Ne USB var Ne CD sürücü. Nasıl XP Yüklen

Mustafa Can
08-08-2009, 19:12   |  #26  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

tek çare bu kaldı laptobu açmak

7. resme kadar yap

sonra sabit diski masaüstü pc ye tak formaını gör

sonra bunu yaparak yerine tak

ozanaydemir
08-08-2009, 19:39   |  #27  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
27 mesaj
Alıntı: Mustafa Can  
tek çare bu kaldı laptobu açmak
https://www.chip.com.tr/galeri/A ... sk-terfisi_903.html
7. resme kadar yap

sonra sabit diski masaüstü pc ye tak formaını gör
https://www.chip.com.tr/galeri/A ... terfisi_903_10.html
sonra bunu yaparak yerine

Arkadaşım sağol tavsiyen içinde benim derdim laptopu falan açmak la bitmiyor. zaten dün bütün parçalarını söktüm anakartı elime aldım. anakartın modelini öğrenip bios güncelleme yapmak istedim USB boot desteği olsun diye ama bios güncelleme bulamadım. zaten şuanda hdd elimde ve usb dönüştürücüyle zaten diğer bilgisayarlarda tüm işlemleri yapıyorum konuyu baştan okursan işe ne kadar ucundan girdiğinin farkına varacaksın. Yinede emeğin için sağol teşekkür ederim

ozanaydemir
08-08-2009, 19:43   |  #28  
Yeni Üye
27 mesaj
Alıntı: emre305  
laptopun masaüstü pc olsaydı işletim sistemli harddisk bağlayıp oradan kendi harddiskine kurabilirdin işletim sistemini bunu laptopa yapma imkanın var mı

laptopun hdd'si zaten elimde ve usb çevirici ile başka bilgisayardan halletmeye çalışıyorum

ReFeRaNSs
08-08-2009, 20:38   |  #29  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

madem öyle  yapıyorsun o başka bilgisayar ın kendi hdd sini çıkart senn laptopun hdd si ile göster. sürücüye xp cd ni tak normal sisteme format atıyormuş gibi dene sonra laptopa geri tak laptopun driverlerini yükle  birde böyle dene 

M.Ahmet
08-08-2009, 22:29   |  #30  
Yeni Üye
46 mesaj
Alıntı: ReFeRaNSs  
madem öyle  yapıyorsun o başka bilgisayar ın kendi hdd sini çıkart senn laptopun hdd si ile göster. sürücüye xp cd ni tak normal sisteme format atıyormuş gibi dene sonra laptopa geri tak laptopun driverlerini yükle  birde böyle dene 
bu arkadaşın dediği gibi yapın

emre305
09-08-2009, 01:35   |  #31  
Yıllanmış Üye
303 mesaj

Recep Baltaş'ın bana önermiş olduğu disk yönetimi programa göz atarken programın menüsünde create bootable disk olduğunu gördüm eğer harddiskinizi işletim sistemi yüklü bir bilgisayara takabilirseniz o bilgisayara easus partition manageri yükleyin ve harddiskinize bootable bir bölüm oluşturun kurulum dosyalarını da o bölüme atın laptopunuza takarak deneyin

ozanaydemir
09-08-2009, 14:24   |  #32  
Yeni Üye
27 mesaj
Alıntı: emre305  
Recep Baltaş'ın bana önermiş olduğu disk yönetimi programa göz atarken programın menüsünde create bootable disk olduğunu gördüm eğer harddiskinizi işletim sistemi yüklü bir bilgisayara takabilirseniz o bilgisayara easus partition manageri yükleyin ve harddiskinize bootable bir bölüm oluşturun kurulum dosyalarını da o bölüme atın laptopunuza takarak

Bootable seçeneği; mevcut seçtiğiniz diski bootable şeklinde kullanabilmek için başka bir ortama (cd, iso vb) aktarmak için kullanılıyor. keşke bu bahsettiğim iso,cd gibi seçeneklerinin içinde hdd'de olsaydı ozaman laptopun hddsini seçip mevcut sistemi ona aktarmış olurdum. ama hdd ye bootable yapılamıyor. inanıyorum bu konuyu çözücez arkadaşlar her ne kadar cevap yazmasamda tüm arkadaşların tavsiyelerini yapıyorum. Başarıcaz bunu arkadaşlar paylaşıldıkça çoğalan tek şey bilgidir.

STEELHEAD
10-08-2009, 09:12   |  #33  
Yıllanmış Üye
168 mesaj
Alıntı: ReFeRaNSs  
sorunu okuyunca ilk aklıma gelen cevap bu oldu ama sende mavi ekran problemi yaşadım demişsin.
bulabilirsen PERFECT XP dvd si veya başka bi XP cd si bul  bide onunla dene .

G00GLE
10-08-2009, 10:13   |  #34  
G00GLE avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
747 mesaj

şu konuyu inceleyin bence
https://www.chip.com.tr/konu/Wind ... iyoruz_12496_4.html

burda usb yada harici disk yerine laptopun diskini kullanın. ki zaten öyle yapmanız gerekiyor. ayrıca windows xp bootmgr sürümünün ne olduğunu bilmeniz gerekiyor. ve boot komutunu ona göre düzenlemeniz gerekiyor. bunu daha iyi bilen ustalardan öğrenebilirsiniz. ben de bilmiyorum çünkü :(