Ne Yapmalıyım Neyle başlamalıyım ?

foks_68
28-12-2013, 17:11   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
28 mesaj

Selamün Aleyküm ben programlamayı öğrenmek istiyorum sıfırdan başlıyacağım  bunun için ne yapmam lazım hangi programlama dillerini bilmem veya öğrenmem gerekiyor ? Bilgisayarla alakalı şeylerde çok hevesliyim bir yönlendiren öğreten yok kendi cabamla öğrenmeye çalışıyorum donanımı öğrendim kendim bi pc yapıyorum (= photoshop biliyorum html yi de öğrendim sayılır az çok ama programlama hakkında hiçbir bilgim yok araştırdım gözlemlerime göre c , c++ ,c# programlarını öneriyorlar öncelik bunlar üzerinde. Ararındaki fark ne yeni başlayan biri olarak ilk önce hangisinden başlamalıyım ve hanilerinden devam etmeliyim kaynak varmı bildiğiniz öğrenebileceğim bi yer 

Şimdiden Teşekkür edeirm yardımlarınız için (=

foks_68
29-12-2013, 11:51   |  #2  
OP Yeni Üye
28 mesaj

kimseden ses yok (=

oasman
16-02-2014, 15:17   |  #3  
oasman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
185 mesaj

Programlama öğrenmek isteyenler için iyi bir başlangıç : http://scratch.eba.gov.tr/

FurkanAkkaya
02-01-2015, 16:50   |  #4  
FurkanAkkaya avatarı
Taze Üye
7 mesaj

C dili ve türevleri tamamen basitten karmaşığa doğru giden bir dildir. Önce sade C diliyle başlaman işini ilerleyen zamanlarda kolaylaştıracaktır dostum :) Tavsiyem eğer bu programcılık işini profesyonel olarak yapacaksan, işin ehli yerlerden destek almandır :) Zamanında çok araştırma yapmıştım ve görüşmelerim sonucu Bilişim Eğitim Merkezi bu konuda sana diğer eğitim yerlerine nazaran daha uygun fiyatla daha iyi bir eğitim vereceğinin garantisini verebilirim :)

badwizard
02-01-2015, 18:06   |  #5  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Photoshop biliyorsun html öğrenmişsin yazılım dillerini kovalıyorsun? öncelikle ne yapmak istediğine karar vermen gerekiyor, grafikermi, webmastermı yoksa yazılımcımı olmak istiyorsun? herşeyden biraz bileyim dersen hepsini yarım yamalak yaparsın bir alan seç onun üzerinde yoğunlaş.

AcikDershane
07-07-2015, 12:56   |  #6  
Taze Üye
14 mesaj

Merhaba,

Bir programlama dili öğrenmeye başlamadan önce web mi yoksa masaüstü programlama mı öğrenmek istiyorsun buna da karar vermelisin. Arkadaşların dediği gibi C dili basic bir dildir. Sonrasında diğer C tabanlı dilleri (C++,C#,Php vb ) öğrenmen senin için daha kolay olacaktır. 

Programlamayı araştırarak öğrenebilirsin bir çok kaynak var internet üzerinde.. Ancak istersen bizim uzaktan eğitim portalımız mevcut orayı da incele istersen yardımcı olmaya çalışırım.

https://www.acikdershane.com/

Son Düzenleme: AcikDershane ~ 07 Temmuz 2015 12:58