ne yapmalıyım

torti
17-07-2009, 03:26   |  #1  
torti avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
109 mesaj

bilgisayarımın güvenliğini sağlamak için ne yapmalıyım biraz acemiyim.
antivürüs,güvenlik duvarı,ateş duvarı falan ne demek bilgim yok,bilgisayarıma ne gibi güvenlik programları yüklamem lazım,ücretsiz programları önerirseniz sevinirim,

ilginiz için şimdiden teşekürler.

Adanalı.
17-07-2009, 03:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Avira Antivir Personal Free öneririm. İndirip bilgisayarınıza kurun.

http://download.cnet.com/Avira-A ... ton&cdlPid=11012914

Ayrıca güvenlik duvarını aktifleştirmek için Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Windows Güvenlik Duvarı bölümüne gidip windows güvenlik duvarını aktifleştirin.

Semih Özyurt
17-07-2009, 03:43   |  #3  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

Ve ayrıca  virüsten çok başınız ağrıdı ve format atmaktan bıktıysanız deep freeze öneririm

HugOBoss___
17-07-2009, 03:59   |  #4  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj

ben bu deep freeze programını ne kullandın nede kullanan biri gördüm... açıklamaya bakılırsa deep freezi çalıştırıyorum  ondan sonra bi tane program yükledim  bu program bana lazım ama kapatıp açınca gitmesini istemiyorum... ama onunla beraber bi tane daha program yükledim bunda da virüs çıktı...var mı ayar falan? eğer yoksa denildiği gibi tam internet cafelere göre bi program... sistem geri yüklemede aynı şeyi yapıyor sonuçta...

Adanalı.
17-07-2009, 04:07   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Genelde internet cafeler kullanıyor. Windows klasörünü de silsen Deepfreeze sonraki restartta getirir onu. Program yüklediğin zaman kalıcı yapmak istiyorsan program yüklemeden önce kilidi kaldırıp programı yüklemen lazım bide restart atcan tabi sonrada kilidi aç.

HugOBoss___
17-07-2009, 04:19   |  #6  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj

bilgilendirmen için teşekkürler de uğraşmaya değmez zaten burada sorun çıkartıp yardım isteyenleri biliyorum...

torti
17-07-2009, 05:21   |  #7  
torti avatarı
OP Yıllanmış Üye
109 mesaj

arkadaşlar teşekürler,birde antivürüsten başka güvenlik amaçlı başka bir şey yüklemem gerekmiyormu

Adanalı.
17-07-2009, 07:53   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Yukarıda anlattığım gibi Windows güvenlik duvarını açmanız uygun olur. Başka bir şeye gerek yok. e antivirus yazılımıyla haftada bir sisteminizi taratın.

Evanescence_TR
19-07-2009, 02:08   |  #9  
Taze Üye
13 mesaj

XP kullanıyorsanız DeepFrezee veya Shadow user önerebilirim. + olarakda Kaspersky 2010 Anti-vir.
XP'de Shadow user kullanımı daha rahat oluyor. Gene Depfreze mantığıyla çalışıyor.

Vista kullanıcısı iseniz, depfreze kurmak konusunda biraz düşünün bence. Laptop'a Vista yüklüydü ve depfreze kurdum, vista uyumlu olanı. Önceden hiçbirşey yok iken depfreze kurdundan sonra PC'de donmalar, 1-2Dk kitlenmeler başladı...( Windows İletişim Sistemleri Vista Bölümüne konu açdım ve konum hala aktif. Ne yapacağım konusunda emin değilim.Kesin bir yardım bekliyorum.)

Kaspersky hayranı oldugum için, size 2010 versiyonu nu önerdim ama sistem özelliklerinizi bilmediğim için zorlanırmısınız bilemicem. 30 günlük deneme sürümü mevcut. Ücretsiz program istemişiniz ama normal bir miktar vererek 2 yıllık lisans alabilirsiniz. Asla paranız boşa gitmez, karşılığını alıyorsunuz.

DepFreze Programı hakkında görüşüm ise: Online oyun , banka işlemleri vs...  işlemler yapan arkadaşlarımız için veya PC'sini rahat ve güvenli kullanmak isteyenler kurabilir.
Örneğin; Yanlış bir siteyemi girdiniz veya yanlışlıkla bir virüslü link'emi tıkladınız,   işde bu tip sorunlarda sadece 1 reset le işi bitirebilirsiniz.Sisteminiz eski-sorunsuz haline geri döner.Hiç birşey olmamış gibi Benim düşüncem güzel bir program.

İnş. Yardımcı olabilmişimdir. Teşekkür ederim.