Nedir bu sıcaklık?

AndcrewTR
28-03-2013, 00:44   |  #1  
AndcrewTR avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 102
1,268 mesaj

Anlamıyorum gören de Battlefield 3 oynuyorum zannedecek. İnternette geziyorum yaptığım başka bir şey yok ama işlemci aşırı ısınıyor. 100 C civarında seyrediyor. Ne yapmalıyım?

mhmt06
28-03-2013, 02:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

1  fanın sorunludur
2  yetersiz stok fanla overlock yapıyorsun
3 soğutucu blok yetersiz yada aşırı tozludur
4 pentium 4 kullanıyorsun
5 termal macunun çok eski, yada bloğu ayırdıktan sonra macunu yenilemeden taktın

başka şartlarda o dereceyi göremezsin

root1907
28-03-2013, 10:56   |  #3  
root1907 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
231 mesaj

kasanın içerisini aç ve içini bir güzel tazikli hava ile temizle ve fanların düzgün çalışıp çalışmadığını konrol et eğer fanlar çalışıyorsa ve içinide temizlediysen ısınma sorunu yapmayacaktır. bazen sıcaklık ortamın ısısına göre değişir.

AndcrewTR
28-03-2013, 11:39   |  #4  
AndcrewTR avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,268 mesaj

Söylemeyi unutmuşum bu bilgisayar dizüstü Kahkaha Arkasını açamıyorum. OverClock vs de yapmadım.

Bang
28-03-2013, 12:32   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
113 mesaj

Eğer hiç kasa temizleme yaptırmadıysan 3-4 senelik laptop olduüğunu düşünürsek sorun fan biriken tozlar. Yılda 1 kere kasa temizliği yaptırman ve termal macun yeniletmen iyi olacaktır. Garantili ise yetkili servis verin yoksa garanti sonra erer. Değil ise bilmiyorsanız bi servise götürerek bi ortalama 40 TL geçirirler. Halbuki yaktıkları iş 30 dk kullandıkları malzeme 1 yıldırz tornovia bide az termal macun olacak onunda ederi 1 Tl bile olmaz.

mhmt06
28-03-2013, 12:40   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj
Alıntı: AndcrewTR  
Söylemeyi unutmuşum bu bilgisayar dizüstü Kahkaha Arkasını açamıyorum. OverClock vs de yapmadım.
o zaman iki  ile dört  elendi  diğerlerine bak.

AndcrewTR
28-03-2013, 13:09   |  #7  
AndcrewTR avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,268 mesaj
Alıntı: Bang  
Eğer hiç kasa temizleme yaptırmadıysan 3-4 senelik laptop olduüğunu düşünürsek sorun fan biriken tozlar. Yılda 1 kere kasa temizliği yaptırman ve termal macun yeniletmen iyi olacaktır. Garantili ise yetkili servis verin yoksa garanti sonra erer. Değil ise bilmiyorsanız bi servise götürerek bi ortalama 40 TL geçirirler. Halbuki yaktıkları iş 30 dk kullandıkları malzeme 1 yıldırz tornovia bide az termal macun olacak onunda ederi 1 Tl bile olmaz.

Daha geçen ay alındı. 1 ay bile olmadı.

Makineyi açtığım an 80 C ile başlıyor.

Son Düzenleme: AndcrewTR ~ 28 Mart 2013 13:12
Bang
28-03-2013, 13:41   |  #8  
Yıllanmış Üye
113 mesaj

Daha geçen ay alındı. 1 ay bile olmadı.

Makineyi açtığım an 80 C ile başlıyor.

Eğer sıcağı pc açtıktan kısa sürede hissediyorsan hemen garantiye gönder. Amd işlemci alman kötü ve çok kötü bi pc almışsın eğer oyun falan oynamayı düşünüyorsan hayal.

AndcrewTR
28-03-2013, 16:01   |  #9  
AndcrewTR avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,268 mesaj
Alıntı: Bang  
 Eğer sıcağı pc açtıktan kısa sürede hissediyorsan hemen garantiye gönder. Amd işlemci alman kötü ve çok kötü bi pc almışsın eğer oyun falan oynamayı düşünüyorsan hayal.

Sabah açıyorum PC'yi 80 C ile başlıyor. Tüm gece başka birisi mi oynadı diye düşünüyorum Kahkaha 10 dakikada 100 C'lere fırlıyor.
Oyun için almadım ama burada görünmeyen HD7670m harici kart var idare ediyor.
Garantiye gönderirsem ne demem lazım, ücret alırlar mı, ne kadar sürede gelir? Format atarlar mı?

soul4p
28-03-2013, 16:08   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
124 mesaj

Garantiye göndermene gerek yok ilk önce bir bilgisayarcıya götür başında dur temizlemesini macunu yenilemesini iste eğer sıcaklıklar düşmezse servise göndermek zorundasın ücret alıcaklardır format atacaklarını sanmıyorum her ihtimale karşın bilgilerini Yedeğe sakla.

AndcrewTR
28-03-2013, 16:51   |  #11  
AndcrewTR avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,268 mesaj

Akşam bir bilgisayarcıya götüreceğim. Az önce Samsung Canlı Desteğe başvurdum Yetkili Servise gönderin dediler. Anlaşmalı kargo ile ücretsiz gönderebilirmişim. Ne kadar sürede gelir diyecektim bağlantı kesildi Ağzı kulaklarına varıyor Bulunduğum şehirde servisi yokmuş Gaziantep'e göndereceğim. Gönderirsem ne kadar sürede geri gelir sizce?

abdullah sngr
28-03-2013, 21:11   |  #12  
abdullah sngr avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
52 mesaj

kesinlikle garantisi devam ediyorsa bilg. götürme garantiden olursun servisi bi daha ara ücret alırlar mı diye bende lenovo z580 var pc yavaştı yolladım garantiye kayseriden ist.la gitti anakart hdd degişti 12 -13 günde geldi hiç ücret almadılar ama sen bir sor ücret alırlar mı diye

Bang
29-03-2013, 09:52   |  #13  
Yıllanmış Üye
113 mesaj
Alıntı: soul4p  
Garantiye göndermene gerek yok ilk önce bir bilgisayarcıya götür başında dur temizlemesini macunu yenilemesini iste eğer sıcaklıklar düşmezse servise göndermek zorundasın ücret alıcaklardır format atacaklarını sanmıyorum her ihtimale karşın bilgilerini Yedeğe sakla.

Adam 1 ay önce aldım diyor arkadaşım büyük ihtimalle pc aldığında aynı problemle karşılarşı ama sıcaklığın normal olduğunu düşündü yada farketmedi test yapınca anladı. 

Sabah açıyorum PC'yi 80 C ile başlıyor. Tüm gece başka birisi mi oynadı diye düşünüyorum Kahkaha 10 dakikada 100 C'lere fırlıyor.
Oyun için almadım ama burada görünmeyen HD7670m harici kart var idare ediyor.
Garantiye gönderirsem ne demem lazım, ücret alırlar mı, ne kadar sürede gelir? Format atarlar mı?

Falla işlemci normalde 100 derece geçiyorsa bi oyun aç sağlam bişey hemen kapanması lazım pcnin :) Garantiyi ara yada aldığın yere götür pc aşırı derecede ısınma sorunu varda kapanıyorsa onuda ilave et. Kullanıcı hatası değilse ücret almazlar 20 iş günü geçerse yenisini vermek zorundalar. Cumartesi pazar ve resmi tatilleri sayma. Format atabilirler bu yüzden bilgileri disk aktar.

AndcrewTR
29-03-2013, 12:02   |  #14  
AndcrewTR avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,268 mesaj

Aldığımda sadece C diski vardı ben böldüm D 'yi oluşturdum. D'ye bir şey olmaz sanırım? 300 Gb veri var eski bilgisayardan buna geçirmek 3 günümü aldı Kahkaha Oyun açınca kapanmıyor ama kasıyor ama bir şey var pc'nin üzerinde öyle çok fena bir sıcaklık yok. Ha? Rahatça dokunabiliyorum.

Bang
29-03-2013, 13:28   |  #15  
Yıllanmış Üye
113 mesaj
Aldığımda sadece C diski vardı ben böldüm D 'yi oluşturdum. D'ye bir şey olmaz sanırım? 300 Gb veri var eski bilgisayardan buna geçirmek 3 günümü aldı Kahkaha Oyun açınca kapanmıyor ama kasıyor ama bir şey var pc'nin üzerinde öyle çok fena bir sıcaklık yok. Ha? Rahatça dokunabiliyorum.

Valla ben oyun açıyorum alta soğutucu var mesela nfs most wanted 2 sağlam bi oyun pc zorlar dereceler işlemci ekran kartı 75 hdd 35 oluyor ve laptop baktığında ısı fazla yazın bf3 laptop temizlemeden önce 100 dereceye dayandığını bilirim ve inan alev alacak elimi sol alt tarafa koyamıyordum. Yani diğer sıcaklıklar normal olup işlemcinizin  bu kadar sıcak olması derece programından veya sizin bilgisayarınızın  derece ölçmesinde bi problem söz konusu. Servis arayıp derdinizi anlatın arkadaş hp laptop göndermişti cd room çalışmıyor diye 1 ayda zor gelmişti ve bişey yapmamışlar bi daha gönderdi :) . Kuzen toshiba laptop gönderdi hdd arızalı ile laptop temizlemesi batarya değişimi istedik. 2 gün sonra işletim sistemini yeniden kurmuşlar hdd yenilendiği için ve batarya ve temizleme ücretini o şirketin hesabına dönderdik. Ellerinde batarya olduğu için   hafta dolmadan laptop elimize ulaştı. Ben dell kullanıyorum geçen lyaz aptop aşırı derecede ısınıyordu. . Bios güncellemesi yaptırdı telefonda bana ama günceldi zaten sonra dedi fan değiştirmeye gelecekler. 2 gün sonra Balıkesir firma geldi Bandırma 100 km uzaklıkta :) evde laptop açtı değiştirdi. Fan ısınma problemi varmışmış falan hiç bakmadılar. Belkide tozdan kaynaklanıyordu ama fan değiştirdikleri için bu ücretten yırtmış oldum. Sen yinede laptop üzerine D Bölümünde önemli bilgiler vardır silmeyiniz diye notunu yaz.  Ucuz diye dandik kasa malzeme casper acer hp şişman alanlar bu teknolojik alet bi problem çıkar illa imalatta hatalar olur o zaman dell toshiba asus markaların kıymetini anlarlar. Samsung için bi bilgim yok marka sağlam ama laptop nasıl bilmiyorum .