Nefret Ediyorum !

Banned
25-10-2009, 22:22   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Nefret ediyorum fenerindende galatasındanda belşiktaşındanda bizi birbirimize düşman göstyeren herşeyden neftret ediyorum. Galatasaraylısı kim beşiktaşlısı kim. Kimki birbirinize düşmansınız, kimki zaferiniz düşmana karşı zafer kazanmış gibi kutlanıyor. Orda oynayan iki takım ve ceplerini ondan dolduran insanlar var. Size ne oluyor kazandık yada kaybettik diye kendinizi heder ediyorsunuz. 

Anlamıyorum bu insanları. Anlamıyor ve ( bence )bu saçma tutkudan nefret ediyorum.

OnlyMann
25-10-2009, 22:26   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

:) 

favori olan kazandı ki..

Güncel:
hocam bizler sevinmeyi bilmediğimiz gibi rekabeti de bilmiyoruz sanırım sana katılıyorum. kavgalı rekabet ancak bizde olur ve görüyoruz. maçtan önce kavga maçı başlamış ve millet birbirine girmiş. bence bu konuda öğrenecek çok şeyimiz var çok..

Son Düzenleme: OnlyMann ~ 25 Ekim 2009 22:28
eolos
25-10-2009, 22:49   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,036 mesaj

insanların birbirini incetecek zarar verecek şekilde taraf olması tabi kötü ancaaak futbol, basketbol ve diğer spor musabakaları insanları birazda olsa günümüzün stresli dünyasından alıp farklı duygular yaşatıyor. Bu yüzden taraf olmak güzeldir.

loseface
25-10-2009, 23:05   |  #4  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,757 mesaj

Taraf olmak güzeldir ama tadında....
Cidden o ortamı görünce işte Türkiye burası diyesim geldi.
Allah aşkına niye şişe atıyosunuz ki.Maç seyretmeyemi geldiniz yoksa maçı boykot etmeyemi.
Taraftarların yine aşırıya kaçması bakalım iki tarafada nelere mal olacak:?

Daisuke
25-10-2009, 23:10   |  #5  
Daisuke avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
386 mesaj

Ben Beşiktaşlıyım ama maç seyretmeyi sevmem. İnsanlar kriz var para yok diyor ama konu maç olunca bilet parasını nasıl buluyorlar anlamıyorum...

erdemildiz
25-10-2009, 23:37   |  #6  
Yeni Üye
31 mesaj

FB'yi kutluyorum

Linuxlover
25-10-2009, 23:38   |  #7  
Yıllanmış Üye
193 mesaj

ben öylesine renginden bi gs tuttum gitti onun dışında maç sevmem,izlemem ilgim olmaz.Ancak takım tutuyor diye incitme,kavga gibi olayların çıkması bayağı abartılan bir şeydir bence.Bu arada shadowmaster2007 sana katılıyorum para yok diyorlar maç diyince anında bilet alabiliyorlar...

Mustafa Akın
25-10-2009, 23:49   |  #8  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

Hocam, fanatikliğin suyunu çıkarıyoruz, insanlar maça eğlenmeye gitmeli, birbirinden nefret etmeye ve nefret dolu duygular beslemeye değil.

fatihdw
26-10-2009, 00:03   |  #9  
fatihdw avatarı
Yıllanmış Üye
475 mesaj

gündüz bölümünde premier lig'de liverpool-manu maçını seyrettim seyretmez olaydım müthiş süratli sert ama topa oynayan futbolcular futbol kaliteli,mücadele var zemin,atmosfer her şey

taraftar desen maça müthiş konsantre oyunun içinde futbol bilgisi yüksek adamlar sahada olan her şeye olumlu,olumsuz tepki veriyorlar ama sesli tepki bu,sahaya girme,pet şişe,çakı,tornavida falan yok bizdeki gibi

kendimi bildim bileli premier ligi seyrediyorum sahaya en ufak bir şey atıldığını görmedim ben

artık işin ucunu ekonomik farklılılara mı dayarsınız yoksa eğitim durumunamı size kalmış bir şey ama
insan onları görünce gerçekten imreniyor kardeşim futbol orada bizdeki kördöğüşü

hani derlerya attan inip eşeğe binmek diye öyle birşey o maçı izleyip bizim lige dönmek

hatta attan inip yayan yürümek gibi bir şey:)))))

ilginch
26-10-2009, 00:06   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,635 mesaj
Alıntı: shadowmaster2007  
Ben Beşiktaşlıyım ama maç seyretmeyi sevmem. İnsanlar kriz var para yok diyor ama konu maç olunca bilet parasını nasıl buluyorlar anlamıyorum...<
krizin herkesi etkilemesi mi lazım? bak fenere, maşallah adamları fener taraftarı ayakta tutuyor,fener store..

Mustafa Akın
26-10-2009, 00:10   |  #11  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj
Alıntı: urkatat  
krizin herkesi etkilemesi mi lazım? bak fenere, maşallah adamları fener taraftarı ayakta tutuyor,fener store..
Herkesle alakası yok ki, onun demek istediği bazı insanlar para yok para yok diye yanarken, pahalı lükslerden hiç vazgeçmiyorlar, maça gidiyorlar ve bu takımlar da hepsi kendini bir şey sanıyor, saatlerce çalışan bir memur, bir mühendis,  bir doktor kısacası faydalı bir iş yapan biri gidiyor ne kadar para alıyor, ama bir sanatçı bir topçu milyon dolarları götürüyor. Yetenekse yetenek ona saygılıyız, ama hiç bir halta yaradığı yok. Yarasa bile aldıkları paraya kesinlikle değmiyor.

gokhan38
26-10-2009, 00:18   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,097 mesaj

benim de en gıcık oldugum şey şu mac sonrası yorumlar yokmu mac bitmiş gitmiş her zaman aynı kurallar üzerinde yorum yapılıyor , kural belli daha ne  anlatıyorsunuz bize !

Banned
26-10-2009, 00:25   |  #13  
OP Banlandı
5,777 mesaj

Arkadaşlar bugün millet sokakları doldurup galibiyet sevinci yaşarken, yol vermedikleri ambulansta ekmeğini kazanmak için yollarda direksiyon sallayan 22 yaşında  tarifk kazası geçirmiş bir genci taşıyordu. Ne yazık ki kurtulamadı. Biilmiyorum ailesine nasıl haber verilecek yada verildi. Sevigili fanatiklerimizi ambulansı bile gâliye almayacak kadar kendinden geçiren nedir. Osmanlının toprakları yeniden mi fethedilip ülke toprakları katıldı. Yoksa onun galibiyetimi. Tek diyeceğim soytarılık, kendini bilmezlik, amaçsızlık, şuursuzluk.

xxömür
26-10-2009, 00:29   |  #14  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
1,574 mesaj

Yarası olan gocunuyo

Banned
26-10-2009, 00:32   |  #15  
OP Banlandı
5,777 mesaj
Alıntı: xxömür  
Yarası olan
Ne demek bu şimdi?

Mustafa Akın
26-10-2009, 00:50   |  #16  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj
Alıntı: khramn  
Ne demek bu şimdi?
Bahsettiğin durum işte: Yine kendinden geçmesi adamın. Ne varsa bu futbolda!

hamann7725
26-10-2009, 00:52   |  #17  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

Bende dilde boş kalmasın diye beşiktaşlıyım ama ne oyuncusunu bilirim ne ekibini.. Bunlar saçma şeyler.Beşiktaş benim ekmeğimi mi veriyor, suyumu mu veriyor? Bana artısı sıfır !   Boşverin hayatta daha önemli şeyler var.Bu yüzden böyle saçma şeyler içinde birbirinizin kalbini kırmayın.Ben ilgilenmediğimi belirttim ama yinede herşey dozunda ve tadında güzel...

CapanQGLU
26-10-2009, 02:41   |  #18  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Çarşıda FB şampiyon olduğunda Ambulans'a yol vermek yerine durdurup salladıklarını biliyorum.
Kafası güzel bir grup adam yüzünden gecemiz mahvolmuştu, malesef içindeki adamı kaybetmiştik, Ambulans'la hastanenin önünde 600-700 metre ara vardı. Davul topmaklarıyla FB taraftarı adamları baya hırpalamıştık ama olan olmuştu tabi...
Bir FB olarak izlediğim maçtan hiç zevk almadım. Hamann7725 dediği gibi "herşey dozunda ve tadında güzel..."

ParanoiD
26-10-2009, 17:10   |  #19  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
1,900 mesaj

Bence bu kadar abartılı bir durum yok.Futbol bu siyaset yada ırk kavgası yada başka birşey değil.Kimse kimseyi düşman olarak görmüyor futbolun içinde rakiplerin sürtüşmeleri hep olur.Taraftarındada olur futbolcusundada olur.İnsanlar maçtan günler öncesinde (böyle büyük maçlarda özellikle) tahminler yürütüp kendi takımlarının yeniceğine iddalara girip kendi çaplarında eğleniyorlar.Saha dışında rakip takımlarıda tutsalar omuz omuza maç izleyenlerde var.Saha içinde yada çevresindeki gerginlikler abartılmadıgı sürece normal şeyler.Kimse maçtan 1 gün sonra hiçbirşeyi hatırlamıyor.Maçı konuşup muhabbete dalıyor herkes.Bazen futbol aşkını teröre çevirenler var onlar bu yazdıklarımın dışında ama bir takımın fanatik taraftarı olmanın ülkeyi bölücegine yada geriye götürücegine inanmıyorum ben.çok sevdigi takımı zor bir maçı kazanınca eglenmelidir insan.Eğlenmeyi bildikten sonra eğlencenin kimseye bir zararı olamaz.Ona eğlenme buna eğlenme dertden kederden insanlar ot gibi yaşasın şu dünyada o zaman.Hadi bizim ülkede sayılı takımların maçlarında böyle olaylar gözükür.İngiltere'de inanılmaz bir futbol manyaklıgı var.Onlarda da aynı olaylar yaşanıyor.Sanmayın orası Avrupa orda böyle taraftarlar kavga etmez falan diye emin olun belki daha fazlası yapılıyordur.Ama kimse çıkıp bizi düşman gösteriyorlar diye yakınmıyor.Çünkü bana göre gerçekçiliği yok bu sözün.İspanya'yı en uzun süre yöneten krala sormuşlar bunu nasıl becerdin diye.Kral cevap olarak 3 F ile başlayan kelime söylemiş.Futbol,fiesta ve fuc.ing.Yani aslında şu yönden haklısınız, insanları futbol gibi gündem yaratan olaylara uyutabilirler.Ama bu futbolun kötülügünden değil insanların bilinçsizligindendir.(ambulans olayını içine sokmuyorum bu yazımın o tamamen bir ayıp)