Nero Sanal Sürücü

HPQ-User
28-06-2008, 13:11   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Nartanem sormuş:
Nero 8 de cd kalıplarını sanal sürücü oluşturup acabiliyor muyuz? yardımcı olursanız sevinirim
bu arda xp kullanırken nero 7 de bu söylediğim şeyi yapıyodum
vista ult kurdum nero 7 ile image driver açılmadı yani sanal sürücü oluşturamadım. bende 8 i kurdum ama bunda da sanal sürücü açamadım acaba isleitm sisteminin vista olmasıyla alaksı var mı? yoksa neroya ek bişiler mi yüklemeliyim. yardımcı olursanız sevinirim.
Eğer neroyla sanal sürücü acamazsam (nrg) uzantılı cd&dvd kalıplarını acabilecek bir sanal sürücü programı var mı önerirseniz sevinirm.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
İşletim Sistemi: Vista
İşlemci: Pentium d 2.8
Ram: 2.00 gb
Ekran Kartı: Ati 512 mb
Sistem Türü: 32 bit
HD: 400+80 samsung

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0

Batıkan Doğan
28-06-2008, 13:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj

Daemon Tools Lite'le yapabilirsin. Yapman gereken sadece görev çubuğundaki Daemon Tools simgesine sağ tıklayıp "Mount Image" diyerek CD/DVD kalıbını göstermek. Tabi ondan önce programı "Enable" hale getirmelisin. Gülümseme

Son Düzenleme: Batıkan Doğan ~ 28 Haziran 2008 13:17
SaMaRRa
28-06-2008, 13:21   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
208 mesaj

nero ile cd&dvd kalıpları açılıyorsa ben bilmiyorum(zaten fazla sevmem kendisini :D)

ama img,iso gibi dosyaları sanal bir cd-rom da okutmak istiyorsan bu alanda meşhur olan daemon tools u kullanmanı öneririm. ben böyle bir işim oladuğu zaman bu programı kullanıyorum ve memnunum.

programı yükledikten sonra sağ alttaki görev çubuğundaki simgesine sağ tıkla virtual cd/dvd-rom/device 0: no media/mount image yi seçersen karşına bir pencere çıkacak. çıkan pencerede alttaki seçeneği all files yapmanı öneririm. böylece her dosya türünü görebilirsin. sonra tek yapman gereken kalıp dosyanı(iso,img vs)seçip tamam demek. otomatik olarak bir sanal sürücü oluşturup kalıp dosyanı çalıştıracaktır.

cfelixx
28-06-2008, 13:41   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Deamon tolsu kurdum kalıpları acabiliyorum. Tessekkür ederim sizlere.

Mehmet-
28-06-2008, 20:21   |  #5  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj
cfelixx
Deamon tolsu kurdum kalıpları acabiliyorum. Tessekkür ederim sizlere.
Daemon Tools en çok tercih edilen iso dosyası açma programıdır. Sağolsunlar güzel yazmışlarAlkış