Ne kadar ucuz, o kadar bulanık görüntü (!)

CHIP Online
28-11-2011, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

PC devinin yaptığı bu gaf bir anda ortalığı karıştırdı, beklenen özür çok hızlı geldi...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ne-k ... -goruntu_30544.html


Resimlerle: Dell'den süper ince dizüstü bilgisayar: Adamo

Dell'in bilgisayar toplamaya yardımcı olmak üzere düzenlediği sayfasında, ekonomik bir ekran kartının bulanık bir görüntüye sahip olacağı bir resimle iddia ediliyor. Bu, basit gibi görünse de tecrübesiz kullanıcıların yeni bir ekran kartı için 100'lerce dolar fazla harcamasına neden olabilir.

Bir Reddit kullanıcısı tarafından ortaya çıkarılan resim, bir taşınabilir OptiPlex PC toplarken ekrana gelmiş. Resimdeki iki monitör birbirinin aynısı olsa da, sol tafartaki daha ucuz bir "standart grafik kartına" sahip ve sağ taraftakine göre odaklanma sorunu yaşıyor. Ucuz bir bir ekran kartı ile uç nokta ekran kartı arasında tabi ki önemli farklar var, ancak bunun duvar kağıdını etkilemeyeceğini hemen hemen hepimiz biliyoruz.

Dell, PC Pro'ya konu hakkında gönderilen bir cevapta bu yanıltıcı resimden dolayı özür dilemiş ve kaldıracağını açıklamış.

Bununla birlikte bilgisayarları hiç tanımayan ve yüksek çözünürlükte oyun oynamak isteyen bir kişi için Dell'in bu canlandırması, kısmen yerinde olabilir.

Tüm konu: Ne kadar ucuz, o kadar bulanık görüntü (!)

İzleyin: Nokia'dan "mücevher" cep: Nokia Gem!

Resimlerle: Dell'den süper ince dizüstü bilgisayar: Adamo

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bir PC devinin böyle bir davranıştan uzak durması gerekmez miydi?

erkan1994
28-11-2011, 15:58   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
355 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2011

uzak durmak mı güldürmeyin beni onların kendi içinde var o pisliklerden ne kadar siz böyle bir davranışstan uzak durması lazım derseniz de kendileri mafya gibi kalpazan gibi sözüm dell şirketine değil zaten onun onlar gibi diğer dev şirketlere de yani yanlız dell için söylemiyorum arkadaş :S =(