nero7 acil yardım

mehmet10
08-02-2008, 23:21   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
27 mesaj

arkadaşlar: nero programını bir türlü sağlıklı indiremiyorum. nero 8 iki defa indirdim açılmadı sildim. nero 7 denedim ve şuan yüklü ama açamıyorum.açmaya çalıştığımda birlikte aç kutusu geliyor nero menülerini seçtiğimde seri gir diyor ve nero 8 diye yazıyor,seri bölümünüaçtığım zaman bilgisayarınızda nero uygulaması bulunamadı mesajı  veriyor. lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

TheZaMNoS
09-02-2008, 00:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
147 mesaj

nero8. sürümü eğer kendi uninstall programıyla kaldırdıysan(prog. ekle/kaldır yani) nero tam kaldırılmamıştır
ve kayıt defterinde halen 8.sürüm bilgileri bulunuyordur. CCleaner veya benzeri bir programla geniş bir temizlik yapmanı, ondan sonra eski sürümünü yüklemeni öneririm. Xp'de nero8 bende de çalışmamıştı. Hiç ilgilenmeden kaldırıp ben de 7'ye Döndüm. Ama 8. sürüm vista'mda çalışıyor.

mehmet10
09-02-2008, 12:42   |  #3  
OP Yeni Üye
27 mesaj

program ekle kaldırdan kaldırmıştım. yazmış olduğunuz (CCleaner)programmı nasıl edinirim ve taradığım zaman diğer sistemlere zarar vermezmi. yardımıların için teşekürler.

BOOMFUNKMCS
09-02-2008, 14:12   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

sana tavsiyem ilk önce nero uninstall too yazılımını kullanman (()

eğer bu yazılım başarısız olursa manuel olarak sileceksin ve çok basit.

başlat/çalıştır/regedit/F3/nero
başlat/çalıştır/regedit/F3/ahead her 2 yolla arama yap ve çıkan anahtarları sil(korkmana gerek yok)

CCleaner; http://www.inndir.com/CCleaner-23516p.html (kurulan ayarlarıyla oynamazsanız hiçbir şekilde sıkıntınız olmaz)

mehmet10
10-02-2008, 14:26   |  #5  
OP Yeni Üye
27 mesaj

dostum verdiğin bilgiler için teşekür ederim.
ccleaner'i indirdim ve taramadan geçirdim. çalıştırla önermiş olduğunuz ger iki yoldada nero verisi bulunuyordu sildim. nero+uninstall+tool yazılımınıda indirdim. bu yazılımı açmaya çalıştığımda. (C:\Documents and Settings\Admin\Desktop\nero+uninstall+tool.htm) sayfası açılıyor.ondan sonraki adımlarda yardımcı olursan sevinirim. veya nero7 türkçe sürümünü direk indirsem sizce hata verirmi. kotalı adsl kulandığım için denemek istemedim yardımlarınızı bekliyorum.
saygılar

,

BOOMFUNKMCS
11-02-2008, 00:17   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

ben teşekkür ederim.

kayıt defterine yabancı olmaman güzel,oradaki değerleri silmekten çekinirsin veya başaramazsın diye sana bu 2 programı önerdim(güvenilirliği için).
kayıt defterinde nero ve ahead diye arama yaparak çıkan değerleri sildiysen eğer artık sorunun kalmamış demektir.

başarılar

mehmet10
12-02-2008, 16:06   |  #7  
OP Yeni Üye
27 mesaj

arkadaşlar ilgilerinize teşekür ederim. nero7 ve nero 8 sürümünü tekrar denedim yine hata verdi. arkadaşımın bilgisayarından nero 6 sürümünü aktardım sorunsuz çalışıyor.

mehmet10
14-02-2008, 23:31   |  #8  
OP Yeni Üye
27 mesaj

nero programı problemim düzeldi sandım yanılmışım. ilk kurduğum gün normal çalıştı ama şimdi açtığım zaman masa üstünde bulunan menüler kocaman büyüyor nero programıda olağandan fazla büyük gözüküyor çalışıyor ama anormalik var sizce neden kaynaklanıyor.

Papatyasever
15-02-2008, 00:36   |  #9  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

Nero bilgisayarın her yanına el atan çok kapsamlı bir program. Bu yüzden bazı donanım aygıtlarıyla uyuşmazlık yaşayabiliyor. Hatta bilgisayarda nero ile uyumlu çalışmayan aygıt sürücüsü olup olmadığını kontrol etmeye yarayan nerocheck.exe diye bir uygulaması bile var. Demek istediğim şu ki eğer neronun hiçbir sürümünü bilgiayarına sağlıklı bir şekilde kuramadıysan sisteminde nero ile uyumsuz bir aygıt sürücüsü olabilir. Normal şartlarda yapabileceklerin yukarıda zaten yazılmış. Bunların hiçbiri işne yaramadığına göre belki böyle bir sorun vardır. Format önermeyi sevmiyorum ama Nero'da diretirsen yapabileceğin başka bir şey kalmamış gibi görünüyor. Format atıp Nero 7 kur. Nero 8'den daha kullanışlı ve sorunsuz çalışıyor. Eğer formattan sonra hala kurulmuyorsa işte o zaman Nero sistemle uyumsuz demektir. CDBurnerXP Pro ya da benzeri bir programa yönelmek durumnda kalacaksın...

mehmet10
15-02-2008, 21:56   |  #10  
OP Yeni Üye
27 mesaj

sorunu çözdüm. uyumluluk seçeneklerden 480*640 seceneğindeki çentiği kaldırdım program normale döndü.
program ile ilgili başka bir sorunum var bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. sorun: movie makler ile hazırladığım slayt gösteriyi. vcd ye çevirmek istiyorum bunu neroyla denedim hata veriyor.MSWMM. dosya tipi desteklenmediği uyarı geliyor. bu resim albümünü vcd nin okuyabilmesi için nasıl bir uygulama yapabilirim?