NERO WAVE EDİTOR HAKKINDA BASİT BİR SORU

HPQ-User
19-11-2009, 23:16   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sıkıntılı sormuş:
uzman arkadaşlara sorum şu olacak: Bende nero Wave editor programı var. yapmak istediğim sadece mp3 dosyasının ilk 8 saniyesini kaldırmak. baya uğraştım ama yapamadım. Bazı düğmeler türkçe olmasına rağmen kesilecek yeri nasıl seçip yok edeceğim sonra nasıl kaydedeceğim bir türlü anlayamadım. yardımcı olacağınızı ümit etmekteyim.

not: Bu işi wave editor ile yapmak istediğimden başka program indirmeyi düşünmüyorum. lütfen başka program önermeyiniz.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
512 MB RAM
pentium(R) 4 CPU
3.00 GHz

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; GTB6; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.648; .NET CLR 3.5.21022; .NET CLR 1.1.4322; InfoPath.1)

cell-o
20-11-2009, 14:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
843 mesaj

Merhaba ,

Nero Wave Editor ile herhangi bir müzik dosyasını istediğiniz dilimini almak için yapmanız gereken ,
 -  Nero Wave Editor  programını açınız.Sonrasında CTRL - O  ile üzerinde değişiklik yapacağınız müzik dosyasını açınız.
-Sonrasında dilediğiniz kısmı kesmeniz için öncelikle   SPACE tuşuna basarak müzik dosyasını çalınız.Burada tam olarak müziği hangi kısımlarını keseceğinize karar veriniz.Örnek olarak sizin dediğiniz gibi  ilk 8 saniye ise o zaman şunu yapın.Programın üst çubuğundan göreceğiniz bir büyüteç işareti olacaktır.Onunla müzik dosyasının zaman dilimini daha iyi ayarlayabilmek için iyice yaklaştırın.Burada dikkat etmeniz gereken yukarıdaki zaman çizelgesinden  00:00:08:000   olacak şekilde yaklaştırın.Sonra  dik çizginin  klavyenin sağ-sol tuşlarıyla  iyice tam olarak   00:00:08:000  zamanına denk getirin.Bunu alttaki sağda durum çubuğundan değiştiğini anlarsınız.Bunuda yaptıktan sonra mouse sol tuşunu basılı tutarak sola doğru atmak istediğiniz alanı seçin.Sonrasında Edit -  Cut   ile bunu atınız.  Sonra  tekra  farklı kaydet dosyayı kaydediniz.

Saygılarımla,