New.Exe Virüsü

xxjoex
17-07-2011, 12:30   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhaba,

Bilgisayarımın görev yöneticisinde NEW.EXE diye bir virüs var bu sürekli sabit şekilde.

Virüs programı sürekli silmekte ama virüs kendini sürekl güncellemekte.

Nasıl silebilirim?

Teşekkürler

M.G.G
17-07-2011, 13:04   |  #2  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

Görev yöneticisi/Servisler kısmını açın.oradan new.exe ismindeki yada açıklamasındaki servisi bulun(Eğer bulamazsanız bu bir trojan değildir).Sonra da bulduğunuz servisi sağtuş>durduru seçerek sonlandırın.
New.exenin klasörünü bulun ve new.exeyi yok edin(Rara atıp bana yollarsanız sevinirim.
Sonra da Window tuşu+R yapın çalıştır penceresine registry yazın.Kayıt defteri açılacak oradan new.exeyi aratın ve bulunan bütün kayıtları silin bilgisayarı yeniden başlatın sorun çözülücektir ;)

Kapalı Hesap (200174)
17-07-2011, 14:33   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

en güvenli virüs temizleme işlemi güvenli mod'da yabılır sıkıntı çıkarmıyor yani zorlamıyor kullanıcıyı silme işlemi bitene kadar karperksy remove tool indir güvenli kip te tarat siler.....

xxjoex
17-07-2011, 14:52   |  #4  
OP Taze Üye
5 mesaj

teşekkürler, ben pek anlamıyorum. kasperski normal taramada virüsün adını ccrs olarak veriyor. silip tekrar uyarı veri siliyor.

akşama arkadaşla güvenli kipte tekrardan taratacağım. boot yapmak da gerekiyormuş sanırım. combofix yükledim, o da çalışmadı. o sebepten akşama bekleyeceğim, yalnış dosyaları silmemek amacı ile.

xxjoex
17-07-2011, 22:06   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

Maalesef güvenli modda, kasperski ve spybot silemedi.

Combofix ise çalışmıyor, hata veriyor.

Durum böyle, bu virüsle devam etsek ne sorun olur acaba?

xxjoex
17-07-2011, 22:53   |  #6  
OP Taze Üye
5 mesaj

Son olarak virus CPU oranını değiştirmiyor. CPU eskiden nasılsa halan aynı, tek değişiklik görev yöneticisinde gitmeyen ışık simgeli bir NewExe yazısı.

turbocat
17-07-2011, 23:17   |  #7  
Yıllanmış Üye
269 mesaj

biri beni yardıma çağırdı sanırım ?   süper kamil  emrinizdedir...
virüslerinizden kurtulamıyor musunuz   ?       işe gittiğiniz de  aklınız  pcnizdeki  virüste mi kaldı ?
kız arkadaşınızla dolaşırken  aklınız hala  pcnizde ki virüste mi ? ben ne yapacağım  diye kara kara düşünüyor musunuz ?
yine mi format  diye hayıflanı yor musunuz   ?

işte bunlardan kurtulmanın yolu  ;

efendim şimdi eğer virüsü güvenli modda da silemiyorsanız   hemen boot edebilen   kurtarma  anti virüs cdlerinden oluşturmanız  lazım ; ama sizin pcde değil mutlaka güvenilir bir pcde  ;  sizin pcde oluşturursanız  cdnin boot sektörüne virüs  tecavüz edip  ordaki   masum  boot sektörünü  kendi kodu ile değiştirir... kazayla o cd ile  taratırsanız sistemi  bu seferde pcnizin hddsinin boot sektörünü  satın alır arkadaşlar....oraya yerleşir..istediğiniz kadar  pcye virüs taraması yapın temizleyin   boşuna...her pcyi açtığınızda yine  kendini değişik dosyalara bulaştırır.......

boot cd çeşidimiz boldur ; ama  crack olupda paralı sürümlerden uzak durun  onlardadabir nevi tuzaklar olabilir....
bu yüzden ücretsiz   cdden boot edebilen  yada usb den boot  edebilen  versiyonları kullanmak  lazım ; ayrıca  bu yazılım cdde iken boot edipde  yazılımın  menüsünden virüs   imza databaseini internetten güncelleyebilmeniz lazım.....
bu cdler   güncel ethernet  kartlarını   anakart  ethernet   çiplerini bağdaştırıcılarını    genellikle destekliyor ; eski  leride destekliyor.... (bir kaç  chip set  ethernet kartı hariç)
kısacası cdyi tak    ; boot et  yazılımı çalıştır  ; interneti aç   ; ve update  yap  ;  güncelleştirmeler rama yüklenir..... eğer güncelleştirme yapmam derseniz   cdyi yüklediğiniz  tarihin update  dosyaları   cd ile beraber geliyor....

hangileri olabilir;

kaspersky rescue  cd   (ücretsizdir-zaten en başarılı olanlarından-uçan kuşu havada avlıyor -boot sektör virüslerini tanımasa bile  size bootda   tanımsız  yazılım olduğunu  bildiriyor.....bir  virüs  adıyla size durumu söylüyor...

burdan ;

http://support.kaspersky.com/viruses/rescuedisk/all?qid=208282173

eğer flash diskten  programı çalıştırmak istiyorsanız gereken adımlar ;

http://support.kaspersky.com/vir ... /main?qid=208282163

nasıl kullanacağım ;
boş cd ye indirdiğiniz iso dosyasını  nero vb ile  yazın ; pcyi cd den  boot ettirin ;  karşınıza  10 dan geriye sayan  bir ekran gelir .. süre bitmeden  entera basın ;
sonra dil ekranı   english  entera bas;
sonra  menüsü gelir   graphic modu seçin sonra enter  ..... eğer grafik modunda siyah ekran hatası alırsanız     cdyi yine boot ettirin  tekrar menüye gelin grafik mode yerine  text modu seçin...

text mode biraz profosyeneldir ; ama ondada bir menü   olayı var ; grafik mode  çok basittir....
yapacağınız işlem   hardiskleri   ve bootu   taratmak....
harddiskleri taratmak   uzun sürer ;
bootu hemen tarar....
bunun o virüsü temizlemesi lazım........

diğer çözümlere gelince  ;
eğer ücretsiz sağlanabiliyorsa   avast  norton  avira  vb gibi üreticilerin boot cdlerini  indirebilirsiniz....

özkan_oktay
18-07-2011, 04:50   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

5 saat uğraşmanıza gerek yok, Güvenli modda ComboFix güncel sürümü ile zararlıyı temizleyin.