Nedensiz internet gidiyor.

HPQ-User
03-05-2011, 11:44   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

yardımamuhtaç sormuş:
Merhabalar , nedensiz yere her sey gayet normalken internetim gidiyor hiçbir sorun bulunamıyor. her sey normal kafayı yemek üzereyken sistemi geri yüklemek aklıma geldi ve geri yükledim ve bu sorun çözüldü . bidaha olmaz düşüncesiyle pc yi kapattım ve tekrar açıtığımda gene öyle oldu ve gene geri yüklemek zorunda kaldım. Bunun nedeni sizce ne olabilir.Sistemi 30 nisana geri yükleyince sorun düzeliyor 1 nisan da çözülmüyor . bu aradaki süreçte pc ye yüklediğim tek şey firefox 4 oldu sorun bundanmıdır ? bu durumdan nasıl kurtulucam yardım lütfen şimdiden teşekkürler.  Paylaş:   

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
----------------------------

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; InfoPath.1; .NET CLR 2.0.50727; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729)

Kapalı Hesap (154666)
03-05-2011, 16:03   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Olası bir virüs ya da kötü amaçlı bir yazılım sisteminize yerleşmiş olabilir. sistemi eski tarihe yükleyip iyi kalite antivirüs ve güvenlik duvarı yazılımı kullanmanız sorunu çözebilir.

Alparslananadolu
03-05-2011, 20:22   |  #3  
Alparslananadolu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
642 mesaj

Bunun bir kaç nedeni olabilir.
1-Telefon kablonuzda sorun olabilir. Kabloları kontrol edin, gerekirse yenileyin.
2- İnternet modeminize yakın ya da telefon kablosuna yakın yüksek manyetik alan oluşturan (cep telefonu gibi) cihazlar var ise uzaklaştırın.
3- Telefon ana kablosu önce splitere takılacak, daha sonra spliterden bir kablo ADSL modeme diğeri telefon cihazına bağlanacak. Bu yapılmaz ise telefon çağırlarının oluşturacağı parazit internet hattınızın düşmesine de neden olacak.
4- Bilgisayarınıza virüs bulaştı. Güvenilir antivirüs ile tarattın (Önerim Norton İnternet Security 2011 veya Kaspersky İnternet Security 2011).