Nec Dvd-RW sorunu

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
ManyakS
06-11-2005, 19:07   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
27 mesaj

Bundan yaklaşık 2 ay önce aldığım nec 3540 dvd-rw bu aralar çok kıllık yapmaya başladı en başta ürünü aldığım günden beri 24x in üstünde cd yazmamamkta ikinci olarak şu aralar bilg. kopyalamaya kalktığım her 10dvd den 6-7 tanesinde Döngüsel artıklık denetimi diye bi hata veriyo ve dvd yi kopyalamıyo... Arada bir de bazı dvd ve cd leri okuyamıyo... Tamam 3. sorun cd den yada sürücüden ama acaba ilk iki sorun bilg. kaynaklanıyo olabilir mi yoksa onlarda mı sürücüdendir.. ürünü garantiye götürücem ama önce bi sorıyım dedim malum garantiye giden bi mal 2haftadan önce gelmediği için...Bir de kaliteli dvd olarak ne önerirsiniz bana ben hep nortec mi öle bi şeydi onu kullanıyorum ama kime götürsem okumuyo dvd-rw ı..onun için daha düzgün bi dvd-r arıyorum.
Herkese teşekkürler...

Son Düzenleme: ManyakS ~ 06 Kasım 2005 19:13
Banned
07-11-2005, 13:25   |  #2  
Banlandı
198 mesaj

Boş Dvd'lerin sorunluda olabilir dostum ... Dandik diye tabir edilen aşırı ucuz dvd'lerden alıyorsan yazma-okuma problemleri yaşaman çoğu zaman normaldir.Kullandığın Dvd markasını değiştir bence ... Dms öneririm,pek sorun yaşamıyordu en son kullandığımda ... Ben Lg ile ile kullanıyordum o ayrı bir şey.Birde orjinal Dvd'leri outmayı dene bir kaç kez.Sorunsuz çalışırsa Teknik Servis'in yolu gözükmüş olabilir sana ...  İlk aldığında bir sorun yoksa ve şimdi olmaya başladıysa bu ya senin yaptığınbir hata veya ucuz dvd'lerin getirdiği bir sorun olabilir.Dikkat et ayrıca bazı bilgisayarcı'lar oem dvd'leri alıp üstlerine ise Sony,Dms yazıp satmaya çalışıyorlar.Bunlara mutlaka dikkat et ... Göz kırpma

Recep Baltaş
08-11-2005, 13:19   |  #3  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Öncelikle bu sorunların bazıları işletim sisteminden bazıları ise kullandığın boş disc lerden kaynaklanıyor.İşletim sistemini yenileyince yazma hataları ortadan kalkabilir.Ama kullandığın DVD leri de değiştirmen gerek.Ben şimdiye kadar PLM 8x kullandım ve hiçbir aygıt okumamazlık etmedi.Fiyatı 40 Ykr idi.Baktım artık kalmamaış artık FLY Kullanacağım ama Notec i bırakın cd satıcılarında ömrümde duymadım.Ben en kalitelisini istiyorum dersende TDK en iyisidir.

Yine diski teknik servise götürmeden önce bir hava veren basınçlı alet ile hava püskürt.Bu tozları siler ve lens i temizler.

Gökhan Varişler
26-02-2006, 22:54   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

Arkadaşlar daha önce dikkatimi çekmemişti sorunda aynı olduğu için başka bi konu açmadım. 3 ay kadar önce aldığım notebookun dvd-rw da nec marka ve yazdığım dvdlerin bazılarında aynı sorun oluşuyor yazdığım dvd okunuyor ama kopyalama yapmak istediğimde "veri hatası (döngüsel artıklık denetimi)" uyarısını alıyorum ve kopyalayamıyorum.Ne yapmam gerekli bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Son Düzenleme: Gökhan Varişler ~ 27 Şubat 2006 15:46
Banned
27-02-2006, 17:46   |  #5  
Banlandı
621 mesaj

cd yazmada 24x üstüne çıkmaması kullandığın medya ile ilgili kaliteli medya kullanırsan daha hızlı yazar.
bazı cd ve dvd leri okumaması medya seçiyordur.firmware güncellemesi yaparsan daha az seçer.
biraz pahalı ama ben verbatim medya kullanıyorum.şu ana kadar bir problem yaşamadım.

TT06
01-03-2006, 16:35   |  #6  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj

Nec 3540 marka DVD RW bendede var,ve en uyumlu olduğu dvd medyası MAXELL buda en pahalı boş dvd medyalardan birisi,diamond larda okuma yapmıyo,fly lara yazmıyo çok sorunlu bir dvd rw nasıl oluyorda dergiler bu ürünü okadar övdü anlamıyorum...bendede cd leri görmemeye başladı pişmanım uzak durun..şimdi LG yi övüyolar ama korkuyorum almaya...

Gökhan Varişler
02-03-2006, 02:43   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

Benimki Notebook olduğu için DVD-Rw seçme şansım yoktu bu yüzden pişman değilim gerçi çok iyi bir notebook ama bu medyaları okumanın bir yolu olmalı yinede.

redcodefeza
09-03-2006, 01:39   |  #8  
Yeni Üye
42 mesaj

arkadaşlar nec şu an piyasanın en iyi chip e sahip tek ürünü tavsiye ederim okuma ve yazma sorunsuz...yeni aldım ve çok memnunum...ha bide şu gerçek var hiç bişey mükemmel değildir bence olmayanlar yada almayı planlayanlar zaman kaybetmeyin nec 3551A yı öneririm