NetFrameWork 4 B2

byserkann
24-10-2009, 13:41   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
84 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2009

TANITIM / INTRODUCTION

Microsoft® .NET Framework 4, .NET Framework 3.5'i hedefleyecek şekilde geliştirilmiş uygulamaları çalıştırmak için gereken ortak dil çalışma zamanını ve ilişkili dosyaları yükler.

Microsoft .NET Framework 4, .NET Framework 3.5 ve 3.0 üzerine inşa edilmiş birçok yeni özellik içermesi yanında, .NET Framework 2.0 Service Pack 2'yi ve .NET Framework 3.0 Service Pack 2'yi içerir.

Microsoft .NET Framework 4, Windows® için yeni yönetilen kod programlama modelidir. Görsel açıdan çekici kullanıcı deneyimlerine sahip uygulamalar oluşturmak, teknoloji sınırlarının ötesinde sorunsuz iletişim sağlamak ve çok geniş bir yelpazede iş süreçlerini destekleyebilmek için .NET Framework sürüm 4.0'ın gücünü yeni teknolojilerle birleştirir. Bu yeni teknolojiler Windows Presentation Foundation, Windows Communication Foundation, Windows Workflow Foundation ve Windows CardSpace'dir. .NET Framework 4.0, Windows Vista™ işletim sisteminin bir parçası olarak sağlanır; Windows Özellikleri Denetim Masası'nı kullanarak bu bileşeni yükleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

Microsoft .NET Framework 4 paketi, yeni web protokol WCF servisleri içindeki AJAX, JSON, REST, POX, RSS, ATOM, WS gibi standartları destekler. Bu yeni sürümde Visual Studio son sürüm WF, WCF, WPF servisleri teknolojisi de bulunmaktadır.

.NET Framework 4, .NET Framework 3.5 sürümüne eklenen yeni özelliklere ilavelerde bulunmuştur. Örneğin, Windows Workflow Foundation (WF), Windows Communication Foundation (WCF), Windows Presentation Foundation (WPF) ve Windows CardSpace'deki özellik kümeleri. Ek olarak .NET Framework 4, birçok teknoloji alanında, değişikliklerin bozulmaması için yeni derlemeler olarak eklenmiş bazı yeni özellikler içerir.

Bunlar aşağıdakileri içerir:

# Dil ile Tümleştirilmiş Sorgu (LINQ) ve veri duyarlılığının derin tümleştirmesi. Bu yeni özellik, aynı söz dizimini kullanarak birçok türdeki SQL verisi, koleksiyon, XML ve DataSet projeksiyonlarını filtreleyen, numaralandıran ve oluşturan LINQ özellikli dillerde kod yazmanızı sağlar.

# ASP.NET AJAX, en popüler tarayıcıların tümünde çalışan daha verimli, daha etkileşimli ve yüksek düzeyde kişiselleştirilmiş Web deneyimleri oluşturmanızı sağlar.

# AJAX, JSON, REST, POX, RSS, ATOM ve birçok yeni WS-* standardı gibi WCF hizmetleri oluşturmaya yönelik yeni Web protokolü desteği.

# WF, WCF ve WPF için Visual Studio 2008'de, yeni iş akışı kullanan hizmet teknolojisi dahil olmak üzere tam araç oluşturma desteği.

# .NET Framework 4 temel sınıf kitaplığında (BCL) birçok ortak müşteri isteğini karşılayan yeni sınıflar.

.NET Framework 4 önceki yayım öncesi (Beta) sürümlerini yüklediyseniz, bu yüklemeyi çalıştırmadan önce Program Ekle veya Kaldır'ı kullanarak onları kaldırmanız gerekir.


The Microsoft .NET Framework 4 B2 is a preview release of the latest version of the .NET Framework. Many ISV�?�¢�¢?�¬�¢?�¢s, enterprises and Microsoft product teams are successfully building on the new features Windows Workflow Foundation (WF), Windows Communication Foundation (WCF), Windows Presentation Foundation (WPF) and Windows CardSpace in the .NET Framework 3.0. Microsoft plans to continue to invest in the .NET Framework developer platform and in support of existing users the .NET Framework 3.5 has a minimal number of breaking changes. So that existing applications built for .NET Framework 2.0 or .NET Framework 3.0 should continue to run without requiring changes. The .NET Framework 3.5 adds new features in several major technology areas; including:

    * Deep integration of Language Integrated Query (LINQ) and data awareness
    * ASP.NET AJAX for quickly creating more efficient, more interactive and highly-personalized Web experiences that work across all the most popular browsers
    * New web protocol support for building WCF services including AJAX, JSON, REST, POX, RSS, ATOM and several new WS-* standards
    * Full tooling support for WF, WCF and WPF including the new workflow-enabled services technology
    * New classes in the base class library (BCL) for the .NET Framework 3.5 address the most common customer requests.Dosya Türü / File Extension: RAR
Dosya Boyutu / File Size: 38 MB
Dosya Şifresi / File Pass: Yok / None
Antivirüs Tarama / Antivirüs Dedect: Avast,Avira Antivir 9.0,Avg


Normal Kurulum(Setup ile Kurulum)
[quote]http://rapidshare.com/files/297163891/dotNetFx40_Full_x86.rar.html[/quote]
Katılımsız Kurulum(Otomatik Kurar)
[quote]http://rapidshare.com/files/297172706/dotNetFx40_Full_x86_katilimsiz.rar.html[/quote]
Addons(Nlite Benzeri Programlara Ekleme)
[quote]http://rapidshare.com/files/297182172/NetFramework40_B2senarium_Addons.7z.html[/quote]