NFTS BAD SECTOR Lütfen Yardım Format Atamıyorum

divercan
15-01-2007, 08:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar arkadaşlar yukarda yazdığım üzere Nfts li partition da büyük ihtimal bad sector oluştu; bu tür hatayı scandisk Fat32 li partition da yamayarak kapattı ama NFTS dos görmediğinden NFTS li diskimdeki hatayı düzeltemiyorum.Bilgisayarım çalışıyor fakat yeni sistem kurmak istediğimde diskimdeki hata giderilmediğinden ne format atabiliyor ne fdisk atabiliyor ne işletim sistemi kullanabiliyorum. Benim sorum NFTS diskimdeki hataları yamayabilecek bir program adı veya başka önerebileceğiniz bir yol bir çözüm varmıdır??? Yoksa yeni hardisk almak zorunda kalcam valla.. Teşekkürler....

cell-o
15-01-2007, 09:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

http://partition-repair.safe-install.com/ buradan istediğiniz araçla yapabilirsiniz.Disk Repair Software 10.x olabilir.

kolay gelsin.

viking20
15-01-2007, 11:30   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

[yok durum hiçde o kadar vahim değil,çaresi var:
HDD Regenerator v1.51

Hard diskdeki BAD SECTOR ü onarır/tamir eder.
[Sabit diskiniz bilgisayarınızın herşeyi, tüm bilgilerinizi sakladığınız, herşeyin üstünden yürüdüğü bölümünüz. Yani vücudunuzun kalbi gibi. Özellikle eski bilgisayarlarda çok büyük bir sorun olan sabit disklerdeki bozuk alanlar artık sorun olmaktan çıkıyor. Genellikle bozuk alanlar sabit disklerde okunamayan ama önemli bilgi saklayan alanlar olurlar. Bununla birlikte bu alanda dosya okumak, kopyalama yapmak gittikçe zorlaşır, bir süre sonra imkansız bir hale gelir ve sonunda işletim sisteminize zarar vererek bilgisayarınızı açılamayacak duruma getirir. Bir virüs kadar olmasa da bozuk sabit disk alanları birbirini etkileyerek sağlam alanları da bozabilir. HDD Regenerator programı diğer alanlara ulaşmadan anında bozuk olan bölümü onarıyor ve sizi asgari zararla kurtarıyor]. alıntı.
---------
Disk Repair (programı)

---------------
Flobo Floppy Bad Sector Repair

------------------
HDD Bad Sector Repair 1.5

]
(viking20' den alıntıdır).

Son Düzenleme: viking20 ~ 15 Ocak 2007 11:34
Lyrical_badboy
24-01-2007, 20:59   |  #4  
Yeni Üye
32 mesaj

Arkadaşlar bu bad sector denilen olay hdd içindeki benim iğne diye adlandırdığım bilgi yazan ince iğnenin diski çizme olayı değilmi ?