaman alacak ama deger :)
4)karsına cıkan dosyalardan sana tarayıcı eklentisi olduguna inandigin  her dosyanın adını bi kenara yaz.Sonra silebildigini sil.Silinmeyenler bir yerde calısıyordur ama merak etme onlarında canına ot tıkayacagız.
5)WIN+R tuslarına bas.regedit yas ve enterla.Dadadan kayıt defteri geldi onüne.
simdi F3 tusuna bas.kenara not ettigin dosya isimlerini buraya her seferinde birini yazarak tek tek temizle sil.sonra makinaya res at.aramada silemedigin bazı dosyalar var ya onları artık silebilirsin.

Not tüm bunları yaptıgın halde hala sayfa acılıyorsa sayfanın linkini bana da ver.Ellerine saglık diye mail atacam hergun en az 3 kere tıklayacam onları :)
bükemedigin bilegi öpecen

Eyüp Korkusuz
01-04-2005, 18:38   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Lazrail yazılarında kelimelerine dikkat edersen iyi olur bizlere yakışmıyor bu tür kelimeler...

theironman
01-04-2005, 18:46   |  #7  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

evet, biraz daha konuşmalarımıza dikkat edelim, bak arkadaş olarak uyarıyorum seni, yanlış anlama.

Banned
01-04-2005, 19:05   |  #8  
Banlandı
548 mesaj

Güncelle...Güvenli Modda Aç..Ctrl+Alt+Shift Bas Ne varsa çalışan sil..Ve tarat...Bak o zaman gidicek..Bir de ie kullanma..Mozilla varken ...........

SAna ne desem az...O yüzden seni Allah'a Havale Ediyorum..

alıntı:
Gönderen : lazrailefsanesi

Yettim gayri dayan.

Cok tassaklı bir hijacker yemissin gibi görünüyor.

lazrailefsanesi
01-04-2005, 20:37   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj
alıntı:
Yettim gayri dayan.

*** EDIT: Küfürlü konuşma burada istenmiyor - Selçuk İslamoğlu **

Valla simdi görünce gercekten utandım.Farketmeden agzımdan kacmıs yazmısım.efedra ve diger arkadaslardan burdan özür diliyorum.Bundan sonra daha dikkatli olacam.Yazdıklarıma simdi bi daha bakınca iyice yerindibine girdim neyse konuyu uzatmayayım.
[V][V][V][V][V][V]

efedra
02-04-2005, 03:11   |  #10  
OP Taze Üye
5 mesaj

Olmadı arklar, güncel programlarla güvenli modda tarama, registry temizliği, diğer tavsiye programlar vs. yine gelio pencerelerKızgınElektrayı izledikten sonra google da Natassia Malthe die arattım. ilk üç google sayfasındaki sitelerin birinden atladı sanırım.Kahkaha

Paypopup,clickedyclick,targetnet,blazefind,ads1.revenue,spotresults

Bunlar cookies lerden bazıları, birde açılan siteler arattıım kelimelerle ilgili oluyor. mesala spy aratıyorum bi antispy sitesini açıyor (mesela antispyware.bulletproof.com).

Ben ghost imajı sürdüm cd sürücüye artık, eğer başka tavsiye olursa bi dahaki sefere denemek lazım boş bizamanda. ilgilenen arklara çok teşekkürler, bi de 6 ay sona bilgisayar öğretmeni olcam bilionuz mu şu hale bakKahkaha

Son Düzenleme: efedra ~ 02 Nisan 2005 03:47
Eyüp Korkusuz
02-04-2005, 11:30   |  #11  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Her pc uzmanı virüsleri halt edecek diye bi kanun yok onun için çekinmenede gerk yok madem işin içinden çıkamadın komple formatla diyelim ama kesin eksik birşey yapıyorsun gibime geliyor birde browser ını da değiştirmeyi unutma...

Der Rote BaroN
03-04-2005, 03:36   |  #12  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj
alıntı:
Gönderen : efedra

bi de 6 ay sona bilgisayar öğretmeni olcam bilionuz mu şu hale bakKahkaha

kusura bakma gülecem. ehuehehee