Nefes - Vatan Sağolsun

CHIP Online
13-10-2009, 17:40   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

2365 metre yükseklikteki Karabak Jandarma Karakolu'nu korumakla görevlendirilen bir yüzbaşı komutasındaki 40 askerin hikayesi 16 Ekim'de sinemalarda...

Yorum yazmak için: https://www.chip.com.tr/video/nefes-fragman_1195.html

Nefes - FragmanNefes - Fragman
2365 metre yükseklikteki Karabak Jandarma Karakolu'nu korumakla görevlendirilen bir yüzbaşı komutasındaki 40 askerin hikayesi 16 Ekim'de sinemalarda...

Büyük çaplı bir sınır ötesi operasyonun başlamasıyla, telsiz röle istasyonunun bulunduğu Karabal Jandarma Karakolu'nun önemi daha da artmıştır. Çünkü operasyona katılan birliklerin haberleşmesi artık bu röle istasyonu ile sağlanacaktır. Güneydoğu'da Irak sınırına yakın bir ilçedeki Komando Tugayı'nda görevli Yüzbaşı ve emrindeki askerler, tipi ve karla mücadele ederek iki gün süren intikalin ardından karakola ulaşırlar.Karakol'da bulunan Jandarma askerleri ile birlikte geçirdikleri günlerde acıyı, sevinci ve hasreti paylaşırlar; son güne kadar karakolu ve telsizi koruma görevlerini yerine getirmek için mücadele ederler.

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Nefes - Vatan Sağolsun

world_pc
13-10-2009, 17:55   |  #2  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,359 mesaj

Cuma ilk işim bu filme gitmek.

cbilgen13
13-10-2009, 18:29   |  #3  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

ben henüz filmi izlemedim...her yerde ve herkesin dilinde olan uyayan asker için komutanın askerlerine neden uyumaması gerektiğini anlattığı ! fragmanı izledim... bende askerliğimi şırnak - silopi'de bir üst bölgesinde yaptım ve hayatımın en güzel ve en gurur vereci 12 ayı o kamp alanında geçti...ama sakın yanlış anlaşılmasın kötü şartları bende gördüm bende yaşadım ama bu kadar sert bir komutan hiç görmedim... benim yaptığım bölgeye benzer bölgelerde askerlik yapan arkadaşlar bilirler...zaten oralarda o şartlarda askerlik yapmak insan psikolojisi inanılmaz şekilde etkiliyor...ama hiçbir komutanımız çıkıpta sen uyursan bu ölür bu uyursa anan böyle üzülür..seni babana böyle yollarız diye nutuk çekip zaten bozuk olan psikolojimiz yada moralimizle oynamadı...ewet uyumak büyük suç hele hele sınırda nöbet tutarken uyumak çok daha büyük suç..ama bu işin belirli bir ceza sistemi wardır uyuyan adamı silah arkadaşlarının önünde ve kendi arkadaşlarınıda rencide ederek uyarmazsın...yoksa o adam psikopata bağlar deyim yerindeyse....gördüm yaşadım ordan biliyorum...yinede milli duyguların bu kadar tavan yaptığı bir dönemde bu tarz bir filmin vizyona girmesi gerçekten güzel ve gurur verici bir durum...umarım filmin prodüksiyon şirketi insanların milli duygularından rant sağlamak için değilde orada yaşananları dostlukları arkadaşlıkları kayıpları kazançları insanlara göstermek için böyle bir eserin altına imza atmışlardır... herkese iyi seyirler diliyorum...