neler oluyor

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Mirekus
26-06-2006, 01:41   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
91 mesaj

son üç dört gündür pc mde ne değişiklik yaparsam yapayım kapatıp tekrar açtığımda hiç bir değişiklik olmamış gibi açıklıyor orneğin masaüstü simgelerini değiştiriyorum yeniden açtığımda eskisi gibi veya yüklediğim bi program kapatıp açtıktan sonra hiç görünmüyor ne oldugunu anlamadım yardımlarınızı bekliyorum...

saygılar ve sevgilerle...

chiemsee111
26-06-2006, 02:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Bir kez böyle bir sorun yasamistim ancak genellikle cözemedigim yada uzun sürecek cözümlerde Acronis ile eski sistemime kolayca kavusutugum icin pek arastirmamistim.
Ayrica kisisel dosya ve klasörler herzaman ayri bir sürücüde yedeklenmeli.

Bu sorun baslamadan önce bir program yükledinmi?

Öncelikle sistemini virüs ve casus yazilimlara karsi tarat.
Eger bir sey cikmaz ise XP ndeki hatalari kolaylikla onarabilirsin:
XP cd ni tak daha sonra Baslat(Start)+Calistir(Run) a su komutu yaz:
<CD sürücü ismi >:\i386\winnt32./unattend

ardindan Tamam(ok) tikla. Bu XP indeki tüm hatalari onaracaktir. Umarim sorunun bu kadar basittir ve yardimci olur. Kolay gelsin.

SMK BiLiSiM
26-06-2006, 09:32   |  #3  
Yıllanmış Üye
111 mesaj

bence biLgisayarina "deepfrezee" tarzinda bir program yukLemissin. ne ise yaradigini tam oLarak anLamamis ve o sekiLde birakmissin... denetim masasindan program ekLe kaLdiri bir kontroL et. tanimadigin bir program varsa kaLdir. koLay geLsin...

Mirekus
26-06-2006, 11:49   |  #4  
OP Üye
91 mesaj

evet arkadaş deep freeze yi yükledim ve daha sonrada bir türlü silemiyorum şimdi sistem her açılışında çalışıyor program sorunu nasıl çözerim bilmiyorum konuyu biraz daha açarsan sevinirim...

Mirekus
26-06-2006, 11:57   |  #5  
OP Üye
91 mesaj

evet programlarla çok uğraşırım ve baya bi yükleyip sildim galiba deep freeze den kaynaklanıyor sorunum sp 2 yüklü olduğundan cd yi kullanamıyorum hemen uyarı veriyor yardımlar için sağ

chiemsee111
Bir kez böyle bir sorun yasamistim ancak genellikle cözemedigim yada uzun sürecek cözümlerde Acronis ile eski sistemime kolayca kavusutugum icin pek arastirmamistim.
Ayrica kisisel dosya ve klasörler herzaman ayri bir sürücüde yedeklenmeli.

Bu sorun baslamadan önce bir program yükledinmi?

Öncelikle sistemini virüs ve casus yazilimlara karsi tarat.
Eger bir sey cikmaz ise XP ndeki hatalari kolaylikla onarabilirsin:
XP cd ni tak daha sonra Baslat(Start)+Calistir(Run) a su komutu yaz:
<CD sürücü ismi >:\i386\winnt32./unattend

ardindan Tamam(ok) tikla. Bu XP indeki tüm hatalari onaracaktir. Umarim sorunun bu kadar basittir ve yardimci olur. Kolay gelsin.

SMK BiLiSiM
26-06-2006, 12:08   |  #6  
Yıllanmış Üye
111 mesaj

deepfrezee nin gorev cubugunda simgesini gorursun. sag tarafta... shift tusuna basiLi tutarak o simgeye mousenin soL tusuyLa cift cLik yapiyorsun. sifre isteyen penceresi cikiyor. sifresini giriyorsun. ve disabLe yapiyorsun. ( disabLe oLarak gecmiyordu sanirim. frozenLerLe iLgiLi birseydi. hatirLayamadim su anda tam oLarak.) tamam deyip biLgisayarini yeniden basLatiyorsun deepfrezee devre disi kaLiyor. sonra uninstaL yapiyorsun. bukadar basit. kucuk bir biLgi oLsun diye soyLuyorum ne ghost ne de acronis gibi programLar sistemLeri yeniden yukLeyen programLar yukLu oLdugu sure icerisinde bir ise yaramaz... denedim windowsum 3 saniye icerisinde goctu. bence deneme. fdisk atmak zorunda kaLirsin :) koLay geLsin...

Adnan_DURSUN
26-06-2006, 12:21   |  #7  
Taze Üye
9 mesaj

deep freeze program ekle kaldırdan kaldırman mümkün değil yapman gereken öncelikle Deep freeze devre dışı bırakmak
Ctrl tusuna basılı ıken deepfreeze ın sistem tray deki ikonuna gel mouse ta sol tıkla ve ayarlardan Thawted modunu set daha sonra setup programı ıle uninstal et. Admin şifresini hatırlıyorsan tabiki, ilk kurduğunda kapanıp açıldığında sende yazmanı istemiştir. Eğer Hatırlamıyorsan üçüncü parti diğer program ile devredışı bırakman gerek "DeepUnfreezerU1.6" gibi isteyen arkadaşlara mail atabilirim ufak bir program

Mirekus
26-06-2006, 12:58   |  #8  
OP Üye
91 mesaj

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum sorunu yardımlarınızla çözdüm, elinize, emeğinize, bilginize sağlık hepinize kolay gelsin...

Recep Baltaş
26-06-2006, 21:07   |  #9  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Konu amacına ulaşmıştır.