neler oluyor

ECHELON_
14-07-2009, 12:55   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

arkadaşlar evde kablosuz ağım var ve admin olarak masa üstünden kablolu kullanıyorum fakat bazen kıramadığım insanların kablosuzumu kullanmasınıa izin veriyorum onların ağımda ne haltlar ettiğini gösterebilecek bir program ya da yöntem var mı modemim d-link dsl 2600u ve ara yüzü aşağıdaki gibi modem üzerinden takip edebilirmiyim neler olduğunu

teşekkürler

ECHELON_
14-07-2009, 23:53   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
1,644 mesaj

yok mu bir fikri yahut tavsiyesi olan

Süleyman.
15-07-2009, 00:02   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Size tavsiyem ya internetinizi paylaşmayın ya da paylaşıyorsanız da onların ne işler karıştırdığını merak etmeyin. Çok ciddi bir suç çünkü. Bu suça yönelik yardımda bulunmak da suç...

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 15 Temmuz 2009 00:02
ECHELON_
15-07-2009, 00:07   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
Size tavsiyem ya internetinizi paylaşmayın ya da paylaşıyorsanız da onların ne işler karıştırdığını merak etmeyin. Çok ciddi bir suç çünkü. Bu suça yönelik yardımda bulunmak da suç...
ben olayı bu kadar ciddi düşünmemiştim tavsiyen için teşekkürler, bu mantıkla yola çıkarsak internet cafe sahipleri düzgün çalışanları kastedmiyorum, çoğu suçlu olsa gerek -ki eminim bir çoğu masa oturumlarını takip ediyordur_

Süleyman.
15-07-2009, 00:13   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Alıntı: SCARFACE_  
ben olayı bu kadar ciddi düşünmemiştim tavsiyen için teşekkürler, bu mantıkla yola çıkarsak internet cafe sahipleri düzgün çalışanları kastedmiyorum, çoğu suçlu olsa gerek -ki eminim bir çoğu masa oturumlarını takip
Evet, şikayet edilir ve şikayet eden iddiasını ispat ederse, ağır cezada bile yargılanabilirler.

ECHELON_
15-07-2009, 13:36   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
Alıntı: AdRaMiTi  
"SCARFACE" Dostum söyle diyim sana en basitinden ;
Bunu ttnet bir zamanlar bangır,bangır bildirimde bulunarak ağınızı şifreleyin aksi halde oluşabilecek herhangi bir durumdan suclu siz olursunuz diye..
Bu yüzden'de sen ağını paylaşıyormuşsun lakin bu paylaştığın kişiler tutki yasal olmayan internette işler yaptılar.
Sonuc olarak ne olur : Onlara hiç bir şey olmaz.Sen savcı yada hakim karşısına cıktığında hayır ben yapmadım onlar yaptı diyemezsin.Çünkü yasal olarak internetini verdiğin hat senin üzerinde ve paylaşmak'ta yasal değildir bu yüzden burada tıkını cıkaramazsın ve oluşabilecek herhangi bir cezayıda otomatikman kabullenmiş olucaksın var ben anlatabilmek.
tavsiyen için sağol sanal pcime kurduğum bir ağ izleme programı ile bu sorunumu halettim ağımda kim nereye giriyor masa üstünde ne yapıyor görebiliyorum pcnin ıp si ve ağıma bağlı olması yetiyor...

herşeyin bir bedeli var beleş netin bile

asesbaşı
16-07-2009, 09:17   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
201 mesaj

scarface Dostum Arkadaşlar öğrenmeyin başkası napıyor felan demiş ama yanlış bişe bu sonuçta senin ağından birşeylere erişiyorlar illegal sitelere girip birşeyler yazıp yapsalar senin başım ağrır modemin içerisinde sistem logları war belki orda görebilirsin yada onlar senin modem üzerinden çkıyorlarsa sevdiğin birileri ise evine git Temp Dosyalarına bak görürsün nerelere girdiklerini ama her zaman en iyisi paylaşmamaktır ama bazende hayır diyemiyor insan

alloss
16-07-2009, 10:25   |  #8  
alloss avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
628 mesaj

Scarface sana tavsiyem ağını kimseye kullandırtma...
Bizden söylemesi.