Netbook

net24
26-08-2009, 01:21   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,233 mesaj

Arkadaşlar sizce netbooklarda gelişim ne zamana olur özellikle işlemci ve ekran kartı açısından.
Ram yine sanki biraz daha kolay gelişir gibime geliyor ve zaten SSD gelişirse bu netbookları etkiler diye düşünüyorum.Siz neler düşünüyorsunuz.

Not:Windows 7 zaten Chip testlerinde belli netbooklarda güzel performans gösteriyor.Ayrıca geçenlerde bir arkadaş Chip forumda paylaşmıştı kendi netbookunda Mac Os X çalıştırmıştı ve hiç kasmadığını yazmıştı.Demek istediğim zaten işletim sistemi yönünden sorun yok.Ubuntu ve Pardus'ta var zaten çalıştıabilecekleri arasında.

Yorumlarınızı bekliyorum...

Erhan Tiryakioğlu
26-08-2009, 01:31   |  #2  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

Bekle ve Gör Bu ancak Bence 2010 un ekim ayından sonra netbook ve notebook larda fiat lar aynı kalır ve işlemciler yükselir gibime geliyor alıcaksan ben gibi yap büyüklerinin sözünü dinle seneye al .. hatta alma :D

setgs
26-08-2009, 03:40   |  #3  
Yeni Üye
48 mesaj

Fiyatlar teknoloji var olduğu sürece büyük değişim yaşamaz, kısa sürede. O yüzden fazla umutlanmamak lazım. Ama 2010'da artık SSD'ler stabil olarak mevcut olucak. Ardından da gelişim zaten devam ediyor.
Ekran kartı da Directx 11 ler piyasaya çıkıp ilk ürünlere yerleştirildiğinden 6 ay sonra düşer. Takriben söylüyorum, çünkü zaten son kullanıcıya ulaşana kadar baya zaman geçiyor. Haliyle yeni kartların çıkış tarihi de yıl sonu.

EbRaR ErDeM
26-08-2009, 12:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,217 mesaj
Alıntı: erhantiryakioglu  
Bekle ve Gör Bu ancak Bence 2010 un ekim ayından sonra netbook ve notebook larda fiat lar aynı kalır ve işlemciler yükselir gibime geliyor alıcaksan ben gibi yap büyüklerinin sözünü dinle seneye al .. hatta alma :D

Beğendim