Netscape'in babası para dağıtıyor...

CHIP Online
08-07-2009, 18:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Parlak bir fikriniz var ama paranız yok: Efsane tarayıcı Netscape'in babası size yardım edebilir...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/nets ... agitiyor_13806.html

Resimlerle: İnternette kampanya savaşı

Fikriniz var fakat paranız yoksa şimdi bir şansınız var. Müthiş bir internet şirketi fikriyle Marc Andreesen'in kapısını çalarsanız 50.000 dolar ila 50.000.000, evet 50 milyon dolar arasında para alabilirsiniz. Büyük fikirlere fon sağlayan Marc'ın dağıtacak 300 milyon doları var. Acele etseniz iyi olur!

Peki kimdir bu Marc Andreesen? Netscape'i hatırladınız mı?  İşte kendisi NCSA'da 1990'ların başında bildiğimiz anlamda internet tarayıcıyı geliştiren adamın ta kendisi. Ayırdığı 300 milyon doları parlak fikirlere dağıtacak. Ancak fikrinizin Google veya Facebook parlaklığında olması gerektiğini de belirtelim.

Marc ve uzun zamandır iş ortağı olan Ben Horowitz bu konu üzerinde oldukça düşünmüşler. Marc, aradıkları şeyi blog'unda şöyle anlatıyor: "Zeki ve motive olmuş girişimci veya girişimci takımlar... Berrak bir görüşü olan, ne yapmak istediğini, bunu nasıl yapmak istediğini ve büyük bir pazarı nasıl oluşturacağını veya olan pazarı nasıl saldırıp ele geçireceğini bilenler."

Öyle görünüyor ki Andreesen'in de Facebook gibi bir şeyler var kafasında. Kurul üyesi olduğu şirketin şekillendirilmesinde büyük rol oynadığını da belirtelim. Reuters'e verdiği röportajda bu yıllık reklam gelirlerinin 500 milyon dolar'dan fazla olacağını belirtti. Eğer zorlanırsa reklam gelirlerinin 1 milyar doları da aşabileceğini belirtiyor. Üstelik birkaç sene içerisinde Facebook'un milyarlarca dolar reklam geliri elde etmesini bekliyor.

Tüm konu: Netscape'in babası para dağıtıyor...

İzleyin: Google interneti hızlandıracak!

Resimlerle: İnternette kampanya savaşı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Kafamda şu fikir var ama param yok diyenlerden misiniz?

Kapalı Hesap (53751)
08-07-2009, 20:55   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Kafamda şu fikir var ama param yok diyenlerden misiniz?

Kendimi bildim bileli böyle birisiyim:))

Selçuk İslamoğlu
08-07-2009, 21:13   |  #3  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
Alıntı: CHIP Online  
Tartışıyoruz: Kafamda şu fikir var ama param yok diyenlerden misiniz?

İlahi :p

Bizim ülkede "Yemin ederim benim aklıma daha önce gelmişti" gibi klişe sözler varken :p